تعمیر کمپرسور چیلر کریر

 

هنگامی که کمپرسور چیلر کریر با صدایی غیر عادی شروع به کار می کند، در نهایت با تصمیم تعویض و یا تعمیر کمپرسور چیلر کریر مواجه می شوید. تصمیم گیری در مورد نحوه خرج کردن پول خود، کار بزرگی است و سخت ترین سوال، ارزیابی ارزش تعمیر کمپرسور در برابر مزایای طولانی مدت یا تعویض کامل آن است. خرابی کمپرسور چیلر کریر می تواند برای کسب و کار شما مضر باشد. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا در مورد اینکه کدام روش در تعمیر کمپرسور چیلر و حتی تعمیر کمپرسور چیلر ترین و کریر نیازهای شما را برآورده می کند، ایده بهتری داشته باشید.

 

تعمیر کمپرسور چیلر کریر

 


عوامل موثر بر هزینه تعمیر کمپرسور چیلر کریر


قبل از اینکه بتوانید هزینه تعویض یا تعمیر کمپرسور چیلر کریر خود را تخمین بزنید، ابتدا باید دقیقاً بدانید که چرا به درستی کار نمی کند. و این یعنی مهمترین مرحله عیب یابی و علت خرابی کمپرسور است. همه کمپرسورها سیستم های پیچیده ای هستند که شامل قطعات مکانیکی و الکتریکی است. برخی از این قطعات به راحتی تعویض می شوند و دستگاه بلافاصله به کار بازگردانده می شود.

قرار نیست همه قطعات تعویض شدنی باشند. بنابراین، اولین کاری که باید انجام دهید این است که کمپرسور چیلر کریر به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد تا متوجه شویم دقیقاً نقطه خرابی کجاست. این بازرسی همچنین باید نشان دهد که آیا آسیب دیگری در سیستم وجود دارد که به زودی منجر به مشکلات بزرگتر شود!؟

در نهایت، سن کمپرسور کریر و یا صحت عملکرد، مطمئناً بر منطقی بودن یا نبودن تعمیر تأثیر می گذارد. اگر کل کمپرسور شما قدیمی است، ممکن است متوجه شوید که قطعات جایگزین به سختی تهیه می شوند یا اینکه سازنده دیگر از مدل کمپرسور شما پشتیبانی نمی کند. تکنسین شما همچنین ممکن است توصیه کند که سفارش یک قطعه جایگزین ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد. اگر وقت ندارید تا برای تعویض قطعه قدیمی منتظر بمانید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که کمپرسور چیلر کریر خود را به طور کامل تعویض کنید.

 


کمپرسور چیلر کریر چه زمانی تعمیر شود؟


اگر تکنسین چیلرکار شما مطمئن است که قطعه فرسوده را می توان به راحتی تعمیر کرد و سن کمپرسور خود عاملی در تلاش برای مکان یابی قطعات نخواهد بود، در این صورت تعمیر کمپرسور چیلر کریر شما ممکن است بهترین انتخاب برای شما باشد. علاوه بر این، اگر هزینه تعمیر کمتر از 50 درصد کل هزینه تعویض کمپرسور باشد، احتمالاً در امان هستید. با این حال، اگر قطعه جایگزین و هزینه اجرایی برای تعمیر بیش از 50٪ هزینه تعویض است، احتمالاً فقط می خواهید کمپرسور را جایگزین کنید. در غیر این صورت، تعمیر بعدی شما را بر هزینه یک واحد جایگزین فشار خواهد آورد و پول خود را از دست خواهید داد.

 


نکات مهم تعمیر کمپرسور چیلر کریر


در حالی که تعویض کمپرسور کریر شما ممکن است در کوتاه مدت هزینه بیشتری داشته باشد، ممکن است آنطور که انتظار دارید گران نباشد. هنگامی که کمپرسور بازسازی شده شما نصب شد، ماه به ماه هزینه انرژی خود را کاهش خواهید داد. در واقع، اگر کمپرسور قدیمی شما کمتر از حداکثر راندمان خود کار می کرد و صحت عملکرد مناسبی نداشت، بدانید که قطعات داخلی فرسوده شده بودند، ممکن است صرفه جویی بیشتری نسبت به آنچه انتظار دارید مشاهده کنید. مطمئناً می خواهید هزینه های عملیاتی ماهانه خود را مقایسه کنید تا ببینید چقدر پس انداز به دست می آورید.

 

نکات مهم تعمیر کمپرسور چیلر کریر

 

قبل از اینکه در مورد وضعیت کمپرسور چیلر کریر خود نتیجه گیری کنید، بهتر است با متخصصی مشورت کنید که می تواند در توضیح نوع آسیب وارد شده به سیستم و راه حل های ممکن برای مشکل شما کمک کند. آنها می توانند به شما ایده بهتری از هزینه های مربوط به هر یک از مسیرهای تعمیر کمپرسور چیلر کریر بدهند. فقط مطمئن شوید که سؤالات زیادی می‌پرسید و کاملاً متوجه می‌شوید که چه هزینه‌هایی در آینده ممکن است با تعویض یا تعمیر کمپرسور چیلر کریر شما مرتبط باشد.