تعمیرکار چیلر

 

تعمیرکار چیلر ( پیشگیری یا درمان )

تعمیرکار چیلر مانند پزشکی حاذق، می­تواند جان تازه ای به سیستم­های تهویه ببخشد، ماندگاری و کارایی سیستم را بالا ببرد و با کاهش خسارات هزینه ­های مصرفی را بسیار پایین آورد. اما سوال اساسی این است که آیا چیلر نیاز به مراقبت دارد و ما چه زمان نیاز به تعمیرکار چیلر داریم، چگونه یک تعمیرکار چیلر خوب را برای دریافت خدمات تعمیر و سرویس چیلر بشناسیم و از بقیه تمییز دهیم؟ آنچه نیاز شماست در این نوشتار پاسخ داده شده است، پس کمی حوصله کنید و با ما همراه باشید.

تماس با ما

آرسان سرویس-دریافت-خدمات-سرویس-چیلر
 

دریافت خدمات تعمیر و سرویس چیلر از تعمیرکار چیلر حرفه ای

تعمیرکار چیلر

معمولا افراد مختلف و مهندسین مختلفی تعمیرکار چیلر تلقی میشوند و هرکسی که برای رفع عیب و تعمیر چیلر پای دستگاه برود و آن را از  حالت خامی درآورده و سرما بگیرد را تعمیرکار چیلر میگویند.در این صنف همانند سایر صنایع کشور همه نوع افرادی مشغول فعالیت می باشند که از کارآموز گرفتا تا تکنسین و متخصص همگی با چیلر سر و کله دارند.

موفق ترین این قشر افرادی هستند که در کنار تجربه، علم به موضوع دارند و از تعهد بیشتری نسبت به سایر افراد به کارفرما دارند دروس تئوری به تنهایی نمیتواند به تعمیر و  نگهداری چیلر بهره برداری از دستگاه کمک کند و به همین شکل تجربه ی خالی که از آزمون و خطا برامده نمیتواند به تنهایی برای بهره برداری از چیلر به کار آید.

پروسه خدمات تعمیرکاران چیلر

بر خلاف برخی تصورات هرکسی نمی تواند تعمیرکار چیلری متخصص باشد. دستگاه ها به موازات گذر زمان به روز می شوند و بر آپشن های آن ها روز به روز افزوده می شود. انواع چیلر نیز از این قاعده مستثنی نیستند.عیب یابی انواع چیلر به صورت دقیق و در کوتاهترین رمان ممکن، نیازمند دانش و تخصص بالای یک تعمیرکار چیلر هست.

تعمیرکار چیلر حرفه­ ای می­تواند شما را از صرف هزینه ­های بعدی بی­ نیاز کند. از آن طرف یک تعمیرکار چیلر نابلد می­تواند شما را به چاه هزینه­ ها بفرستد. تعمیر و نگهداری اصولی چیلر توسط تعمیرکار چیلر باعث عملکرد بهتر چیلر و عمر طولانی و کارایی آن می گردد. تعمیر چیلر از پیچیده­ترین قسمت های نگهداری سیستم های تهویه است و تنها با اتکا به اعتماد ­به­ نفس و آچار فرانسه نمی­توان ادعای تعمیرکار چیلر بودن را کرد.

استفاده نادرست از چیلر باعث کاهش عمر چیلر و خرابی آن می­شود. یکی از موارد استفاده ناصحیح به این اعتقاد اشتباه برمی­گردد که اگر دبی ورودی به چیلر را افزایش دهیم باعث می­شود تا آب سرد بیشتری دریافت کنیم، اما افزایش دبی به بیش از حدی که روی چیلر نوشته شده ­است باعث کاهش بازده و علاوه برآن ایجاد خوردگی در لوله­ ها می­شود.

خدمات تعمیر و سرویس چیلر

 

آرسان سرویس همواره بر افزایش کیفیت کارکرد چیلر و کمترین هزینه تحمیلی برای راه اندازی چیلر اقدام کرده است و تعمیر چیلر در مراحل مختلفی انجام می گردد که عبارت است از:

 • دریافت تماس مبنی بر خرابی چیلر از مصرف کننده چیلر و یا اپراتور چیلر
 • دریافت اطلاعات مربوط به مدل چیلر و محل استقرار جهت اعزام کارشناس از آرسان سرویس
 • با توجه به اطلاعات دریافت شده کارشناس مجرب چیلر اعلام شده جهت بررسی اعزام میشود

 

 • پس از عیب یابی اقلام مصرفی جهت تامین اعلام میشود و برنامه روزانه عملیات تعمیر چیلر به کارفرمای محترم تقدیم میگردد.
 • تکنسین های فنی تعمیرکار چیلر به محل استقرار چیلر جهت اجرای عملیات اعزام میشوند.
 • پس تکمیل عملیات تعمیرات , چیلر راه اندازی میشود و تحویل مشتری میگردد.
 • نحوه اپراتوری چیلر به صورت روشی استاندارد جهت بهره برداری حداکثری تقدیم کارفرمای محترم میگردد.
 

تخصص تعمیرکار چیلر

صنعت و فناوری با سرعتی هرچه تمام تر در حرکتی رو به جلو پیش می رود و روز به روز گسترده تر می شود. دستگاه ها با آخرین تکنولوژی ها و ابداعات مهندسی به روز می شوند و در نتیجه سر و کار داشتن با هر دستگاه و فناوری نیازمند تخصص و دانش ویژه می گردد.

در سال های اخیر تولید انواع چیلر نیز وارد فازهای تازه ای شده است و به همین دلیل یک تعمیرکار چیلر حرفه ای اگر به حقیقت به حوزه حرفه ای و شغلی خود علاقه مند است، باید پا به پای پیشرفت دستگاه ها خود را به روز نگه دارد.

خدمات تعمیر و تکنیک ها و روش های آن هرچه می گذرد تخصصی تر می شوند و به همین دلیل نمی توان تنها با تکیه بر مهارت ها و دانش های سالیان گذشته یک تعمیرکار چیلر حرفه ای باقی ماند.

 

تعمیرکار چیلر حرفه­ ای می­تواند شما را از صرف هزینه ­های بعدی بی­ نیاز کند. از آن طرف یک تعمیرکار چیلر نابلد می­تواند شما را به چاه هزینه­ ها بفرستد. تعمیر و نگهداری اصولی چیلر توسط تعمیرکار چیلر باعث عملکرد بهتر چیلر و عمر طولانی و کارایی آن می گردد. تعمیر چیلر از پیچیده ­ترین قسمت های نگهداری سیستم های تهویه است و تنها با اتکا به اعتماد ­به­ نفس و آچار فرانسه نمی­توان ادعای تعمیرکار چیلر بودن را کرد.

 
چه زمان به تعمیرکار چیلر نیاز خواهیم­ داشت؟

دلایل زیادی وجود دارد تا شما تلفن را بردارید و به یک تعمیرکار چیلر زنگ بزنید. بیاید اول نگاهی به ساختمان چیلرها بندازیم تا بدانیم یک چیلر چگونه کار می کند و چه زمانی نفس­های آن به شماره می­افتد. چیلر که نام دیگر آن سردکن است دستگاهی است برای تهویه هوا یا خنک کردن سایر دستگاه­ها.

چیلرها از نظر داشتن کمپرسور به دو دسته چیلرهای تراکمی و چیلرهای جذبی تقسیم می­شوند. چیلرهای جذبی با انرژی حرارتی کار می­کنند اما چیلرهای تراکمی از انرژی الکتریکی یا برق استفاده می­کنند. به همین دلیل چیلرهای جذبی امروزه با استقبال مواجه شده­ اند. چیلرها معمولا از آب به عنوان سوخت خود استفاده می­کنند.

وظیفه چیلرها خنک کردن این آب در گردش است. آب درون لوله های سیستم می­چرخد و به مرور به علت وجود یون­های خود آب و همچنین ساییدگی درون لوله ­ها، رسوباتی درون لوله­ ها بوجود می­آید که اگر در زمان­های مناسب و به طور منظم توسط تعمیرکار چیلر سرویس دهی نشوند منجر به خرابی کامل می­گردد و باید کل سیستم تعویض شود. از طرف دیگر یک چیلر همانند هر سیستم دیگری دارای بخش های تخصصی است ازجمله مدارهای قدرت، کندانسور، اواپراتور، کمپرسور، شیر انبساط و سیستم های کنترلی، که درصورت خرابی و یا نشتی هر کدام از این قطعات، سیستم چیلری شما خوب کار نمی­کند. انسانی که سرفه می­کند نشان می­دهد که مشکلی در سیستم تنفسی او بوجود آمده­ است، به همان صورت نیز دستگاه­های ساخته دست بشر نیز بعد از مدتی دچار مشکل می­شوند.

چیلری که هوای آن مثل قبل خنک نیست، قدرت هوای آن کم شده­ است و یا نشتی دارد، کمپرسور آن روشن نمی­شود یا دائم کار می­کند و یا یخ زده است یا صدای زیادی می­دهد، اواپراتور یخ زده است، دمای فضا بسیار بالا یا بسیار پایین است، شیر برقی مسیر مایع باز نمی­شود، به ما می­گوید که نیاز به تعمیرکار چیلر دارد. تعمیرکار چیلر بازه­ای از مهندسین اجرایی تا تکنسین­ها را دربرمی­گیرد.

مهارت تعمیرکار چیلر در تعمیر انواع آن

چیلرها، قلب سیستم­های تهویه ساختمان­ها و مراکز صنعتی، تجاری، اداری هستند. بنابراین نمی­توان تعمیر و عیب­­ یابی آنها را به هر فرد ناوارد مدعی سپرد. طیفی از مهندسین و تکنسین­­ها جزو تعمیرکار چیلر به شمار می­روند. برخی از آنها سخن از تجربه خود می­گویند، برخی بر طبل علم و دروس تئوری آموخته شده­ شان می­کوبند. اما به گمان ما یک تعمیرکار چیلر موفق کسی است که دارای تجربه آمیخته با علم روز، متعهد و دارای مهارت کافی باشد. همانطور که پیشتر ذکر شد چیلرها دارای دو دسته جذبی و تراکمی اند که هر کدام نیز انواعی دارد، بنابراین هر کدام از اینها دارای ساختمان مختص به خود هستند. درنتیجه تعمیر و عیب­ یابی هر کدام نیاز به متخصصی دارد که آشنایی کافی با ساختمان و روش­های تعمیر آن داشته­ باشد. چیلرهای جذبی دارای ساختمان تخصصی­ تر و پیچیده­ تر هستند که تعمیر آن یکی از سخت­ترین نوع­ها است و نیاز به تعمیرکار چیلر حرفه­ ای دارد که ساختمان، کارکرد و اجزای آن را به صورت دقیق بشناسد. درصورت کمترین اشتباه در نحوه عیب­ یابی و تعمیر آن خسارات جبران ناپذیری به بار می­آید. چیلرهای تراکمی بیش از پیچیدگی دارای تنوع هستند. طیف تنوع آن لزوم بهره­ گیری از تعمیرکاران چیلر دارای مهارت و تجربه را بیشتر می­کند. تعمیرکار چیلر مجرب و مسلط اگر نتواند مشکل را رفع کند به شما می­گوید و در نهایت و درصورت وجود هرگونه مشکل فقط خود اوست که پاسخگوی شما است و نه فردی دیگر. تعمیرکار چیلر باید با مفاهیم نیرو و فشار و نحوه انتقال آن، مبانی تبرید و سرماسازی، توانایی شناسایی قطعات و مدارهای مکانیکی چیلر، توانایی انتخاب، نصب و تست انواع مبدل های حرارتی، آشنا باشد تا بتواند راحت عیوب را شناسایی و رفع کند.

تعمیرکار چیلر خوب چه ویژگی هایی دارد؟

تخصص و تجربه، برخورداری از علم روز و تعهد در هر قشری گویای مهارت آن­هاست. در این میان تعمیرکار چیلر نیز از این قاعده مستثنی نیست. از آنجا که چیلر و سیستم­های تهویه، سیستم­های گران و دارای حساسیتی هستند بنابراین نیاز به مراقبت­های پی­ در ­پی دارند و درصورت خرابی باید در همان آغاز نسبت به رفع خرابی آن­ها اقدام کرد.

تخصص و تجربه یک تعمیرکار چیلر دو اصل کافی است اما لازم نیست چراکه ساختمان و گوناگونی چیلرها روز به­ روز بیشتر می­شود و آشنایی با کارکرد آنها و علم به نحوه تعمیرشان از ویژگی های یک تعمیرکار چیلر حرفه ­ای و مجرب است. علاوه بر تمام این­ها تعهد کاری، رعایت و اجرای تمام اصول و قوانینی که یک تعمیرکار چیلر باید بداند و پیاده کند، شاخصه­ هایی برای شناسایی یک تعمیرکار چیلر خوب است.

یک تعمیرکار چیلر قبل از هر عملی باید با ساختمان دستگاهی که در مقابلش قرار دارد، آشنایی و تسلط کامل داشته باشد تا بتواند براساس دانسته ­ها و تجربه ­هایش بهترین عملکرد را داشته باشد، در غیر اینصورت تنها خرابی­ و هزینه های پی­ در پی بعدی را به جا خواهد گذاشت. 

 

پیچیده بودن ساختمان چیلرها و تنوع ساختاری آنها نیازمند به روز بودن تعمیرکار چیلر، دانش و مهارت آنهاست. تعمیر چیلر جذبی معمولا از نظر مکانیکی برای تعمیرکار چیلر راحت­تر از تعمیر چیلر تراکمی است چرا که ساختار و ساز و کار چیلرهای جذبی به مراتب ساده­ تر است.
دریافت مشاوره و خدمات تعمیر چیلر تراکمی از طریق لینک روبرو👈🏻

 
آرسان سرویس - تعمیرکار چیلر - تعمیرکار چیلر خوب چه ویژگی هایی دارد؟
 

سوالات پر کاربرد در حوزه چیلر که از تعمیرکار چیلر پرسیده می شود.

چرا وقتی دستگاه مورد سرویس قرار میگیرد پس از مدتی کم دوباره خراب میشود؟

متاسفانه در بازار کار امروز افرادی مبتدی و بدون تجربه وارد این حوزه شده اند که به غیر از آسیب زدن به تجهیزات هیچ کار دیگه ای نمیکنند ازین رو حتما میبایست پس از بروز مشکل دستگاه حتما با تعمیرکار چیلر از شرکت مطمعن تقاضای بررسی نمایید و به افراد متفرقه اعتماد نکنید.

چرا همیشه سر ظهر چیلر خطا میده و کار نمیکنه؟

این روندی که شما مواجه شدید نشان دهنده آسیب دیدن دستگاه میباشد و برای تعمیر چیلر حتما با تعمیرکار چیلر شرکت تماس بگیرید.

چرا مصرف برق ما افزایش پیدا کرده؟

چیلرهای تراکمی برای خنک کردن دارای دو مجموعه هستند که اگر توسط تعمیرکار چیلر مجرب تعمیر نشود ، چیلر بخاطر عدم عملکرد مناسب با مصرف برق بیشتری مواجه میگردد.

چرا چیلر یکدفعه خاموش شد ؟

اگر پای دستگاه رسیدید و متوجه شدید که دستگاه خاموش شده است ؛ دستگاه را روشن نکنید و با تعمیر کار چیلر تماس بگیرید.

چگونه متوجه شویم که تعمیرکار چیلر مجرب میباشد؟

تمامی تکنسین های فنی دارای ابزار حرفه ای و وقت شناس میباشند، اگر با شخصی روبرو شدید که خارج از قاعده و روش علمی تجربه تحلیل فنی ارائه میداد از اعتماد به این تعمیر کار چیلر خودداری کنید.

چیلر داره کار میکنه ولی هوای خنک نمیده، رسیدم پای دستگاه متوجه شدم کمپرسور یخ زده،چکار باید کنم

بلافاصله دستگاه را خاموش کنید و با چیلر کار یا تعمیرکار چیلر معتبر تماس بگیرید

چرا آرسان سرویس؟

شرکت آرسان سرویس با سابقه درخشان در صنعت سرمایشی و تهویه مطبوع همواره تمامی خدمات و محصولات خود را منطبق بر استاندارد ASHRAE آمریکا اجرا نموده و در زمینه صنایع و تهویه مطبوع دارای رزومه ای درخشان و رضایت حداکثری مشتریان را کسب نموده است.

 

مبلغ دستمزد و هزینه تعمیرکار چیلر

پیشگیری همیشه بهتر از درمان است، بالطبع هزینه ­های درمان هم همیشه بیشتر از هزینه­ های پیشگیری است. صرف هزینه­ های ماهیانه و یا حتی سالیانه برای سرویس­های مداوم چیلرها باعث می­شود تا از هزینه­ های بالا و خسارات بعدی پیشگیری به عمل آید. البته این تنها یک بعد ماجرا است، بعد دیگر مربوط به این است که شما این هزینه ­ها را در جای قابل اطمینان هزینه نمایید.

به همان اندازه که مراقبت نکردن و عدم سرویس های ماهیانه چیلر می­تواند خسارت به بار آورد، آوردن یک تعمیرکار چیلر ناوارد و بدون مهارت مساوی است با هزینه­ های جبران ناپذیر.

بنابراین همه چیز به انتخاب شما برمی­گردد. تعمیرکار چیلری که انتخاب می­کنید اگر دارای دانش، سواد، تجربه و تعهد کافی باشد برای شما پول به ارمغان می­آورد، با پیشگیری از هزینه ­های بعدی! افزون براین موارد هزینه ها بستگی به میزان حجم کار و مشکلات چیلر، برند چیلر، محیط چیلر دارد. یادتان باشد هرچه زمان بیشتری از خرابی چیلر بگذرد به معنای صرف هزینه بیشتر است و علاوه برآن خرابی در چیلرهای مرتبط با مواد غذایی فساد آن­ مواد را نیز در پی دارد.

سرویس و تعمیر چیلر از پر متقاضی­ ترین خدمات در آغاز فصل­های گرم و سرد سال است و ممکن است قیمت تعمیرکار چیلر نیز در این ایام کمی متغیر گردد. قیمت دهی از راه دور و تلفنی اقدامی غیرحرفه­ای است که نشان از بی­ تجربگی دارد. گاه صرف هزینه بسیار کم برای تعمیرکار چیلری که بی تجربه است و یا ادعا می­کند با هزینه کم چیلر را سرپا می­کند، خبر از آینده ­ای پرهزینه می­دهد.

چرا که در برخی از اوقات تعمیرکار چیلر با جایگزینی یک قطعه نامناسب، یا عدم اطلاع کافی از مشکل اصلی چیلر تنها به رفع ظاهری مشکل بسنده می­کند و به اصطلاح آن را سمبل می­کند. این کار نه تنها به صرف زمان و هزینه چند برابر شما منجر می­گردد که علاوه بر این باعث سخت شدن کار برای تعمیرکار چیلر دیگر می­ گردد.

هوای مطبوع و تهویه مناسب تنها با خرید بهترین امکانات رقم نمی­خورد. تعمیر و نگهداری چیلر مناسب و مراقبت­های به موقع و اقدامات پیشگیرانه است که به شما زمان و هزینه هدیه می­دهد. چیلرها مرکز فرماندهی سیستم­های تهویه هستند. تعمیرکاران چیلر دارای مهارت، می­تواند آسودگی و امینت خیال را برای شما فراهم کند. پیداکردن تعمیرکاری چیلر مجرب در بسیاری از اوقات به چالشی برای افراد و سازمان­ها بدل شده است.

تعمیرکاران ما در مجموعه آرسان سرویس گروهی از متخصصان بی رقیب در زمینه تعمیرکاری چیلر هستند. ما با تعهد و مهارت خود در درون مرزهای سرزمینمان سربلند بیرون آمده­ایم، اکنون به بیرون از مرزها و جهانی شدن فکر می­کنیم. شرکت آرسان سرویس با شعار « همراه شما برای ایامی خنک »، با بهره­ گیری از بهترین متخصصان این مرز و بوم که بسیاری از آنها فارغ التحصیلان دانشگاه شریف هستند، مفتخر است که خدمات خود را در بالاترین کیفیت و بهترین قیمت عرضه می­کند. این شرکت دارای بیش از دو دهه سابقه فعالیت درخشان در زمینه طراحی و ساخت، تعمیر و نصب چیلر در ابعاد بزرگ است، این مسیر جز با اعتماد شما میسر نمی شد.

برای آشنایی و ارتباط با ما می توانید به سایت arsanservice.com مراجعه کنید. همچنین می­توانید در این سایت از سایر خدمات، مقاله ­های تخصصی و نحوه ارتباط با ما آگاه شوید. اگر به دنبال یک تعمیرکار چیلر حرفه­ای می­گردید با ما تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن، با بهترین متخصصین چیلری سالم را تحویل شما دهیم. ذکر این نکته لازم است که تمامی خدمات و محصولات ما تحت گارانتی می­ باشد.

چه کنیم که به تعمیرکار چیلر نیازمند نشویم؟

چیلرها منبع تولید هوای خنک هستند. در مقیاس­های بزرگتر ساختمان­های تجاری، اداری، صنعتی نگهداری از چیلرها به نسبت مقیاس­های کوچکتر از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که خرابی آن چیلرها برابر است با صرف هزینه های هنگفت. نگهداری اصولی، مرتب، به طور منظم، طبق اصول و گفته ­های تعمیرکاران چیلر و کسی که آشنایی کامل با ساختار چیلر دارد، جلوگیری از رسوب لوله ­های چیلر­ و سرویس­های به موقع از جمله اقدامات پیشگیرانه است.

خدمات تابلو برق و اسید شویی حرفه­ای از جمله اقدامات یک تعمیرکار چیلر برای جلوگیری از خرابی­ها و خسارات است. اگر یک قطعه خراب باشد و درست کار نکند روی کل دستگاه اثر می­گذارد و به مرور باعث خرابی کل آن می­شود. بنابراین اقدام به موقع همیشه از خرابی­های بعدی پیشگیری می­کند. سرویس های به موقع و تمیز کردن لوله های چیلر برای جلوگیری از رسوب و خوردگی، توسط تعمیرکاران چیلر دارای مهارت شما را از تعمیر اصولی و هزینه­ های بالا بی­ نیاز خواهد کرد.

تعمیرکار چیلر به شما یاد می­دهد که چگونه از چیلر مراقبت کنید تا نیاز به هزینه های بعدی نباشد. برای افزایش بازده، نگهداری اصولی و عدم نیاز به تعمیرکار چیلر ذکر نکات زیر و رعایت آنها ضروری است: به صورت روزانه دماهای کاری و نرخ دبی ورودی را ثبت کنید تا درصورت وجود هرگونه تغییر مطلع شوید.

به طور منظم از آب تصفیه شده استفاده کنید تا از رسوب، خوردگی و ساییدگی لوله ها جلوگیری کنید.

هرچند ماه یکبار کل سیستم چیلر را بررسی کنید تا اگر نشتی وجود دارد آن را رفع کنید.

لوله های سیستم چیلر را به طور منظم تمییز کنید.

روغن و مبرد موجود در چیلر را منظم آنالیز و بررسی کنید و نهایت در صورت وجود هرگونه مشکلی که برای شما نا آشنا است و کارکردن سیستم را دچار اختلال کرده است به یک تعمیرکار چیلر مجرب اطلاع دهید.

آیا تنها در هنگام آسیب و خرابی می توان از تعمیرکار چیلر جذبی کمک گرفت؟

هر زمان که چیلر جذبی به درستی کار نکند و نتیجه مطلوب را به مصرف کنندگان ندهد، می توان از تعمیرکار چیلر جذبی کمک گرفت. خرابی و عدم کارکرد درست چیلر جذبی می تواند به دلایل گوناگونی رخ دهد.

چنان که اشاره شد، چیلر جذبی ساختار پیچیده و قطعات متعددی دارد که عدم کارکرد درست هریک می تواند در عملکرد کلی دستگاه اختلال ایجاد کند. تعمیرکار چیلر جذبی با شناختی که از هریک از این قطعات و جزئیاتشان دارد، می تواند سیستم را عیب یابی و ایراد آن را برطرف نماید.

اما این تنها کمکی نیست که از دانش و مهارت یک تعمیرکار چیلر جذبی برمی آید. هر وسیله ای نیاز به نگهداری صحیح و سرویس منظم و زمان بندی شده دارد که تا حد امکان از خرابی و آسیب دیدگی آن پیشگیری شود. یکی از خدمات مهمی که تعمیرکار چیلر جذبی ارائه می دهد، سرویس، تمیز کاری و رفرش کردن سیستم به صورت منظم است تا بر عمر دستگاه و قطعات آن بیفزاید.

چنانچه این رسیدگی های دوره ای توسط تعمیرکار چیلر جذبی انجام نشود، چه بسا مشکلات و عیوب بسیار پیچیده تر می شوند و خسارات و هزینه های سنگین تری به بار خواهند آورد. پس چنانچه به طول عمر و افزایش کیفیت کارکرد دستگاه هایتان اهمیت می دهید، همین حالا از یک تعمیرکار چیلر جذبی معتبر کمک بگیرید.

این خدمات چندان زمان بر نیست و از نظر هزینه نیز بسیار کم هزینه تر از تعمیر خرابی و خسارات بزرگتر است.

چه زمانی نیازمند تعمیرکار می شویم و چگونه یک تعمیرکار چیلر خوب انتخاب کنیم؟

نخستین نشانه های خرابی در چیلر جذبی، کاهش میزان گرماگیری و خاموش شدن های مکرر است. در ابتدا لازم است درب واترباکس باز شود.

مثلا ممکن است تیوب های کندانسور به دلیل تجمع رسوبات، دچار گرفتگی شده باشند و در نتیجه ضریب انتقال حرارت کاهش یافته باشد. رسوبات انواع مختلفی دارند و تعمیرکار چیلر جذبی می تواند با شناسایی آن ها ماده ای را که برای شست و شویشان لازم است، به کار گیرد.

همچنین ممکن است در بلند مدت، تیوب ها دچار آسیب و نشتی شده باشند. این مسئله آسیب هایی جدی و شدید به کل دستگاه وارد می کند. تعمیرکار چیلر جذبی با گرفتن تستی مخصوص می تواند محل نشتی را تعیین نماید و در جهت تعمیر اقدام کند. رفع نشتی اقدامی بسیار مهم است.

 توجه به این نکته ضروری است که تعمیرکار چیلر جذبی که سیستم سرمایشی را بررسی و معاینه می کند، باید تکنیسینی دارای صلاحیت باشد، بنابراین تا حد امکان خدمات تعمیر چیلر را از مراکزی که به حد کافی معتبر هستند، بخواهید.

مراکز تخصصی خدمات تعمیر و سرویس چیلر معمولا تلاش می کنند تیمی متشکل از افراد حرفه ای داشته باشند که دائما با ورود فناوری های جدید، دانش و مهارت خود را به روز می کنند.

 مزیتی دیگر که گرفتن خدمات از مراکز معتبر دارد، امکان شکایت و پیگیری از طریق مرکز در صورت عدم رضایت مصرف کنندگان است.

شرایط تعمیرکار چیلر جذبی

قطعا می دانید که هر فرد آچار به دست، نمی تواند تعمیرکار چیلر جذبی باشد. شناخت محصولات و مصنوعات حوزه تبرید، نیازمند دانش و تخصص کافی است. در این مطلب به اهمیت این مهارت و کار تعمیرکار چیلر جذبی می پردازیم.

چیلر جذبی و کاربرد آن

چیلر جذبی دستگاهی گرماگیر است که حرارت را در یک سیکل تبرید جذبی از مایع می گیرد و آن را به بیرون دفع می نماید. از این سیتم برای خنک کردن هوا و نیز دستگاه ها استفاده می شود.

با گرم شدن کلی زمین، روز به روز نیاز به سیستم های تبرید بیشتر احساس می شود. موضوع دمای استاندارد هم برای هوای محیط ها، هم برای محصولات غذایی یا هر محصول فاسد شدنی دیگر و هم برای دستگاه های صنعتی ضروری است به همین دلیل تعمیرکار چیلر جذبی عاملی مفید به شمار می رود که با دانش و تخصص خود می تواند در صنعت بسیار موثر باشد.

از هر فرد تعمیرکار حتی اگر تعمیرکاری حرفه ای و مجرب باشد، نمی توان به عنوان تعمیرکار چیلر جذبی کمک گرفت. این سیستم ساختار پیچیده ای دارد و قطعاتی در آن است که باید به درستی شناخته شوند تا به درستی نیز مورد بررسی و عیب یابی قرار گیرند.

تعمیر و نگهداری چیلر

امروزه جهت خنک کردن محصولات تولیدی کارخانجات و خنک نگاه داشتن محیط های ساختمانی باید از ماشین ترمودینامیکی استفاده کنیم که اسم آن چیلر است، چیلر ها در انواع مختلف و شکل های متفاوت طراحی و ساخته میشوند و تنوع آن در دمای کاری، کاربری و مدل تجهیزات میباشد .

تمامی تجهیزات مکانیکی به دلیل وجود قطعات متحرک که دائما در حال حرکت میباشند دچار استهلاک میشوند و چیلر نیز به عنوان یک ماشین سرمایشی پس از مدتی برخی قطعات آن فرسوده میشود و نیاز به تعویض دارد ولی با برخی اقدامات پیشگیرانه میتوان خرابی قطعات را به تاخیر انداخت.

 

یکی از روش های نوین تعمیر و نگهداری چیلر را میتوان تعمیر و نگهداری پیشگیرانه از چیلر نام برد که آرسان سرویس با اتکا بر مطالعات و تجربه بیش از ده سال در صنعت ماشین های سرمایشی به این روش کاملا مسلط بوده و با نوآوری , اقدامات پیشگیرانه را در تمامی ماشین های سرمایشی به عمل آورده و باعث افزایش طول عمر و بهره وری تجهیزات شده است .
دریافت مشاوره و خدمات تعمیر و نگهداری چیلر از طریق لینک روبرو👈🏻

 

 

از چیلر تهویه مطبوع برای خنک نگاه داشتن ساختمان استفاده میشود و نوع دیگری که از چیلر که استفاده میشود، چیلر صنعتی میباشد.

برای افزایش بهره برداری و استفاده مداوم از چیلر میبایست اقداماتی را جهت نگهداری پیشگیرانه اعمال کرد تا دستگاه با بیشترین عملکرد ادامه کار دهد.

تعمیر و نگهداری چیلر در تمامی تجهیزات قابل استفاده باید انجام شود به طوری که اگر یک پیچ ساده ای که بر اثر لرزش شل شده باشد را سفت نکنیم روغن داخل کمپرسور تخلیه و کمپرسور چیلر دچار صدماتی میشود که هم روند خنک سازی متوقف میشود و هم هزینه ای را در بر میگیرد.

تعمیر و نگهداری چیلر در برخی از چیلر های پر مصرف را به صورت اختصار توضیح کوتاهی عنوان میکنیم.

انواع تعمیر و نگهداری چیلر

تعمیر و نگهداری چیلر تراکمی

همانطور که اطلاع دارید چیلر ها از لحاط ترمودینامیکی به دو دسته بندی چیلر جذبی و چیلر تراکمی تقسیم میشود که هر کدام دارای مکانیزم خاص خود و کاربری مخصوص به خود را دارد در اینجا تعمیر و نگهداری چیلر تراکمی را به صورت کلی توضیح خواهیم داد.

چیلر تراکمی همانطور که از اسمش پیداست از تراکم آمده است و این به دلیل وجود تراکمی که توسط کمپرسور تولید میشود نامگداری شده است.

قبل از اینکه عیب یابی چیلر تراکمی را انجام بدهند، بهتر است تا از اجزاء چیلر تراکمی آشنا شوید.چیلر تراکمی از چهار جز اصلی ساخته میشود که کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط و اواپراتور میباشد، در این سیکل از فریون برای خنک کردن استفاده میگردد که در ادامه سیکل فریون از آن یاد خواهیم کرد در سیکل فریون کمپرسور پیچیده ترین عضو این سیکل میباشد که دارای تجهیزات مکانیکی و الکتریکی میباشد برای تعمیر و نگهداری پیشگیرانه از کمپرسور چیلر میبایست از نصب چیلر تا راهبری چیلر یک سری اقداماتی را انجام داد و مهم ترین امر آن نصب چیلر در مکانی با فضای باز و تهویه مناسب میباشد و این یعنی چیلر از پنج بُعد دارای فضای کافی باشد تا اپراتور به نحو احسن بتواند اقدامات بازدید دوره ای را به خوبی انجام دهد و مورد بعدی که اهمیت آن بسیار میباشد تهویه مناسب و گردش هوای طبیعی برای چیلر میباشد .

تعمیر و نگهداری چیلر تراکمی اسکرو

چیلر ها از نوع کمپرسور در مدل های مختفلی تولید و عرضه میشود که امروزه یکی از پرمصرف ترین چیلری که استفاده میشود چیلر تراکمی اسکرو میباشد که بخاطر نصب کمپرسور اسکرو، به چیلر تراکمی اسکرو معروف میباشد.

با توجه به تکنولوژی بالای این کمپرسورها ؛ نگهداری پیشگیرانه ازین چیلر حتما توسط کارشناسان مجرب و از افراد تحصیلکرده کمک گرفت.

وقتی چیلر تراکمی اسکرو کار میکند متوجه میشویم که به نوعی کمپرسور خاموش نمیشود و به این حالت کنترل ظرفیت و یعنی کمپرسور از شیر برقی هایی که باعث میشود کمپرسور به چند مرحله دسته بندی برسد و اگر مدار الکتریکی بدرستی طراحی شده باشد و از تمام امکانات کمپرسور کمک گرفته باشند این اتفاق میفتد.

تعمیر و نگهداری چیلر تراکمی صنعتی

در صنایع تولیدی جهت خنک کردن و خنک نگاه داشتن محصولات باید از ماشین سرمایشی استفاده کنیم که کیفیت محصول تضمین شود و این دستگاه چیلر نام دارد.

در بیشتر صنایع از انواع چیلر تراکمی صنعتی استفاده میشود ؛ در کارخانجات صنعتی خط تولید به عواملی بستگی دارد که اگر یکی از تجهیزات مختل شود، تمامی فرآیند تولید متوقف خواهد شد و یکی ازین دستگاه ها چیلر نام دارد که برای تعمیر و نگهداری چیلر تراکمی صنعتی باید همواره طبق برنامه مدون راهبری را انجام نموده تا با اقدامات پیشگیرانه حداکثر بهره برداری از خنک کننده صورت گیرد.

تعمیر و نگهداری چیلر تراکمی تهویه مطبوع

اگر ساختمانی دارای دمای مطلوبی نباشد محیط برای آسایش انسان سخت و طاقت فرسا میشود دمای آسایش تقریبا بین 23 تا 25 درجه سانتی گراد میباشد و در هوای سرد و گرم بیرون، باید این دما برای محیط داخلی فراهم شود.

به همین دلیل تعمیر و نگهداری چیلر تراکمی تهویه مطبوع بسیار حائز اهمیت میباشد تا ساختمان قابل استفاده باشد

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه چیلر تهویه مطبوع باید تمامی عوامل توزیع سرمایش را دارا باشد از چیلر تراکمی تا پمپ ها اتصالات و فن کوئل هواساز در برنامه مورد بررسی بوده باشد.

 

آشنایی با طرز کار چیلر تراکمی

اگر میخواهید که در مورد تعمیرات چیلر تراکمی، هزینه تعمیر چیلر تراکمی و مراحل انجام تعمیرات چیلر اطلاعات بیشتری داشته باشید، توصیه گروه آرسان سرویس برای شما عزیزان، اینه که به لینک روبرو 👈🏻مراجعه کرده و مطالبش را مطالعه کنید.

 

جزئیات و موارد مهم سرویس چیلر | 5 گام سرویس چیلر

کارایی بالای سیستم چیلر برای خنک کنندگی سبب شده سیستم چیلر نه تنها برای سرمایش محیط های بزرگ بلکه برای سرمایش خانگی نیز استفاده شود. برای آن که در آینده متحمل هزینه های هنگفت برای تعمیر یا تعویض سیستم چیلر نشویم، باید اقدامات به هنگامی برای سرویس چیلر انجام دهیم. سرویس چیلر مجموعه اقداماتی کاملا تخصصی و دانش محور است. بنابراین لازم است از نیروی ماهر و کارشناس کمک بگیریم. این مجموعه اقدامات شامل موارد زیر می شود:

 • بررسی لوله ها، تمیزکاری و رسوب زدایی

  روند گرماگیری با عبور مایع مبرد صورت می گیرد. لوله های جریان مایع مبرد به مرور زمان به رسوبات آلوده می شوند. به همین دلیل یکی از مهم ترین اقدامات در سرویس چیلر، بررسی لوله ها و تمیزکاری آن هاست.

تمیزکاری و رسوب زدایی چیلر گاه با مواد مخصوصی انجام می شود؛ به ویژه وقتی نسبت به سرویس به موقع و منظم چیلر سهل انگاری صورت گرفته باشد. گاهی نیز یک پاک سازی ساده کافی است.

از مهم ترین نشانه های گرفتگی و نیاز لوله های چیلر به پاک سازی و سرویس، بالا بودن فشار چیلر هنگام کار و نیز عدم عملکرد درست آن در سرد کردن مایع مبرد است.

یکی از راه های مهم برای نگهداری و حفظ بهره وری لوله های چیلر که کارشناسان سرویس چیلر آن را همواره به کاربران توصیه می کنند، استفاده از آب تصفیه شده است تا لوله ها در مدت زمان طولانی تری در بالاترین سطح کارایی و بهره وری باقی بمانند. نکته جذاب این است که می توان سیستم تصفیه آب مخصوصی بر روی چیلر نصب کرد تا آب مورد استفاده به عنوان مایع مبرد را به صورت تصفیه شده وارد سیستم کند و به این ترتیب رسوبات و آلودگی هایی را که سبب گرفتگی لوله ها می شوند، به حداقل برساند.

متخصصان سرویس چیلر همچنین در نگهداری این سیستم ها به کاربران توصیه می کنند با بررسی دائمی میزان فشار چیلر و نیز درجه حرارت آب ورودی و خروجی، احتمال گرفتگی لوله های عبور جریان مبرد را تشخیص و جهت رفع آن با کمک گرفتن از نیروهای کارشناس اقدامی به موقع داشته باشند.

 • شست و شوی کندانسور و ابزربر:

  در چیلرهای جذبی نیاز به شست و شوی تخصصی کندانسور و ابزربر وجود دارد. برای این کار لازم است در دستگاه باز شود که البته زمان بر و دشوار است. پس از آن که در دستگاه باز شد، شرایط ظاهری و فیزیکی قطعات کندانسور و ابزربر بررسی می شود. سپس وجود رسوب در آن ها بررسی می گردد.

گاهی برخی اجسام خارجی از جمله زنگ آهن، پلاستیک، خاشاک و برگ درختان، پکینگ برج ها و ... وارد محیط کندانسور می شود که اگر باقی بماند دستگاه را دچار اختلال می کند. در سرویس چیلر، تمیزکاری شامل این موارد نیز می شود. ورود این قسم اجسام خارجی به دستگاه نشان از این دارد که صافی پمپ ها و برج های دستگاه نیازمند بررسی هستند.

گام بعدی بررسی رسوبات و تشخیص دقیق نوع آن هاست. دو نوع عمده برای رسوبات تشخیص داده می شود. رسوبات یا در اثر ته نشین شدن گل های موجود در آب برج رسوبات و یا از عناصر کلسیم و به صورت گچ، پدید می آیند.

گام نخست برای زدودن این رسوبات، شست و شو با آب است. جریان آب می تواند بسیاری از رسوبات را بشوید و قطعات را پاک سازی کند.

در گام دوم - اگر همچنان گرفتگی در لوله ها و قطعات باشد - می توان از فرچه ای مخصوص برای تکمیل روند پاک سازی و شست و شو استفاده کرد.

گام سوم، در شرایطی که لوله ها و قظعات کندانسور و ابزربر دچار رسوبات گچی باشند، از نوعی اسید برای پاکسازی این نوع رسوبات استفاده می شود.

 • شارژ گاز چیلر:

  این مورد نیز یکی از مهم ترین موارد در سرویس چیلر است که امری بسیار تخصصی و نیازمند دانش و مهارت خاص است. برای کارایی بهتر چیلر ضروری است که گاز به طور مناسب و در زمان مشخص شارژ شود.

نکته ی حائز اهمیت در شارژ گاز هنگام سرویس چیلر این است که اگر میزان گاز بیشتر از حد مناسب باشد، عملکرد موتور چیلر را دچار اختلال خواهد کرد و پیامد آن به صورت افزایش مصرف انرژی نمود می یابد.

همچنین اگر میزان شارژ گاز کمتر از حد لازم باشد، سبب می شود لوله های بالایی و درونی در مایع مبرد قرار نگیرند، در نتیجه فشار بر کمپرسور افزایش می یابد و پیامد آن بازهم به صورت بالارفتن میزان مصرف انرژی چیلر نمایان می شود.

بنابراین برای تنظیم میزان شارژ گاز نیز به تخصص و دانش کارآمد نیاز است. کار خارج کردن مایع مبرد اضافه از چیلر که در زمان شارژ گاز و سرویس چیلر انجام می شود هم باید متناسب با دستورالعمل سازنده سیستم چیلر باشد.

 • تنظیمات لازم برای قطعات الکتریکی هنگام سرویس چیلر:


  سرویس تمامی قسمت های چیلر اعم از مکانیکی و الکتریکی مهم است. ما در حال استفاده از یک سیستم یکپارچه و هماهنگ هستیم و اختلال در عملکرد هر یک از بخش ها و قطعات، سبب افت کارایی خواهد شد.

تجهیزات الکتریکی چیلر شامل کنترل سه فاز، هم قفلی های الکتریکی، کلید اتوماتیک، تایمر نیوماتیک، رله اضافه جریان (بی متال)، کنتاکتور قدرت، شاسی استارت و استاپ، فیوز شیشه ای، کنتاکتور فرمان، کنتاکت اضافی، رله صنعتی، کلید تعویض کمپرسورها و تایمر بوبین دار است.

سرویس چیلر با چنین تجهیزات پیچیده و حساسی تنها باید به دست افراد متخصص و مجرب سپرده شود. هر قدر هم که بخش های مکانیکی به خوبی سرویس شده باشند، اگر در بخش های الکتریکی اختلال یا افت کارایی پدید آمده باشد، به دلیل پیوستگی همه ی اجزای چیلر، بر بخش های دیگر اثر خواهد گذاشت و راندمان کل سیستم را پایین خواهد آورد.

 • بررسی روغن چیلر:


  وضعیت روغن باید حتما در سرویس چیلر مدنظر باشد. معمولا هرچندماه یک بار تست روغن چیلر لازم است. همچنین معمولا نیاز است سالی یک بار روغن کاملا تعویض شود. فیلتر روغن نیز همزمان به خود روغن نیاز به تعویض دارد. در صورت کثیفی روغن و کاهش کیفیت آن، کیفیت عملکرد سیستم بسیار پایین خواهد آمد.

اهمیت سرویس چیلر

انواع چیلر به ویژه در فصول گرم سال در ساختمان­های تجاری، اداری و مسکونی نصب و استفاده می شوند. در آغاز نصب هر دستگاه ممکن است ماه ها و یا حتی طی یک سال نخست، بدون هیچ گونه مشکل و نقص از دستگاه بهره وری کنیم اما نباید فراموش کرد که هر وسیله به مرور زمان نیازمند بررسی، تنظیمات مجدد، تمیزکاری قطعات و در مجموع، یک سرویس کلی است.

اگر سرویس چیلر به صورت دوره ای و منظم انجام نگیرد، از عمر و راندمان آن کاسته می شود و خیلی زود دچار خرابی شده و نیازمند تعمیر می گردد. ممکن است در بدترین هنگام (مثلا در اوج گرمای تابستان) ناگهان از کار بیفتد و علی رغم هزینه ی سنگین برای تعمیر، ساعاتی طولانی نیز ناچار به تحمل گرما شوید.

از آن جا که همیشه بهترین راه حل، پیشگیری از بروز مشکل است، باید در خصوص سرویس چیلر به صورت منظم و به موقع اقدام کنید تا کمتر دچار مشکل شوید و در صورت بروز مشکل نیز، حل آن آسان تر باشد.

 

برای آشنایی با سایر خدمات گروه آرسان سرویس که یکی از موارد آن شامل تعمیرات برج خنک کننده به صورت استاندارد و با کیفیت عالی می باشد. برای اینکه از آخرین اخبار و اطلاعات در این حوزه آشنا شوید، توصیه میکنیم از طریق لینک روبرو 👈🏻 ب صفحه مربوطه مراجعه نمائید.

آرسان سرویس-تعمیرات برج خنک کننده