تعمیر چیلر تهویه مطبوع

تعمیر چیلر تهویه مطبوع یکی از خدمات تعمیر چیلر فوری است که آرسان سرویس می تواند در صورت درخواست اعزام نیرو، در اولین زمان ممکن نیاز مشتری های خود را برطرف نماید تا دوباره هوای خنک برقرار شود. خنکی ساختمان محیط آسایش انسان ها باید به گونه ای باشد که شخص احساس راحتی کند و از لحاظ دمای محیط اذیت نشود، برای ایجاد چنین شرایطی معمولا از چیلر تراکمی تهویه مطبوع استفاده می شود.

چیلرهای تراکمی تهویه مطبوع به 2 دسته کلی آب خنک و هوا خنک تقسیم می شوند. اگر کندانسور چیلر تهویه مطبوع از نوع هوایی باشد چیلر هوا خنک و اگر از نوع آبی باشد، چیلر آب خنک است. جهت تعمیر چیلر تهویه مطبوع، تعمیر چیلر هوا خنک و تعمیر چیلر آب خنک می توانید همین حالا با آرسان سرویس تماس بگیرید.

برای کاربری این نوع چیلر، دستگاه های مختلفی وجود دارد که مانند چیلر تراکمی تهویه مطبوع ساختمانی ظرفیت پایین که هر واحد به طور مستقل استفاده می کند و یا تمامی واحد ها از چیلر مشترکی استفاده می کنند. چیلر تراکمی ظرفیت پایین که برای هر واحد به طور مستقل استفاده می شود مینی چیلر نام دارد و چیلری که برای تمام ساختمان استفاده می گردد چیلر مرکزی نام دارد، که در پشت بام یا موتورخانه مرکزی نصب می گردد.

وقتی که چیلر ساختمان خراب می شود و کار نمی کند باید عیب یابی و تعمیر چیلر تهویه مطبوع صورت گیرد و پس از عیب یابی تعمیرات چیلر تراکمی تهویه مطبوع انجام شود. چیلرهای تراکمی انرژی الکتریکی و چیلر های جذبی انرژی حرارتی استفاده می کنند.

تعمیر چیلر تهویه مطبوع

تعمیر چیلر تراکمی تهویه مطبوع

جهت تعمیر چیلر تراکمی تهویه مطبوعبا بدانید که چیلر تراکمی از قسمت های مختلف مکانیکی و الکتریکی تشکیل شده است که بخش مکانیکی آن شامل کمپرسور مبدل کندانسور، اواپراتور و شیر انبساط می باشد و مدار قدرت و مدار فرمان تابلو برق به همراه کنترل کننده ها جزو قسمت های الکتریکی هستند. چیلر تراکمی تهویه مطبوع برای ساختمان ها و در زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که هوای محیط گرم باشد. در تهران با توجه به اقلیم آن در مناطقی که ارتفاعات کمی دارند از اردیبهشت و در ارتفاعات بالاتر از خرداد ماه جهت راه اندازی چیلر اقدام می شود.

تعمیر چیلر تهویه مطبوع برای چیلر هایی نیاز می شود که اول فصل به خوبی راه اندازی نشده اند و یا تکنسین راه انداز، تمامی مراحل راه اندازی چیلر را به صورت دقیق و اصولی اجرا نکرده است. چیلر های تهویه مطبوع از نظر کندانسور به دو مدل آب خنک و هوا خنک تقسیم می شوند. چیلرهایی که کندانسور آن آبی باشد، چیلر آب خنک و چیلرهای که کندانسور آن هوایی و بصورت یکپارچه تولید شده باشد، چیلر هواخنک نامیده می شود.

1. تعمیر چیلر آب خنک تهویه مطبوع

چیلر تراکمی آب خنک تهویه مطبوع به چیلری گفته می شود که کندانسور آن آبی است و همچنین بدلیل کندانسور آبی برج خنک کننده نیز در مدار کار کند. این چیلرها برای ساختمان های اداری تجاری، مسکونی و درمانی مورد استفاده قرار می گیرند. زمانی که این چیلر ها خراب می شوند دمای هوا بالا می رود و استفاده از محیط ساختمان مختل شده و برای تعمیر چیلر تهویه مطبوع باید اقدام شود.

تعمیر چیلر تراکمی آب خنک تهویه مطبوع

 

2.تعمیر چیلر هوا خنک تهویه مطبوع

چیلری که کندانسور آن هوایی باشد به آن چیلر هواخنک می گوییم و اگر برای خنک کردن ساختمان ها مورد استفاده قرار بگیرد به آن چیلر تهویه مطبوع گوییم. این چیلر ها بصورت یکپارچه تولید می شوند و حتما باید در فضای آزاد قرار بگیرند بطوریکه هوای آزاد در محیط پیرامون چیلر جریان داشته باشد و کندانسور آن بخوبی خنک شود.

در تعمیر چیلر تهویه مطبوع نکته قابل توجه این است که چیلرهای هوا خنک مزیت فراوانی نسبت به چیلر آب خنک دارند و امروزه استفاده از چیلر هواخنک انتخاب اول مشاوران و کارفرمایان است. تعمیر چیلر هوا خنک تهویه مطبوع شامل تعمیرات کمپرسور، نشت یابی و تعویض روغن کمپرسور، خرابی خط فریون و نشت رطوبت به داخل سیکل می شود.

تعمیر چیلر تراکمی هوا خنک تهویه مطبوع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.