سرویس چیلر تهویه مطبوع

 

سرویس چیلر تهویه مطبوع یکی از خدمات آرسان سرویس است که این تیم سرویس چیلر ، آمادگی دارد در کمترین زمان ممکن جهت بررسی دستگاه چیلر تهویه مطبوع و اسید شویی چیلر اعزام شود. چیلر های تهویه مطبوع جهت خنک کردن ساختمان استفاده می شوند. این چیلر ها در ساختمان های اداری و مسکونی و تجاری بکار گرفته می شوند.

سرویس چیلر تهویه مطبوع

 


سرویس تعمیرات چیلر تهویه مطبوع


سرویس تعمیرات چیلر جهت جلوگیری از خرابی مکرر و آسیب های گزاف به سیستم باید بصورت پیوسته و منظم انجام شود. این سرویس چیلر تهویه مطبوع شامل سرویس مکانیکال و الکتریکال میشود و همچنین شستشو و رسوبزدایی مبدل های کندانسور و اواپراتور نیز جزو سرویس چیلر حساب میشود.

اگر سرویس تعمیرات چیلر تهویه مطبوع انجام نشود, لوله‌های آلوده کندانسور و اواپراتور، نشتی فریون، یا عوامل بی‌شماری دیگر، و هزینه‌های عملیاتی می‌توانند به سرعت 8 تا 10 درصد افزایش پیدا کنند. عملکرد چیلرها در اوج عملکرد خود باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه های نگهداری می شود. در نتیجه نظارت از راه دور، و بررسی پیوسته شرح حال چیلر میتواند نقش بسزایی در سلامت چیلر ایفا کند.

سرویس تعمیرات چیلر تهویه مطبوع

از هر برنامه ای که استفاده می کنید، در اینجا 5 نکته نگهداری وجود دارد که برای اکثر چیلرهای تهویه مطبوع اعمال می شود تا به حفظ راندمان بالا کمک کند.

1- گزارش روزانه داشته باشید :

ثبت روزانه شرح حال چیلر هنوز اولین گام به سوی حفظ یک چیلر با کارآمد است. این گزارش به شما امکان می دهد تاریخچه ای از شرایط عملیاتی از جمله دما، فشار، سطح سیال و نرخ جریان بسازید. فن‌آوری‌های نظارت از راه دور به شما این امکان را می‌دهند که ماشین‌ها را به‌جای ماهانه یا هر ماه در میان به طور مداوم بازرسی کنید. و این امکان را به شما امکان می دهد به راحتی گزارش های روند تولید کنید که به شناسایی نیازهای تعمیر و نگهداری قبل از تبدیل شدن به یک مشکل کمک می کند.

2- تمیزی لوله های کندانسور و اواپراتور در حین سرویس چیلر تهویه مطبوع :

راندمان انتقال حرارت بیشترین تأثیر را بر عملکرد چیلر تهویه مطبوع دارد، بنابراین انتقال حرارت کافی برای حفظ راندمان بالا اساسی است. آلاینده هایی مانند مواد معدنی، رسوب، گِل ، جلبک و سایر ناخالصی ها باعث افزایش مقاومت حرارتی و کاهش عملکرد کلی می شوند. دمای نزدیک نشانگر خوبی برای کارایی انتقال حرارت است. دماهای نزدیک بالاتر نشانگر اصلی کاهش راندمان انتقال حرارت هستند. در سرویس چیلر تهویه مطبوع، لوله های کندانسور باید حداقل سالیانه یا بر اساس برنامه سرویس چیلر با برس تمیز شوند تا از آلاینده ها پاک شوند.

تمیزی لوله های کندانسور

 

3- نرم کردن آبی که در داخل کندانسور استفاده میشود :

تمام حلقه‌های آب کندانسور با استفاده از برج خنک کننده به نوعی تصفیه آب برای از بین بردن رسوب، خوردگی و رشد بیولوژیکی نیاز دارند. همگی منجر به ایجاد رسوب در کندانسور می شوند و مانع انتقال حرارت می شوند و می توانند کارایی کندانسور را کاهش دهند. حلقه های آب سرد باید در حین سرویس چیلر به طور منظم با نظارت از راه دور برای کیفیت عمومی آب و شواهدی از خوردگی بررسی شود.

 

4- شارژ فریون کافی در حین سرویس چیلر تهویه مطبوع :

میزان فریون کافی، مقدار واقعی خنک‌کننده‌ای که یک چیلر فراهم می‌کند به میزان مایع مبردی که در کمپرسور جابجا می‌شود، بستگی دارد. حفظ سطح مناسب فریون برای شرایط مورد نظر مهم است. نشت فریون و همچنین هوا و رطوبت وارد شده به سیستم باعث کاهش راندمان و قابلیت اطمینان چیلر می شود. شارژ کم فریون باعث می شود کمپرسور چیلر سخت تر کار کند و اثر خنک کنندگی کمتری دارد.

شارژ فریون کافی

 

5- آنالیز روغن کمپرسور در حین سرویس چیلر تهویه مطبوع :

در سرویس چیلر تهویه مطبوع نمونه ای از روغن روانکاری کمپرسور را برای تجزیه و تحلیل شیمیایی «طیف سنجی» به آزمایشگاه فرستاده می شود. روغن کمپرسور تنها در صورتی باید تعویض شود که آنالیز نشان دهد که به آن نیاز است. رطوبت بالا می تواند نشان دهنده مشکل در واحد تصفیه باشد. بر اساس ساعات کار پاکسازی، چیلرهای کم فشار باید سالی دوبار نمونه شوند.

فیلترهای روغن را از نظر افت فشار بررسی کنید و در صورت تعویض شارژ روغن، آنها را تعویض کنید. چیلرهای بدون اصطکاک جدید با یاتاقان مغناطیسی نیاز به نگهداری و عملیات متفاوتی نسبت به چیلرهای گریز از مرکز سنتی دارند. روغن در طراحی این سیستم های چیلر حذف شده است و باعث کاهش بیشتر هزینه های تعمیر و نگهداری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.