تعمیر چیلر تراکمی

تعمیر چیلر تراکمی دارای نکات مختلفی است و افرادی که از آن استفاده می کنند، باید بدانند که چیلر تراکمی چه مشکلی پیدا می کند تا با یک تشخیص درست، نسبت به تعمیر آن اقدام نمایند. امروزه استفاده از دستگاه های مختلف برای تسویه و مطبوع کردن هوا بسیار رواج یافته. این دستگاه ها کارایی بسیار مختلفی را دارند. چیلر تراکمی یکی از دستگاه های کمک کننده به تصفیه هوا است. 

 ما در این متن قصد داریم تا نکات مختلفی را مورد بررسی قرار دهیم. همان طور که می ‌دانید تعمیر چیلر تراکمی نسبت به سایر دستگاه های تصفیه و مطبوع سازی هوا پیچیده تر است. پس لازم است راجع به آن اطلاعات لازم را دانسته و سپس نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. ما در این متن قصد داریم نکات متفاوتی در مورد بررسی چیلر تراکمی و کارایی که دارد، خدماتی که توسط افراد و موسسات در زمینه تعمیر به شما ارائه می ‌شود، تعمیرکارانی که به صورت حرفه ‌ای این خدمات را ارائه می ‌دهند، هزینه تعمیر و نکاتی از این قبیل را برای شما مورد بررسی قرار داده و در آگاهی شما اقدامات لازم را انجام دهیم.

 

توصیه آرسان سرویس برای شما عزیزان

چنانچه از چیلر تراکمی برای بهره بردن از هوای مطبوع استفاده می کنید، متن ما را تا پایان دنبال کنید.

مطمئناً در این متن نکات مرتبطی با چگونگی تعمیر و نگهداری چیلر تراکمی ارائه خواهد شد که به کار شما خواهد آمد.

دریافت مشاوره و خدمات سرویس و تعمیر چیلر تراکمی و چیلر کارخانجات از طریق لینک روبرو👈🏻

 

تعمیر چیلر تراکمی آرسان سرویس

زمانی که قصد دارید برای تعمیر چیلر تراکمی خود اقدام نمایید، سوال پیش می آید که از چه افرادی و چه کسانی در این زمینه استفاده نماییم. در این مورد می توان از افرادی که سابقه کافی در تعمیر انواع چیلر تراکمی دارند استفاده نمایید. امروزه موسسات مختلف، خدمات متنوعی را برای تعمیر چیلر تراکمی به شما ارائه می دهند. شما می توانید با در نظر گرفتن یک سری از بخش های کاربردی، نسبت به تعمیر چیلر تراکمی خود اقدام نمایید. توجه داشته باشید زمانی که قصد استفاده از خدمات این موسسات را دارید، از سابقه آن ها در زمینه تعمیر چیلر های تراکمی آگاه شوید و سپس نسبت به استفاده از آن ها اقدام نمایید.

تعمیر چیلر بسیار پیچیده می باشد و افرادی که در این زمینه به شما ارائه خدمات می‌کنند باید آگاهی کامل نسبت به انجام اینکار را داشته باشند. در کل می ‌توان گفت که تعمیر چیلر تراکمی امروزه در جامعه رواج پیدا کرده و دلیل این رواج استفاده بیش از حد از چیلر تراکمی در صنعت و خانه های متفاوت می باشد. در کل باید گفت که در زمینه تعمیر چیلر تراکمی بهتر است از خدمات موسسات حرفه ای استفاده شود تا بتوان از بهترین کاراییی چیلر تراکمی استفاده شود.

 

برای تعمیر چیلر تراکمی روش های مختلف وجود دارد که آرسان سرویس با اتکا بر تجربه چندین ساله خود روشی با کمترین هزینه و بهترین کارایی را برای سرویس و تعمیرات چیلر استفاده میکند و یکی از مهم ترین بخش تعمیر چیلر تراکمی عیب یابی پیش آمده میباشد که این نیازمند تجربه و دانش فراوان کارشناس چیلر می باشد و در مرحله بعدی مجرب بودن تعمیرکار چیلر نیز نقش عمده ای در پروسه تعمیرات چیلر به حساب میاید و در بخش تعمیرات چیلر آرسان سرویس بر روی چند اصل بیشترین تاکید را دارد و یکی از مهمترین آنان استفاده از قطعات اصلی و تعمیرات مقدم بر تعویض قطعات میباشد.

یکی از نیاز هایی که باعث میشود محیط برای انسان قابل تحمل باشد هوای مطبوع میباشد به طوری که اگر محیط خیلی گرم باشد اصلا قابل تحمل نمیباشد و انسان در این شرایط غیرقابل تحمل نمیتواند بماند و همچنین اگر هوای محیط خیلی سرد باشد نیز شرایط برای انسان مناسب نمیباشد. به همین شرایط سلامت تجهیزات تهویه مطبوع بسیار ضروری میباشد طوری که گاهی پیش میاید در فصل هوای گرم اگر چیلر از کار بیفتد استفاده از ساختمان مختل می شود.

محصولاتی که ما در روزمره خود از آن استفاده میکنیم تحت فرآیندی در کارخانه ای تولید و بدست ما رسیده است به طور مثال در صنعت غذا و دارو , دارو مهم ترین خوراکی میباشد که میتواند جان انسانی را نجات دهد اگر همین دارو در دمای بالاتری از حد مجاز تولید شود اصطلاحا به آن میگویند سیاه شده و غیر قابل استفاده میباشد و این یعنی کل خط داروسازی به خنک کنندگی چیلر ارتباط دارد و همچنین در سایر صنایع غذایی و تولیدی نیز همچین حساسیتی را دارا میباشند و در زمانی که خنک کردن متوقف شود اپراتور به فکر تعمیر چیلر تراکمی میفتد که این مورد نیاز به پیش نیازهایی میباشد که عیب یابی چیلر تراکمی مهم ترمی آن میباشد.

خنک کننده ای که با کمپرسور کار میکند را خنک کننده تراکمی میگوییم و این خنک کننده که ماشین سرمایی میباشد چیلر نام دارد و کمپرسور تراکمی که هم میتواند اسکرو باشد و یا حتی سیلندر پیستونی و اسکرال و تنوع این دستگاه ها به کاربری های مختلف و شرایط اقتصادی و اقلیم ارتباط دارد و بهترین نوع چیلر تراکمی، چیلر تراکمی کمپرسور اسکرو با کندانسور هوایی و تابلو برق کاملا الکترونیکی  PLC  همراه با اکسپنشن والو الکترونیکی که همان شیر انبساط برقی نیز می باشد.

چیلر تراکمی در انواع مختلفی وجود دارد و در شرایط مختف استفاده می شود و یکی از نیازمندی های این چیلر نیاز به برق با آمپر بالا میباشد که این موضوع گاهی برای طراحی استفاده از این چیلر را کنار میزند و چیلر جذبی جایگزین میشود و یکی از ایرادات اصلی همین مصرف بالای انرژی الکتریکی میباشد ولی در بیقیه موارد مثل بهره وری یا همان cop  اصلا با رقبا قابل مقایسه نمی باشد.

آیا می دانستید که :

چیلر تراکمی زیر 10تن تبرید مینی چیلر نامیده میشود و در تهویه مطبوع زیر500 متر مربع استفاده میشود و همچنین در صنایع با توجه به ظرفیت مورد نیاز گاهی از چیلر های زیر 10 تن نیز استفاده می شود.

 

چیلر تراکمی چیست؟

قبل از آن که به سراغ تعمیر چیلر تراکمی برویم و آن را برای شما مورد بررسی قرار دهیم، باید بگوییم که بسیاری از افراد نسبت به کارکرد و کارایی که چیلر تراکمی دارد، اطلاعات کافی را ندارند و نمی دانند چگونه کار می کند. لذا اطلاعات مختصری را در ادامه متن به شما خواهیم داد. چیلر تراکمی به دستگاهی گفته می ‌شود که به منظور سرد کردن آب برای سرمایش هوای محیط و یا سرد کردن دستگاه ها و انواع ماشین آلات مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

 در این دستگاه تجهیزات مختلفی مانند هواساز، فن کوئل و... موجود است. توجه داشته باشید که چیلر تراکمی نمونه های مختلفی را دارند. از نمونه ‌های این چیلرها می ‌توان به چیلرهای تبخیری، هوا خنک و یا آب خنک اشاره کرد. هر کدام از این نوع نمونه ها دارای کارایی خاص خود هستند و خدمات متنوعی را به افراد ارائه می دهند.

آرسان سرویس - تعمیر چیلر تراکمی - چیلر تراکمی چیست؟

تعمیر چیلر تراکمی از جمله خدمات فنی پر متقاضی است. ساختمانهای تجاری از سیستمهای گرمایش ، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) برای کمبود هوا و خنک کننده ساختمان استفاده می کنند. این سیستم ها انتظارات افراد از سیستم تهویه و سرمایش و گرمایش را برآورده می سازند. چیلرها به یک مؤلفه اساسی HVAC از طیف گسترده ای از امکانات تجاری ، از جمله هتل ها ، رستوران ها ، بیمارستان ها ، عرصه های ورزشی، کارخانه های صنعتی و تولیدی و غیره تبدیل شده اند. چیلرها بر دو نوع جذبی و تراکمی تقسیم می شوند.

 

تعریف چیلر تراکمی 

به بیان ساده تر میتوان گفت چیلر تراکمی به چیلری گفته میشود که دارای کمپرسور باشد و فریون هم به عنوان مبرد ( عامل سردکننده ) در آن وجود داشته باشد ، تعمیر چیلر تراکمی شامل قسمت الکتریکی و مکانیکی میشود برای داشتنی محیطی آسوده و دلنشین نیازمند هوایی خنک و مطبوع میباشد.

برای فراهم کردن این هوای خنک باید ‌خنک کننده ای داشته باشیم ؛ در کارخانجات صنعتی نیز برای پایین اوردن دمای محصول و یا تجهیزات تولید کننده محصول از چیلر ها استفاده میکنند.

امروزه برای ساختمان های مسکونی ، ادارات و مرکز خرید ها به خنک کننده ای نیاز داریم که بتوان تمامی محیط داخلی را خنک کنیم دستگاهی که بتواند این کار را انجام دهد چیلر نام دارد که وظیفه چیلر خنک کردن آب در گردش است که توسط فنکوئل و هواساز دمای محیط را کاهش میدهد.

 

برای استفاده از چیلر نیاز به زیر ساختی مثل پمپ گردشی و توزیع کننده برودت یا همان فنکوئل و هواساز میباشیم، چیلر در موتورخانه ساختمان و یا پشت بام نصب میشود و جهت بهره برداری می بایست از افرادی آشنا به دستگاه استفاده شود که این امر جهت صحت عملکرد چیلر بسیار با اهمیت می باشد

تعمیر چیلر شامل مواردی میشود که از بخش های مختلف تشکیل شده است، چیلر از لحاظ مصرف انرژی در دو نوع تراکمی و جذبی طبقه شده است و ما در اینجا به تعمیرات چیلر تراکمی خواهیم پرداخت.

در خصوص تعمیر چیلر تراکمی چه می دانید؟

بسیاری از افراد راجع به تعمیر چیلر تراکمی چیز زیادی نمی دانند. نمی ‌دانند که تعمیر چیلر تراکمی چگونه باید صورت بگیرد. توجه داشته باشید که چیلر تراکمی زمانی که معیوب می شود، مشکلات خاصی را از خود بروز می دهد. حال زمانی که چیلر تراکمی عیوب را از خود بروز داد، وقت آن رسیده که از تعمیرکاران حرفه ای استفاده شود. توجه داشته باشید که تعمیر چیلر تراکمی دارای دو بخش است.

 بخش اول عیب‌ یابی است. شاید مهمترین بخش را هم این بخش بنامند. اما عیب یابی برای تعمیر چیلر تراکمی نسبت به عیب یابی سایر دستگاه های تصفیه هوا متفاوت است. چیلر تراکمی بسیار پیچیده است و افرادی که قصد تعمیر آن را دارند، باید بسیار حرفه ‌ای باشند. ممکن است عیب به وجود آمده در قسمت هواساز و یا فن کویل های آن باشد و یا در بعضی از اوقات این عیوب در قسمت کمپرسور چیلر تراکمی بروز کرده باشد.

 شما باید از افرادی برای تعمیر چیلر تراکمی استفاده نمایید که به خوبی این عیب یابی را صورت دهند. اما پس از آن که عیب‌ یابی انجام شد، مرحله تعمیر چیلر تراکمی به میان می ‌آید. در این مرحله شما باید نقطه ای که دچار عیب شده است را به خوبی تعمیر نمایید. توجه داشته باشید که تعمیر این بخش ممکن است سایر بخش‌ های چیلر تراکمی را درگیر نماید. در کل می توان گفت افرادی برای تعمیر چیلر تراکمی باید اقدام نمایند که حتماً از قواعد مربوط به تعمیر چیلر تراکمی آشنایی داشته باشند.

لذا استفاده از افراد نا آگاه در تعمیر چیلر تراکمی، ممکن است باعث بروز صدماتی به چیلر تراکمی شود. چنانچه با این سوال که از تعمیر چیلر تراکمی چه می دانید مواجه شدید، بهتر است که بگوییم تعمیر چیلر تراکمی فرآیندی است شامل عیب یابی و تعمیر درست و استفاده از تعمیرکاران چیلر تراکمی که البته باید در این راه از افراد خبره و با دانش استفاده شود.

آرسان سرویس - تعمیر چیلر تراکمی - دانستنی تعمیر چیلر تراکمی

تعمیر چیلر تراکمی چه زمانی نیاز است؟

شاید بسیاری از افراد در راستای تعمیر چیلر تراکمی چیز زیادی ندانند. همین ندانستن دانش کافی، باعث می شود که زمان تعمیر چیلر تراکمی را به‌ خوبی نفهمند و اطلاعات ناقصی راجع به این مورد داشته باشند. لذا در این مورد باید گفت که زمان تعمیر چیلر تراکمی بستگی به یک سری از نشانه ‌ها دارد. توجه داشته باشید که برای تعمیر چیلر تراکمی نباید حتماً منتظر ماند تا عیوب به وجود آمده باعث از کار افتادن چیلر تراکمی شود.

 شما باید نشانه‌ های آغاز خرابی چیلر تراکمی را در نظر بگیرید و سپس با توجه به این نشانه ها نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید. به طور مثال در زمانی که چیلر دمای را به درستی خنک نمی کند، باید به کارایی آن شک کرده و نسبت به تعمیر چیلر تراکمی خود اقدام نمایید. پس باید گفت که زمان درست کردن تعمیر چیلر تراکمی، زمانی است که شما نشانه هایی حاکی از عیوب انواع چیلرهای تراکمی را می ‌بینید و سپس نسبت به تعمیر آن اقدام می نمایید.

 البته در بعضی از اوقات نشانه های کافی برای اینکه شما به فکر تعمیر چیلر تراکمی بیفتید وجود ندارد. در این صورت ممکن است که دستگاه شما به یک باره از کار بیفتد و کارایی آن قطع شود. در این مورد بهتر است که شما در همان ابتدا نسبت به تعمیر چیلر تراکمی اقدام نمایید. البته حتماً نباید نشانه هایی وجود داشته باشد و یا اینکه دستگاه به یکباره از کار بیفتد. شما می توانید با استفاده از سرویس های دوره ای علاوه بر اینکه هزینه تعمیر چیلر تراکمی خود را کاهش می‌دهید از کارایی درست و همیشگی آن بهره مند شوید.

شرکت آرسان سرویس ، با بهره گیری از مهندسان بنام و خبره در حوزه طراحی و نصب و راه اندازی سیستم های سرمایشی تراکمی اقدام به خدمت گذاری برای هموطنان عزیز نموده است. برای کسب اطلات بیشتر با مشاوران و متخصصان ما در ارتباط باشید.

 

خدمات تعمیر چیلر تراکمی

زمانی که قصد دارید برای تعمیر چیلر تراکمی خود اقدام نمایید، سوال پیش می آید که از چه افرادی و چه کسانی در این زمینه استفاده نماییم. در این مورد می توان از افرادی که سابقه کافی در تعمیر انواع چیلر تراکمی دارند استفاده نمایید. امروزه موسسات مختلف، خدمات متنوعی را برای تعمیر چیلر تراکمی به شما ارائه می دهند. شما می توانید با در نظر گرفتن یک سری از بخش های کاربردی، نسبت به تعمیر چیلر تراکمی خود اقدام نمایید. توجه داشته باشید زمانی که قصد استفاده از خدمات این موسسات را دارید، از سابقه آن ها در زمینه تعمیر چیلر های تراکمی آگاه شوید و سپس نسبت به استفاده از آن ها اقدام نمایید.

تعمیر چیلر تراکمی بسیار پیچیده می باشد و افرادی که در این زمینه به شما ارائه خدمات می‌کنند باید آگاهی کامل نسبت به انجام اینکار را داشته باشند. در کل می ‌توان گفت که تعمیر چیلر تراکمی امروزه در جامعه رواج پیدا کرده و دلیل این رواج استفاده بیش از حد از چیلر تراکمی در صنعت و خانه های متفاوت می باشد. در کل باید گفت که در زمینه تعمیر چیلر تراکمی بهتر است از خدمات موسسات حرفه ای استفاده شود تا بتوان از بهترین کاراییی چیلر تراکمی استفاده شود.

آرسان سرویس - تعمیر چیلر تراکمی - خدمات تعمیر چیلر تراکمی
 

آشنایی با طرز کار چیلر تراکمی

برای آشنایی با طرز کار حداقل 3 نوع چیلر تراکمی که در متن جداگانه در موردش مفصل صحبت شده میتوانید به لینک روبرو مراجعه کنید.

البته سعی کردیم به صورت مختصر، به مبحث آموزش و طرز کار چیلر تراکمی در مطالب پایین این بخش، بپردازیم. 

آرسان سرویس-طرز کار چیلر تراکمی
 

چیلر تراکمی یک وسیله سرماساز نیست بلکه وسیله ای گرماگیر است بنابراین با سیستم هایی چون کولر تفاوت دارد. کولرها نسبت به چیلرها ساختار ساده تری دارند. سالیان سال است که یک مدل از کولرهای آبی را بر فراز بام خانه ها می بینیم و تعمیر و راه اندازی آن ها نیز حتی گاهی توسط افراد غیر متخصص انجام می گیرد اما در مورد آموزش و طرز کار تعمیر چیلر تراکمی، باید متفاوت نگاه کنیم؛ تمام سیستم های چیلر، جذب کننده و گرماگیر هستند.

بخش های اصلی چیلر تراکمی

در آموزش تعمیر چیلر تراکمی در ابتدا باید به ساختار کلی آن بپردازیم. چیلر تراکمی متشکل از کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط و اپراتور است. این ساختار چیلر در حالت کلی است اما مطابق با هر شرایط و کارکردی ممکن است اجزای دیگری به آن افزوده شود.

مایع مبرد در این سیستم به عنوان ماده سیال عمل می کند و چون خونی در این سیستم در جریان است. (تفاوت چیلر تراکمی با جذبی در همین حرکت مبرد است.) این ماده سیال، گرما را همانند یک محموله جابه جا و تبدیل می کند.

آموزش تعمیر چیلر تراکمی با شناخت اجزای کلیدی

دانستیم ساختار چیلر تراکمی چگونه است. اجزایی که در چیلر تراکمی نام بردیم، همه از اجزای اصلی برای کاکرد چیلر هستند و نمی توان آن ها را حذف نمود.

برای مثال اگر کارکرد کندانسور از این سیستم حذف شود، شیر انبساط، اپراتور و کمپرسور بار فراوانی را متحمل می شوند زیرا فشار و دما به حدی بالا می رود که تمام سیستم می ترکد.

شناخت هر یک از اجزای اصلی و جانبی در آموزش تعمیر چیلر تراکمی بسیار حیاتی است. همچنین لازم است این آموزش ها دائم به روز شوند و جدید ترین اطلاعات به افراد صاحب حرفه و کارآموزان انتقال یابد.

اهمیت آموزش تعمیر چیلر تراکمی

برای کسانی که حوزه تبرید را به عنوان تخصص خود انتخاب کرده اند، آموزش در این زمینه بسیار مهم است.

چیلر تراکمی سیستمی است که به دلیل کارایی بالا تنوع تولید بسیاری دارد و مدام در حال پیشرفت است. در دستگاه های سرمایشی خانگی، دستگاه های نگهداری مواد غذایی، صنایع شیمیایی و نیز دستگاه های تهویه مطبوع و تهویه های صنعتی عظیم، از چیلر استفاده می شود.

آموزش تعمیر چیلر تراکمی برای افراد حرفه ای و کارآموز پیشرفت کاری بسیاری به دنبال دارد.

به روز بودن دانش و مهارت برای فعالان این حوزه بسیار مهم است. چنانچه آموزش تعمیر چیلر تراکمی به صورت دائمی و به روز، جدی گرفته نشود نه تنها انتظار افزایش درآمد بیهوده است، بلکه حتی باید نگران کاهش درآمد نیز بود.

سوای این موارد، آموزش تعمیر چیلر تراکمی حتی برای افراد غیر حرفه ای که با این وسیله در زندگی خود، سر و کار دارند و علاقه مندند تا جایی که امکان دارد، مهارتی بیاموزند و وسایل خود را بهتر نگهداری کنند مفید است.

تعمیر چیلر تراکمی و انتخاب تعمیرکار حرفه ای

در پاراگراف بالا به این نکته اشاره کردیم که استفاده از خدمات موسسات و افرادی که در این زمینه می باشند، می تواند برای تعمیر چیلر تراکمی کارساز باشد. اما زمانی که قصد انتخاب تعمیرکار برای تعمیر چیلر تراکمی را دارید، باید به این نکته توجه داشته باشید که چه افرادی را انتخاب نمایید. در این مورد می توان از پارامترهای متفاوتی استفاده کرد. از این پارامترها می‌توان به پارامتر در نظر گرفتن تجربه افراد اشاره کرد.

زمانی که شما تجربه افراد و البته خوش نام بودن آن ها در تعمیر چیلر تراکمی را در نظر می گیرید، می توانید تعمیرکار حرفه ای که در این زمینه دارای کیفیت بسزایی می باشد را انتخاب کرده و نسبت به استفاده از آن اقدام نمایید. تعمیرکار حرفه ای در راستای تعمیر چیلر تراکمی، تعمیر کاری است که بداند مشکل به وجود آمده دقیقاً در کدام نقطه چیلر تراکمی موجود است و بلافاصله نسبت به از بین بردن آن اقدام نماید. توجه داشته باشید که تعمیر چیلر تراکمی بسیار پیچیده است. لذا اگر فردی که انتخاب می شود از دانش کافی در راستای تعمیر چیلر تراکمی آگاه نباشد ممکن است که به چیلر تراکمی شما آسیب هایی وارد نماید.

 در راستای انتخاب این تعمیر کار سعی کنید مشورت های لازم را انجام دهید و از کسانی که از تعمیرکاران حرفه ‌ای در این راستا استفاده کرده‌اند، بهره ببرید. البته توجه داشته باشید که تعمیرکاران حرفه ای هزینه های بالاتری را از شما می گیرند اما در عوض آن هزینه، بهترین خدمات را به شما ارائه می دهند.

برای دریافت خدمات تعمیر و سرویس چیلر و آگاهی از نحوه تعمیر و نگهداری چیلر کلیک نمائید.

عیب یابی چیلر تراکمی

برای خنک کردن سیال یا آب که معمولا به عنوان سیال واسطه استفاده میشود , نیاز به دستگاهی داریم که چیلر نام دارد , این دستگاه با استفاده از فرآیند ترمودینامیکی دمای آب را خنک کرده و میتوان از آن به جهت تهویه مطبوع و صنایع تولیدی استفاده نمود. چیلر ها در انواع مختلفی وجود دارند که به دو دسته چیلر تراکمی و چیلر جذبی تقسیم میشوند که خود چیلر تراکمی دارای انواع مختلفی میباشد که به صورت مختصر توضیح کوتاهی در این قسمت عنوان میکنیم

وقتی چیلر تراکمی از کار می افتد کلن سیستم خنک کردن مختل میشود و با عیب یابی چیلر تراکمی باید این مشکل را بررسی و برطرف نمود تا بتوان با فرآیند خنک کردن بهره برداری متوقف نشود

 آرسان سرویس امروزه با کمک از آخرین تکنولوژی روز دنیا و با کارشناسان مجرب آمادگی دارد با کمترین هزینه و با اقدامات پیشگیرانه نسبت به عیب یابی چیلر تراکمی  در خدمت شما مشتریان عزیز باشد و با مدت زمان کمتری چیلر را راه اندازی و آماده بهره برداری نماید

عیب یابی چیلر تراکمی هوا خنک

چیلر تراکمی هواخنک به چیلری گفته میشود که کندانسور آن از نوع هوا خنک بوده و در دو مدل یکپارچه و یک مدل جدا ازهم ساخته میشود , یعنی اگر کندانسور با کمپرسور و اواپراتور در یک مجموعه باشد چیلر هوا خنک یکپارچه مینامیم و اگر کندانسور هوایی و فن ها در محیط آزاد و کمپرسور اواپراتور در محل دیگری باشند چیلر تراکمی هواخنک جدا ازهم گفته میشود

تعمیر چیلر تراکمی و انتخاب تعمیرکار حرفه ای

در پاراگراف بالا به این نکته اشاره کردیم که استفاده از خدمات موسسات و افرادی که در این زمینه می باشند، می تواند برای تعمیر چیلر تراکمی کارساز باشد. اما زمانی که قصد انتخاب تعمیرکار برای تعمیر چیلر تراکمی را دارید، باید به این نکته توجه داشته باشید که چه افرادی را انتخاب نمایید. در این مورد می توان از پارامترهای متفاوتی استفاده کرد. از این پارامترها می‌توان به پارامتر در نظر گرفتن تجربه افراد اشاره کرد.

زمانی که شما تجربه افراد و البته خوش نام بودن آن ها در تعمیر چیلر تراکمی را در نظر می گیرید، می توانید تعمیرکار حرفه ای که در این زمینه دارای کیفیت بسزایی می باشد را انتخاب کرده و نسبت به استفاده از آن اقدام نمایید. تعمیرکار حرفه ای در راستای تعمیر چیلر تراکمی، تعمیر کاری است که بداند مشکل به وجود آمده دقیقاً در کدام نقطه چیلر تراکمی موجود است و بلافاصله نسبت به از بین بردن آن اقدام نماید. توجه داشته باشید که تعمیر چیلر تراکمی بسیار پیچیده است. لذا اگر فردی که انتخاب می شود از دانش کافی در راستای تعمیر چیلر تراکمی آگاه نباشد ممکن است که به چیلر تراکمی شما آسیب هایی وارد نماید.

 در راستای انتخاب این تعمیر کار سعی کنید مشورت های لازم را انجام دهید و از کسانی که از تعمیرکاران حرفه ‌ای در این راستا استفاده کرده‌اند، بهره ببرید. البته توجه داشته باشید که تعمیرکاران حرفه ای هزینه های بالاتری را از شما می گیرند اما در عوض آن هزینه، بهترین خدمات را به شما ارائه می دهند.

هزینه تعمیر چیلر تراکمی

تعمیر چیلر تراکمی با توجه به یک سری از عوامل تعیین کننده، هزینه ها متفاوت را دارد. به طور مثال قطعات متفاوتی در راستای تعمیر چیلر تراکمی مورد استفاده قرار می گیرد. این قطعات ممکن است هزینه های خاص خود را داشته باشند. به طور مثال بعضی از اوقات کمپرسور معیوب می شود. در این صورت شما باید یک کمپرسور جدید خریداری کرده و به جای کمپرسور معیوب قدیمی مورد استفاده قرار دهید.

همانطور که می دانید کمپرسورها اصلی ترین بخش های چیلر تراکمی می‌ باشند و همین موضوع باعث بالا رفتن قیمت تعمیر چیلر تراکمی می شود. پس نوع قطعاتی که در تعویض این چیلرها مورد استفاده قرار می گیرد بر قیمت آن تاثیرگذار است. اما دیگر پارامتر تاثیرگذار، مدت زمانی می باشد که افراد برای تعمیر چیلر تراکمی زمان صرف می نمایند.

با توجه به پیچیده بودن تعمیر چیلر تراکمی، افراد باید به این موضوع توجه داشته باشند که تعمیرات چیلرهای تراکمی زمان ‌بر می ‌باشد و مطمئناً همین موضوع باعث بالا رفتن هزینه تعمیر چیلر تراکمی می شود. گفتنی است هر چقدر که روند تعمیر چیلر تراکمی تخصصی تر شود، مطمئناً خدمات مربوط به تعمیر چیلر تراکمی هزینه بالاتری را پیدا خواهد کرد.

در کل باید گفت که حدود قیمتی که برای تعمیر چیلر تراکمی در نظر گرفته شده با توجه به مشخص نمودن قیمت قطعات و مدت زمان کار و تخصصی بودن تعمیر چیلر تراکمی ، قابل حدس نمی باشد و تعریف دقیقی از هزینه تعمیر چیلر تراکمی موجود نیست. البته شرکت های متفاوت هزینه های متفاوتی را برای تعمیر چیلر تراکمی از افراد اخذ می کنند که در این راستا باید گفت که شرکت آرسان سرویس ، برای دریافت هزینه تعمیر چیلر تراکمی کمترین هزینه ها را در نظر گرفته و خدمات منحصر به فردی را به افراد در این راستا با کمترین هزینه ها ارائه می دهد.

 

تعمیرات چیلر تراکمی

تعمیرات چیلر تراکمی شامل تعمیرات کمپرسور ، اصلاح مدار فرمان الکتریکی و قدرت ، عیب یابی و یا اصلاح مدار کنترلی plc ، تعویض کندانسور و یا اواپراتور چیلر در صورت نشتی بودن هریک یا هردوی آنها، سرویس ، تعمیر یا تعویض شیر انبساط می باشد.تعمیر چیلر تراکمی معمولا پس از بهره برداری غیر اصولی اتفاق می افتد و جهت تعمیر چیلر حتما باید از افراد مجرب تحصیلکرده کمک بگیریم که از این طریق میتوان سلامت چیلر را تضمین کنیم.

چیلر تراکمی از دو بخش الکتریکی و مکانیکی تشکیل شده است که این امر با مکانیزم های مختلف و تحت فرآیند ترمودینامیکی حالت گرماگیری ( سرمادهی )  را انجام می دهند که تمامی تجهیزات را شامل میشود خود کمپرسور چیلر نیز از دو قسمت مکانیکی و الکتریکی تشکیل شده است.

تابلو برق مدار فرمان و مدار قدرت در قسمت الکتریکی قرار دارند و همچنین کنترل کننده های دما وفشار نقش فرماندهی چیلر تراکمی را بر عهده دارند که در هنگام تعمیرات چیلر تراکمی نحوه , هزینه و زمان بندی به قسمت مورد بررسی ارتباط دارد.

برای سرد کردن محیط های ساختمانی و محصولات صنعتی به چیلر نیاز داریم و چیلر ها به دو سیستم جذبی و تراکمی تقسیم میشود که در اینجا موضوع بر سر چیلر تراکمی میباشد همانطور که میدانید چیلر تراکمی در انواع مختلفی تولید و استفاده میشود که از لحاظ کاربری به دو نوع صنعتی و تهویه مطبوع تقسیم بندی میشود و از نوع ساختاری نیز به انواع مختلفی دسته بندی میگردد که در اینجا به اختصار توضیحات کوتاهی عنوان میکنیم.

هم اکنون جهت تعمیرات چیلر تراکمی خود با ما تماس بگیرید و با مشاوره رایگان آرسان سرویس با بهترین خدمات و با صرفه ترین هزینه ها بالاترین بهره وری را از چیلر خود داشته باشید.

وقتی در گرمای تابستان خنک کننده محیط دچار خرابی میشود به فکر تعمیرکار چیلر میفتیم که جهت رفع مشکل به ما کمک کند، در ساختمان با سیستم مرکزی تهویه مطبوع چیلر وجود دارد .

در این ساختمان ها باید با شرکت مجاز تعمیرکار چیلر تماس بگیریم تا تعمیر چیلر را انجام دهد که این امر نیاز به سرویس چیلر اصولی می باشد.

 

کارخانجات صنعتی که در امر تولید دارای محصول گرم هستند برای خنک کردن قطعات و محصول نیاز به چیلر دارند و همچنین در زمانی چیلر دچار خرابی و یا از کار افتادگی شد باید تعمیر چیلر انجام شود تا چیلر به خوبی کار کند.

تعمیر چیلر صنعتی دارای پروسه زمانی محدود و پیچیدگی سیستم را داراست.

اگر دنبال یک مرکز تخصصی برای دریافت خدمات سرویس چیلر هستید، با ما تماس بگیرید.

انواع تعمیرات چیلر تراکمی

تعمیرات چیلر تراکمی صنعتی

در کارخانجات صنعتی برخی محصولات نیاز به خنک شدن بعد از تولید دارند و برای ارتقای کیفیت محصول حتما باید از خنک کننده ای جهت بالا بردن فرآیند استفاده نمود و چیلر تراکمی صنعتی ساعات بیشتری نسبت به چیلر تراکمی تهویه مطبوع کار میکند و همین امر نشان میدهد این دستگاه دارای اصطحلاک بیشتری و همچنین صدمات بیشتری را منجر میشود و از لحاظ کارکرد ساعتی چیلر تراکمی تهویه مطبوع در تهران حدودا سالی 1500 ساعت کار میکند و چیلر تراکمی صنعتی 5000 ساعت کار میکند و این اعداد با توجه به نوع طراحی میتواند کاهش یا افزایش داشته باشد.

چیلر تراکمی صنعتی هم مانند سایر کاربری ها دارای اَشکال متفاوتی میباشد که از نوع کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط و اواپراتور و تابلو برق میتوان به آن اشاره کرد و امروزه بدلیل پیشرفت تکنولوژی از چیلر تراکمی صنعتی با کمپرسور اسکرو و کندانسور هوایی با شیر انبساط الکترونیکی و تابلو برق کاملا اتوماتیک PLC  استفاده می شود.

تعمیرات چیلر تراکمی صنعتی به تجربه بالا و دانش فنی بالایی نیاز دارد که میبایست کارشناس بتواند در سریعترین زمان ممکن چیلر را عیب یابی و تعمیرات چیلر تراکمی را آغاز نماید   

تعمیرات چیلر تراکمی صنعتی

در کارخانجات صنعتی برخی محصولات نیاز به خنک شدن بعد از تولید دارند و برای ارتقای کیفیت محصول حتما باید از خنک کننده ای جهت بالا بردن فرآیند استفاده نمود و چیلر تراکمی صنعتی ساعات بیشتری نسبت به چیلر تراکمی تهویه مطبوع کار میکند و همین امر نشان میدهد این دستگاه دارای اصطحلاک بیشتری و همچنین صدمات بیشتری را منجر میشود و از لحاظ کارکرد ساعتی چیلر تراکمی تهویه مطبوع در تهران حدودا سالی 1500 ساعت کار میکند و چیلر تراکمی صنعتی 5000 ساعت کار میکند و این اعداد با توجه به نوع طراحی میتواند کاهش یا افزایش داشته باشد.

چیلر تراکمی صنعتی هم مانند سایر کاربری ها دارای اَشکال متفاوتی میباشد که از نوع کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط و اواپراتور و تابلو برق میتوان به آن اشاره کرد و امروزه بدلیل پیشرفت تکنولوژی از چیلر تراکمی صنعتی با کمپرسور اسکرو و کندانسور هوایی با شیر انبساط الکترونیکی و تابلو برق کاملا اتوماتیک PLC  استفاده می شود.

تعمیرات چیلر تراکمی صنعتی به تجربه بالا و دانش فنی بالایی نیاز دارد که میبایست کارشناس بتواند در سریعترین زمان ممکن چیلر را عیب یابی و تعمیرات چیلر تراکمی را آغاز نماید   

تعمیرات چیلر تراکمی تهویه مطبوع

خنک نگاه داشتن ساختمان محیط آسایش انسان ها باید به گونه ای باشد که شخص احساس راحتی کند و از لحاظ دمای محیطی اذیت نشود و برای ایجاد همچین شرایطی معمولا از چیلر تراکمی تهویه مطبوع استفاده میشود و برای کاربری این نوع چیلر، دستگاه های مختلفی وجود دارد که مانند چیلر تراکمی تهویه مطبوع ساختمانی ظرفیت پایین که هر واحد به طور مستقل استفاده میکند و یا تمامی واحد ها از چیلر مشترکی استفاده می کنند.

چیلر تراکمی ظرفیت پایین که برای هر واحد به طور مستقل استفاده میشود مینی چیلر نام دارد و چیلری که برای تمام ساختمان استفاده می گردد چیلر مرکزی نام دارد.

وقتی که چیلر ساختمان خراب میشود و کار نمیکند باید عیب یابی چیلر صورت گیرد و پس از عیب یابی تعمیرات چیلر تراکمی تهویه مطبوع انجام شود.

تعمیرات چیلر تراکمی اسکرو

در برخی از مدل های چیلر تراکمی از کمپرسور اسکرو استفاده میشود که به آن چیلر تراکمی اسکرو میگویند که این کمپرسور ها از جدید ترین تکنولوژی روز برخوردار می باشند و با تابلوبرق کاملا اتوماتیک PLC  پی ال سی مورد بهره برداری قرار میگیرد که این چیلر ها در دمای تهویه مطبوع کار میکند که دمای آن معمولا 10 درجه سانتی گراد میباشد

تعمیرات چیلر تراکمی اسکرو میتواند از کمپرسور باشد و یا از تابلو برق یا سایر تجهیزات که معمولا به دلایل عدم نگهداری مناسب کمپرسور اسکرو خراب میشود که کمپرسور به طور مستقل باید به کارگاه منتقل شود تا تعمیر شود.

تعمیرات چیلر تراکمی اسکرال

در چیلر های تراکمی با ظرفیت برودتی پایین از کمپرسور اسکرال استفاده میشود که به آن چیلر تراکمی اسکرال میگویند که این کمپرسور ها به صورت پلمپ ساخته می شود و در صورت خرابی باید تعویض گردد و همچنین جهت افزایش بهره وری از اواپراتور صفحه ای استفاده می شود.

تعمیرات چیلر تراکمی اسکرال عمدتا شامل تعویض کمپرسور اسکرال، تعویض اواپراتور صفحه ای و ایرادات وارد شده بر اثر استهلاک می باشد.

تعمیرات چیلر تراکمی سیلندر پیستونی

چیلرهایی که در گذشته تولید میشد عمدتا از کمپرسور سیلندر پیستونی بود که در ابتدا به صورت کمپرسور باز که یعنی کمپرسور جدا و الکترومور جدا که توسط کوپلینگ به هم وصل میشدن تولید میشد و امروزه از کمپرسور نیمه باز استفاده میگردد که کمپرسور و الکتروموتور در یک پوسته قرار دارند و همچنین در برخی از مدل های کمپرسور سیلندر پیستونی از کمپرسور هرمتیک یا منیروپ استفاده می شود.

تابلو برق پیلر تراکمی سیلندر پیستونی عمدتا رله ای بوده و در برخی از کمپرسورهایی که دارای کنترل ظرفیت میباشد از مینی پی السی یا تمام اتوماتیک پی السی استفاده می شود.

در همگام تعمیرات چیلر تراکمی سیلندر پیستونی میتوان به بهسازی تابلو برق چیلر یا تعمیر کمپرسور چیلر اشاره کرد و همچنین در جاهایی که از آب نرم در سیستم استفاده نمیشود کندانسور چیلر باید مورد تعمیرات اسید شویی قرار گیرد تا از آسیب های احتمالی جلو گیری گردد.

تعمیرات چیلر تراکمی کریر

یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان چیلر کریر می باشد و همچنین برند کریر جزو پرتیراژ ترین تولید کنندگان کمپرسور و چیلر در سطح جهان می باشد این کمپرسور ها با طراحی منحصر به فرد و ساده در ظرفیت های مختلف تولید می شود.

در ایران امروزه چیلر تراکمی کریر آکبند به ندرت پیدا میشود وبیشتر از کمپرسور آن استفاده میگردد.

تعمیرات چیلر تراکمی کریر به صورت اصولی و طبق دستور العمل شرکت باید اقدام گردد تا از آسیب های احتمالی پیش آمده جلوگیری گردد.

 

آشنایی با تعمیرات برج خنک کننده

مجموعه آرسان سرویس تولید کننده برج خنک کننده های فایبر گلاس مدور و مکعب، با بهترین کیفیت و متریال اروپایی تحت استاندارد ASHRAE  آمریکا می باشد.

برای آشنایی بهتر با انواع برج خنک کننده و طرز کار آنها و همچنین نحوه تعمیر انواع برج خنک کننده میتوانید به لینک روبرو مراجعه کنید.

آرسان سرویس-تعمیرات برج خنک کننده
 

سوالات مهم تعمیرات چیلر تراکمی

چرا بعد از قطع و وصل برق چیلر کار نمیکند؟

چیلر تراکمی با انرژی الکتریکی(برقی) کار میکند و اگر مشکلی در تابلو برق اتفاق بیفتد چیلر کار نمیکند و باید روی دستگاه تعمیر چیلر تراکمی انجام شود.

خدمات آرسان سرویس شامل چه مواردی میشود؟

شرکت آرسان سرویس، شرکتی میباشد که به طور تخصصی فقط روی تجهیزات سرمایش فریونی و تهویه مطبوع فعالیت میکند ؛ چیلر ,برج خنک کننده، سردخانه ، فنکویل ، هواساز و.. جزو خدمات اصلی این شرکت میباشد

چه زمانی برای تعمیر چیلر تراکمی اقدام کنیم؟

وقتی عیب یابی چیلر تراکمی انجام شد و ایراد مشخص شد پس از تامین متریال مصرفی مورد نیاز طبق زمان بندی مشخص چیلر مورد تعمیرات قرار گرفته و تمامی رفع و پس از سرویس و تعمیر چیلر تراکمی و تعویض قطعات چیلر به صورت مجدد راه اندازی و مورد بهره برداری قرار میگیرد.

سرویس و تعمیر چیلر تراکمی چقدر زمان میبرد؟

انواع تجهیزات مکانیکی پس از استهلاک و فرسودگی قطعات، به تعمیر و سرویس چیلر نیاز پیدا میکنند و بهترین زمان برای تعمیرات چیلر در زمانی میباشد که تمامی عوامل اجرایی و مورد نیاز تامین شده باشد و برای روز اجرای تعمیرات چیلر تراکمی میتواند هر زمانی صورت بگیرد آرسان سرویس با تجهیز انبار قطعات مصرفی در هر زمان ممکن حتی تعطیلات آمادگی دارد که تعمیرات چیلر تراکمی را در کمترین زمان ممکن و با حداقل هزینه اجرا نماید.

با تعمیرات چیلر تراکمی آیا چیلر دیگه خراب نمیشود؟

اگر با عیب یابی دقیق توسط کارشناسان انجام شود و در حین تعمیر چیلر تراکمی تمامی موارد مورد نیاز مورد بررسی دقیق قرار گیرد فقط چیلر نیاز به سرویس پیدا میکند و روزهایی بدون دغدغه میتواند به خنک دهی خود ادامه دهد.

هزینه تعمیرات چیلر تراکمی چقدر است؟

برای هزینه تعمیر چیلر تراکمی ابتدا باید عیب یابی چیلر تراکمی صورت گیرد و پس از تشخیص جهت رفع ایراد اقدام شود که میتواند شامل هزینه های مختلفی باشد از تعمیر قطعات تا تعویض تجهیزات مربوط به چیلر و معمولا آرسان سرویس با تعمیر تجهیزات تعویض قطعات را به حداقل میرساند و همواره جهت بالا بردن کیفیت عملکرد چیلر، به بهترین نحو عملیات اجرایی را مدیریت نموده و با کمترین زمان چیلر را راه اندازی مینماید.

چرا چیلر خاموش شده و روشن نمیشود؟

خاموش شدن چیلر امری طبیعی میباشد که پس از رسیدن به دمای مورد نیاز ترموستات میکند و خاموش میشود ولی اگر از مدت زمان خاموش شدن زمان بیشتری بگذرد و چیلر روشن نشود، دستگاه خراب شده و به عیب یابی چیلر نیاز دارد.

برای عیب یابی چیلر تراکمی چگونه باید اقدام کنیم؟

شما با تماس گرفتن با آرسان سرویس میتوانید مشاوره و تقاضای بازدید از چیلر را نمایید و همکاران ما همواره آمادگی دارند که جهت عیب یابی چیلر به محل دستگاه حضور برسانند.

چه زمانی جهت عیب یابی چیلر تراکمی باید تماس گرفت ؟

زمانی که متوجه میشوید چیلر کار میکند ولی هوای دلنشینی را به محیط نمیدهد و یا زمانی که چیلر خاموش شده است و روشن نمیشود میتوانید با آرسان سرویس تماس بگیریید تا کارشناسان برای عیب یابی چیلر تراکمی به محل استقرار چیلر برسند.

چه مدت زمانی عیب یابی چیلر طول میکشد؟

با توجه به نوع کاربری چیلرها در انواع مختلفی وجود دارد که این امر میزان آسیب چیلر را متفاوت میسازد گاهی اوقات به طور مثال بخاطر اختلاف ولتاژ دچار خاموشی میگردد که با صرف مدت زمان کوتاهی میتوان چیلر را روشن نمود.

توصیه آرسان سرویس: با توجه به اهمیت وجود سردخانه در کارخانجات، نیازه فاکتورهای مهم تعمیرات سردخانه را بدانید.

4 Comments

 1. محمدعلی گفت:

  من برای سرویس و تعمیر چیلر هایی که در کارخونه مون داریم میخواستم ازتون مشورت و وقت بگیرم
  آیا شما فقط در تهران خدمات دارید؟
  کارخونه ما در کرمان هست، ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • atenadminco گفت:

   سلام
   بله ، ما در سراسر ایران آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیزمون هستیم
   لطفا با واحد پشتیبانی و دریافت خدمات آرسان سرویس تماس بگیرید:09122008935 – 02188276570
   دوستان، شما رو بهتر راهنمایی می کنند،حتی میتونید یه شماره تماس اعلام کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما ارتباط برقرار کنند.
   سپاس

 2. گرمرودی گفت:

  سلام.
  ممنون از اطلاعات مفید و کاربردی که ارائه کردین.
  بسیار عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *