تعمیرات سردخانه

همه چیز درباره تعمیرات سردخانه

برای نگهداری برخی از محصولات نیاز به امکانات برودتی خاصی است. یکی از این امکانات سردخانه است. چنانچه کارایی سردخانه دچار مشکل شود، قطعا ضررهای بسیاری به همراه دارد. تعمیرات سردخانه موضوعی است که در این مطلب به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت.

مسئول بررسی و تعمیرات سردخانه

برای سردخانه های صنعتی بزرگ معمولا باید یک نفر حضور دائمی داشته باشد تا از تجهیزات سردخانه نگهداری کند و در صورت نیاز تعمیرات سردخانه را انجام دهد. سرویس و نگهداری دائمی سردخانه امری ضروری است که ممکن است بسیاری از افراد ضرورت آن را تا زمانی که نیازمند تعمیرات سردخانه می شوند و متحمل هزینه های سنگین می گردند، درک نکنند.

رسیدگی و بررسی دائمی و منظم سبب می شود احتمال بروز مشکل و اختلال در کارکرد سردخانه کاهش یابد. همچنین با بررسی منظم، احتمال خرابی و اشکال، معمولا به موقع احساس می شود و در نتیجه آسان تر برطرف می گردد.

اگر بررسی ها به موقع انجام نشود، به عیوب و ایرادات جزئی پی برده نخواهد شد. در نتیجه سیستم همچنان به کار ادامه می دهد تا جایی که منجر به ایرادات پیچیده تر و خرابی های سنگین تر می شود. با میزان متعادلی هزینه منظم برای رسیدگی و سرویس دوره ای می توان از هزینه ها و خسارات سنگین ناگهانی و بعضا غیرقابل رفع پیش گیری کرد.

 

توصیه آرسان سرویس برای شما عزیزان

سردخانه ها معمولا همیشه پر از مواد میباشند و باید هیچ اشکالی در کار نباشد که باعث از کار افتادن سردخانه شود و در مواقعی که تعمیرات سردخانه های صنعتی انجام می شود تجهیزات پشتیبانی و استندبای سردخانه مورد سرویس سردخانه قرار میگیرد تا در مواقع لزوم از آن استفاده گردد.

مطمئناً در این متن نکات مرتبطی با تعمیرات سردخانه ارائه خواهد شد که به کار شما خواهد آمد.

دریافت مشاوره و خدمات چیلر کارخانجات و انواع تعمیرات سردخانه از طریق لینک روبرو👈🏻

آرسان سرویس - مشاوره و دریافت خدمات تعمیرات سردخانه
 

سردخانه ها در دو نوع مختلف استفاده میشود یکی برای نگهداری مواد غذایی و دیگری برای مواد صنعتی استفاده میشود و همچنین به سردخانه های بزرگ تر نیز سردخانه صنعتی میگویند در سردخانه های صنعتی از کمپرسور و تجهیزات بزرگتری استفاده میشود که شامل کمپرسور، تله روغن، فیلتر درایر سایت گلاس، شیر سرویس و شیرانبساط و همچنین از اواپراتور هیتر دار و تله مایع هم استفاده می شود و بنا به ملاحضات اقتصادی و تقاضای کارفرما تکنولوژی تابلو برق متغیر میباشد هم میتوان از تابلوبرق رله ای و هم میتوان از تابلوبرق PLC  با شیر انبساط  الکترونیکی استفاده نمود.

اگر به دنبال دریافت خدمات تعمیر سردخانه در اسرع وقت هستید، فرم تعمیرات سردخانه رو پر کنید.

از سردخانه برای انبار کردن مواد غذایی و مواد صنعتی استفاده می شود و خراب شدن آن میتواند آثار مخرب و هزینه های گذافی به بار آورد؛ به همین دلیل آموزش تعمیرات سردخانه به اپراتور سردخانه ها الزامی میباشد تا حدی که بتواند از کار افتادن سردخانه جلوگیری کند و همچنین برای جایگزینی و تعمیر سردخانه های صنعتی آمادگی کافی داشته باشد برای اینکه اپراتور برای راهبری سردخانه دانش کافی را دارا باشد باید کتاب تعیمرات سردخانه را با دقت کامل فرابگیرد.

 

تعمیرات سردخانه و بخشهای مختلف آن

تعمیر سردخانه در صنعت جزو موارد تعمیرات فوری (urgent repairs)  می باشد و در هنگام خرابی نباید لحظه ای زمان را از دست داد. آرسان سرویس با اتکا بر نیروهای با تجربه و اهل دانش علم تبرید همواره آمادگی تعمیرات سردخانه و راه اندازی سردخانه در کمترین زمان ممکن را دارا میباشد و بدین شکل که پس از تماس مالک یا اپراتور سردخانه تیم تعمیرات فوری آرسان سرویس آمادگی اعزام به محل سردخانه میباشند.

تعمیرات سردخانه صنعتی در بخش های مختلفی انجام میگردد و با روش های متفاوت صورت میگیرد که هر کارشناسی برای خود روشی منحصر به فرد را اجرایی میکند در آرسان سرویس تمامی تعمیرات و راه اندازی سردخانه تحت الگویی از پیش برنامه ریزی شده می باشد که بتواند عملیات اجرایی را با هزینه اقتصادی کمتر و کیفیت بیشتر تعمیرات صورت بگیرد.

 1. تعمیرات کمپرسور سردخانه
 2. تعمیرات تابلو برق سردخانه
 3. رفع یخ زدگی سردخانه
 4. سرویس سردخانه
 5. راه اندازی سردخانه
 6. تعمیر و نگهداری پیشگیرانه سردخانه
پیشنهاد آرسان سرویس: اگر علاقمندید که در مورد خدمات تعمیر و سرویس چیلر بیشتر بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.
 1. تعمیرات کمپرسور سردخانه : یکی از اجزای اصلی سردخانه کمپرسور میباشد که به عنوان قلب تپنده سردخانه از آن نام میبرند و در سردخانه از کمپرسور سیلندر پیستونی استفاده میشود و انتخاب سازندگان سردخانه اکثرا کمپرسور بیتزر و سپس کمپرسور DWM کوپلند میباشد. این دو کمپرسور از نوع سیلندر پیستونی استفاده میشود و در سردخانه های زیر صفر و بالای صفر کاربرد دارد.

خرابی کمپرسور به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از عوامل طبیعی آن استهلاک میباشد این مساله نیز به شرایط مختلفی مثل طراحی استاندارد و محاسبه سوپرهیت و سابکول، ظرفیت مناسب، شرایط نصب و شیوه راه اندازی بستگی دارد. و یکی از مهم ترین عوامل خرابی کمپرسور سردخانه نیز میتواند عدم نگهداری مناسب و راهبری غیر اصولی باشد و همچنین عوامل مختلفی مث ایرادات برقی نیز میتوانند در سوختن سیم پیچ کمپرسور دخیل باشن که سوختگی سیم پیچ خود نیز به دو فاز شدن کنتاکتور و گیرپاچ کردن قطعات مکانیکی نیز مربوط میشود.

مشکلات و اختلالات متداول در سردخانه

مشکلات و اختلالاتی که سبب می شود نیاز به تعمیرات سردخانه ایجاد شود، متعدد هستند بنابراین لازم است پیش از هر اقدام، عیب یابی به صورت دقیق انجام شود. اما طبق تجربه برخی از ایرادات نسبتا متداول تر هستند و کارشناسان تعمیرات سردخانه بیشتر با آن ها مواجه می شوند. اگر سردخانه شما دچار مشکل شده و یا از عملکرد آن راضی نیستید، ممکن است علت، یک یا چند مورد از مواردی باشد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

 • یخ زدگی لوله برگشت کمپرسور:

  گاهی ممکن است لوله برگشت کمپرسور دچار انجماد و یخ زدگی شود. در این شرایط میزان فشار یا حجم مایع بررسی می شود. از موارد دیگری که در این شرایط نیاز به بررسی دارد، شیر انبساط، گاز و ظرفیت اپراتور است.

 • یخ زدگی کف سردخانه:

  برخی مشکلات سردخانه تنها منجر به خسارات مالی و هزینه های گزاف نیست بلکه منجر به خسارات جانی نیز می شود. پیش گیری از یخ زدگی کف سردخانه از موارد حیاتی و مهمی است که تکنسین های تعمیرات سردخانه توجه به آن را توصیه می کنند. بر این اساس کف سازی سردخانه نکته ای است که در هنگام احداث باید مورد توجه قرار گیرد. یکی از راهکارهای مناسب سازیِ کف سردخانه، استفاده از کفپوش استخر است.

 • اختلالات سیم کشی و ترموستات: کارشناسان تعمیرات سردخانه زمانی که کارکرد خودکار و مرتب سردخانه دچار اختلال باشد، به بررسی سیم کشی و ترموستات آن می پردازند.

یک نکته مهم در خصوص کارکرد مرتب و خودکار سردخانه، بررسی ظرفیت آن است. هر سردخانه مطابق ظرفیت مشخصی طراحی می شود که اگر میزان محصولات موجود در آن بیش از حد استاندارد باشد، کارکرد آن را دچار اختلال خواهد کرد و نیاز به تعمیرات سردخانه پیش می آید.

 • نیاز به شارژ گاز و تعویض روغن: وقتی می گوییم سرویس منظم و دوره ای سردخانه از بسیاری هزینه ها برای تعمیرات سردخانه پیشگیری می کند، بیهوده نیست. یکی از اقداماتی که در سرویس سردخانه چک می شود، میزان گاز و وضعیت روغن است تا در صورت نیاز به شارژ یا تعویض، توسط کارشناس خبره ی این کار انجام گیرد. در نتیجه ی این کار، کیفیت عملکرد سیستم بهبود می یابد.
 • یخ زدگی اوپراتور یا رادیاتور: از مشکلات و اختلالات اساسی که در تعمیرات سردخانه باید مورد توجه قرار گیرد، یخ زدگی اوپراتور و رادیاتور است. دلیل این اتفاق، قدرت نداشتن اوپراتور برای برفک زدایی (دیفراست) است.

یخ زدگی رادیاتور در سردخانه های زیرصفر نیز ممکن است سبب شود که محصولات به نحو مطلوب منجمد نشوند. بنابراین رادیاتور باید یخ زدایی شود تا سردخانه به عملکرد مطلوب برسد.

خدمات تعمیر و نگهداری سردخانه حرفه ای

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه سردخانه شامل موارد گوناگونی میباشد که با رعایت ان میتوان از خرابی های احتمالی جلوگیری کرد.

سردخانه که اتاقک نگهداری برای مواد فاسد شدنی میباشد حتما باید به صورت منظم چک و بررسی گردد. سرویس اصولی و سرکشی به تجهیزات می تواند می تواند از خرابی پیش امده جلوگیری کند

 

خدمات تعمیرات سردخانه حرفه ای

تعمیرات سردخانه ، تعمیرات سردخانه فریونی ، تعمیرات سردخانه زیر صفر ،

تعمیر سردخانه بالای صفر ، تعمیر سردخانه صنعتی ، تعمیر سردخانه مواد غذایی

برای خدمات حرفه ای سردخانه با مهندسان مجرب آرسان سرویس تماس بگیرید.

سردخانه ها که معمولا انباری کردن محصولات فاسد شدنی هستند.

سردخانه ها که معمولا انباری کردن محصولات فاسد شدنی هستند.

تعمیر سردخانه فریونی به معنی تعمیرات انجام شده بر روی متعلقات سردخانه می باشد.

سردخانه دارای اجزای کمپرسور ، کندانسور ، شیر انبساط و اواپراتور می باشد که با مدار فرمان الکتریکی به هم مرتبط شده که فرآیند سردسازی رو انجام میدهند

سردخانه های فریونی به دو دسته ی بالای صفر و زیر صفر تقسیم میشود.

تعمیرات سردخانه های صنعتی به معنی تعمیر سردخانه و راه اندازی سردخانه می باشد.

 

خدمات تعمیر کمپرسور سردخانه حرفه ای

کمپرسور سردخانه قلب تپنده ی سرماسازی سردخانه می باشد.

برای کارایی بهتر و باید حتما کمپرسور در جایگاه مناسبی نصب و با توجه به ظرفیت مورد نیاز انتخاب شود و حتما باید کمپرسور سردخانه در جای مسقف و معبر عبور هوای تازه باشد تعمیر کمپرسور سردخانه شامل موارد الکتریکی و مکانیکی می باشد.

خدمات تابلو برق سردخانه حرفه ای

 تابلو برق سردخانه مرکز فرماندهی سردخانه و مغز سیستم سرما سازی می باشد
همه مدار های فرمان سردخانه از لحاظ پایه مشابه همدیگر بوده
و در صورت پیچیده بودن سیستم اضافاتی به ان ملحق می شود
تابلو برق سردخانه حتما باید به صورت منظم سرکشی شود
تابلو برق سردخانه دارای تجهیزات الکتریکی می بالشد که باید در هر فصل آچار کشی و بازبینی شود.

خدمات درب سردخانه حرفه ای

 درب سردخانه که تنها محل فرار سرمای تولید شده است ، حتما باید با برنامه ریزی مرتب باز کردن آن به حداقل برسد.

و در زمان سرویس سردخانه حتما باید درب ها رگلاژ و از لحاظ درز بندی حتما باید بررسی و کنترل شود.

درب های سردخانه از لحاظ بازشو به سه صورت می باشد:

1- درب لولایی
2- درب کشویی
3- درب کر کره ای

پیشگیری از نیاز به تعمیرات سردخانه

می توان بروز بسیاری از مشکلات در سردخانه ها را پیش بینی و پیشگیری کرد. اقداماتی که در این راستا انجام می شود اقداماتی جزئی اما ضروری و مهم است؛ از جمله آنها می توان به نظافت، کالیبراسیون و برخی تعویض های جزئی قطعات اشاره کرد. پیش تر اشاره کردیم که برخی از اقدامات در نگهداری و سرویس که برای پیشگیری از نیاز به تعمیرات سردخانه انجام می گیرد، روزانه، برخی ماهانه و برخی سالیانه هستند. حال قطعا این پرسش برای مخاطبان گرامی پدید می آید که در هر دوره ی زمانی کدام اقدامات باید انجام شود تا نیازمند تعمیرات سردخانه –دست کم به این زودی ها- نشویم؟ در ادامه به این پرسش نیز پاسخ خواهیم داد.

 • بررسی ها و مراقبت های روزانه: بررسی روزانه ی دمای محفظه ی سرد، روغن کمپرسور و گیج های کنترل فشار برای همه سردخانه ها لازم است. افرادی که مسئول مراقبت سرد خانه هستند، این سرکشی ها و بررسی ها را روزانه انجام می دهند.
 • بررسی ها و مراقبت های ماهانه: یکی از مهم ترین اقداماتی که لازم است هرماه انجام گیرد، شست و شو و تمیزکاری سطوح اوپراتور و کندانسور است. اقدام دیگر در این دوره زمانی، روانکاوی و آچارکشی است. همچنین بررسی تأسیساتی از جمله شیرها، کنترلگرها، دمنده ها و نیز تأسیسات الکتریکی باید هر ماه انجام شود.
 • اقدامات و مراقبت های سالیانه: نیاز به شست و شوی مبدل ها سالی یک بار کافی است و نیازی نیست در شست و شوی ماهانه انجام شود. این نکته در خصوص کالیبراسیون کنترل گرها نیز صدق می کند.
پیشنهاد آرسان سرویس: جهت کسب اطلاعات بیشتر از تعمیرات چیلر تراکمی ، نحوه تعمیر چیلر تراکمی و دریافت سرویس و تعمیر چیلر تراکمیکلیک کنید.

پرسش و پاسخ های کلیدی در مورد تعمیرات سردخانه

آیا می توان از تعمیرات سردخانه پیشگیری کرد؟

بله، سرویس و مراقبت های دوره ای همواره در کاهش ایراد و خرابی موثر است.

اقدامات پیش گیرانه از تعمیرات سردخانه در چه بازه های زمانی انجام می شود؟

روزانه، ماهانه و سالانه.

در تعمیرات سردخانه به کدام موارد بیشتر توجه می شود؟

یخ زدگی لوله ها، یخ زدگی کف، شارژ گاز و تعویض روغن، اختلالات سیم کشی، یخ زدگی کمپرسور و رادیاتور، اختلالات کمپرسور و خط مایع، افت دما و فشار نامناسب.

آیا اقدامات مربوط به کاهش مصرف انرژی در پیشگیری از نیاز به تعمیرات سردخانه موثر است؟

بله این اقدامات معمولا در کنار نتیجه ی اصلی و مهم کاهش مصرف انرژی، به صورت غیر مستقیم عمر سییستم را افزایش داده و از بسیاری عوامل خرابی و کاهش راندمان سیستم پیشگیری می کند.

چه اقداماتی برای عدم نیاز به تعمیرات سردخانه می توان انجام داد؟

تمیزکاری بخش های مختلف سردخانه چون کف، اتاق کمپرسور و تجهیزات برودتی؛ بررسی دائمی بخش های الکتریکی، سیم کشی ها و عایق کاری ها؛ چک کردن نشتی ها؛ شارژ به موقع و...