خدمات تعمیر و سرویس چیلر

خدمات سرویس چیلر حرفه ای

 سرویس چیلر  در دوره های منظم باید انجام شود با توجه به کار کرد دستگاه چیلر به دونوع تهویه مطبوع و صنعتی استفاده میشود.

بدیهی است که استفاده صنعتی به دلیل کارکرد بیشتر به نسبت تهویه مطبوع که اغلب در فصل گرما استفاده میشود  بیشتر و منظم تر باید سرویس شود تا از خرابی های احتمالی جلو گیری شود
سرویس چیلر شامل چک و بروزاوری سیستم الکتریکی شامل مدار فرمان راه اندازی و سیستم قدرت برق رسانی میشود.

و بررسی عملکرد مکانیکی چیلر که در صورت نیاز کمپرسور و شیرهای خط فریون کنترل و به روزاوری میشود سرویس چیلر تراکمی نیازمند کنترل دقیق مدار فرمان و بهبود عملکرد سیکل فریون می باشد.

جزئیات خدمات تعمیر و سرویس چیلر

کارایی بالای سیستم چیلر برای خنک کنندگی سبب شده سیستم چیلر نه تنها برای سرمایش محیط های بزرگ بلکه برای سرمایش خانگی نیز استفاده شود. برای آن که در آینده متحمل هزینه های هنگفت برای تعمیر یا تعویض سیستم چیلر نشویم، باید اقدامات به هنگامی برای سرویس چیلر انجام دهیم. خدمات تعمیر و سرویس چیلر مجموعه اقداماتی کاملا تخصصی و دانش محور است. بنابراین لازم است از نیروی ماهر و کارشناس کمک بگیریم. این مجموعه اقدامات شامل موارد زیر می شود:

  • بررسی لوله ها، تمیزکاری و رسوب زدایی: روند گرماگیری با عبور مایع مبرد صورت می گیرد. لوله های جریان مایع مبرد به مرور زمان به رسوبات آلوده می شوند. به همین دلیل یکی از مهم ترین اقدامات در سرویس چیلر، بررسی لوله ها و تمیزکاری آن هاست.

تمیزکاری و رسوب زدایی چیلر گاه با مواد مخصوصی انجام می شود؛ به ویژه وقتی نسبت به سرویس به موقع و منظم چیلر سهل انگاری صورت گرفته باشد. گاهی نیز یک پاک سازی ساده کافی است.

از مهم ترین نشانه های گرفتگی و نیاز لوله های چیلر به پاک سازی و سرویس، بالا بودن فشار چیلر هنگام کار و نیز عدم عملکرد درست آن در سرد کردن مایع مبرد است.

یکی از راه های مهم برای نگهداری و حفظ بهره وری لوله های چیلر که کارشناسان سرویس چیلر آن را همواره به کاربران توصیه می کنند، استفاده از آب تصفیه شده است تا لوله ها در مدت زمان طولانی تری در بالاترین سطح کارایی و بهره وری باقی بمانند. نکته جذاب این است که می توان سیستم تصفیه آب مخصوصی بر روی چیلر نصب کرد تا آب مورد استفاده به عنوان مایع مبرد را به صورت تصفیه شده وارد سیستم کند و به این ترتیب رسوبات و آلودگی هایی را که سبب گرفتگی لوله ها می شوند، به حداقل برساند.

متخصصان سرویس چیلر همچنین در نگهداری این سیستم ها به کاربران توصیه می کنند با بررسی دائمی میزان فشار چیلر و نیز درجه حرارت آب ورودی و خروجی، احتمال گرفتگی لوله های عبور جریان مبرد را تشخیص و جهت رفع آن با کمک گرفتن از نیروهای کارشناس اقدامی به موقع داشته باشند.