کمپرسور DWM کوپلند در اکثر چیلر های تراکمی صنعتی و تهویه مطبوع کاربرد دارد. تعمیر کمپرسور DWM کوپلند چیلر از تعمیرات تخصصی در حوزه صنعت برودت به شمار می رود که در صورت تعمیرات نادرست می تواند تا حد زیادی به چیلر شما آسیب وارد کند. بنابراین برای تعمیر این نوع چیلر ها می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و با خیال آسوده تعمیرات کمپرسور چیلر و تعمیرات چیلر خود را به تعمیرکاران حرفه ای ما بسپارید.

تلفن تماس جهت دریافت خدمات تعمیر کمپرسور DWM کوپلند چیلر : 09192002194

 


کمپرسور DWM کوپلند


شرکت کوپلند سازنده کمپرسور (دی وی ام) DWM یکی از برندهای شرکت چند ملیتی امرسان می باشد که دفتر مرکزی آن در کشور آمریکا واقع است. شرکت امرسان بیش  از 132 سال پیش و در سال 1890  تاسیس شده است. این شرکت اکنون جزو 500 شرکت بزرگ ایالات متحده آمریکا می باشد. شرکت امرسان حدود 200 شرکت و نمایندگی در سرتاسر جهان دارد که حدود 84000 نفر پرسنل در آنها مشغول به کار هستند. شرکت امرسان بیش از 100 سال است که کمپرسورهای برند کوپلند را جهت سیستم های سرمایشی و تهویه مطبوع عرضه می نماید.

کمپرسور پیستونی سمی هرمتیک که به عنوان کمپرسورهای کوپلند دی وی ام می شناسیم.هر دو نسل، هم کوپلند DWM و کوپلند Prestcold عمدتا در کشور آلمان تولید شده اند ولی کارخانه های کوپلند در کشورهای بلژیک و جمهوری چک هم در کنار آلمان به تولید کمپرسور کوپلند دی وی ام و قبل از آن Prestcold تحت مجموعه امرسان مشغول بوده اند.

کمپرسور دی وی ام (Copeland DWM) توانست به سرعت اطمینان خاطر تولیدکنندگان سیستم های برودتی را جلب نموده و با کارآیی بسیار خوبی که از خود نشان داد نامی را برای خود در میان متخصصین سیستم های سرمایشی دست و پا کرد که هنوز هم کمتر برندی می تواند جایگاه آن را در بازار کمپرسورهای چیلر متزلزل کند. کمپرسور کوپلند دی وی ام (Copeland DWM) در سخت ترین شرایط کاری و آب و هوایی در اقصی نقاط جهان عملکرد بسیار خوبی از خود بجای گذاشته است و با طول عمر بالا در شرایط کاری بسیار سنگین، تا دهه ها جایگاهی ویژه در میان سایر تجهیزات و برندهای سرمایشی داشته است.

 


مشکلات کمپرسور DWM کوپلند چیلر


مشکلاتی که در زمان تعمیر کمپرسور DWM کوپلند چیلر مورد توجه قرار می‌گیرد شامل این موارد است :

 • سوختن سیم‌ پیچی کمپرسور DWM کوپلند چیلر
 • خرابی قطعات مکانیکال
 • خراشیدگی سطوح بدنه و قطعات
 • شکستن قطعات مکانیکال
 • ساییدگی شاتون
 • پیستون
 • میل لنگ
 • رینگ
 • سوپاپ
 • خرابی واشر گسکت
 • ایجاد نشتی در اتصالات بدنه کمپرسور DWM کوپلند چیلر

 

مشکلات کمپرسور دی وی ام چیلر

 


علت خرابی کمپرسور DWM کوپلند چیلر


بروز مشکل در کمپرسور چیلر و نیاز به تعمیر کمپرسور DWM کوپلند چیلر به موارد مختلفی بستگی دارد که شامل این قسمت‌ها می‌شود :

 • الکتریکال ( قسمت سیم پیچی )
 • مکانیکال ( سیلندر پیستون و متعلقات )

در بعضی کمپرسورها مانند کمپرسور DWM کوپلند چیلر امکان دارد آسیب وارد شده متوجه دو بخش کمپرسور شود و کمپرسور نیاز به تعمیرات اساسی داشته باشد؛ بروز مشکل در بخش الکتریکال بر اثر دوفاز شدن برق ورودی و یا نشتی روغن و یا فرار روغن است که می‌تواند باعث اصطکاک و ساییدگی شود که این مورد می‌تواند سبب داغ شدن سیم ‌پیچی و منجر به سوختن سیم‌ پیچ شود، پس باید دقت شود که بعد از تعویض سیم ‎‌پیچ ایرادات مکانیکی و الکتریکالی که سبب بروز گیرپاژ شده است را بررسی و برطرف کرد.

 

علت خرابی کمپرسور دی وی ام

 


علائم خرابی کمپرسور DWM کوپلند چیلر


 • صدای غیر متعارف و لرزش غیر عادی کمپرسور DWM کوپلند چیلر
 • داغ شدن بیش از اندازه سر سیلندر کمپرسور DWM کوپلند چیلر
 • کم شدن غیرعادی فشار خروجی از کمپرسور DWM کوپلند چیلر
 • بالا رفتن غیرعادی فشار ورودی به کمپرسور DWM کوپلند چیلر
 • بروز نشتی در بدنه کمپرسور DWM کوپلند چیلر
 • تغیر رنگ بدنه کمپرسور DWM کوپلند چیلر

نکته : در صورت بروز هر کدام از این علائم در DWM کوپلند چیلر؛ میبایست کمپرسور سریعا خاموش شود و علت آن بررسی و برطرف شود تا از آسیب‌های جدی‌تر به کمپرسور جلوگیری شود و فورا تعمیر کمپرسور DWM کوپلند چیلر شروع شود.

 

علائم خرابی کمپرسور دی وی ام

 


تعمیر کمپرسور DWM کوپلند چیلر


چیلر تراکمی یکی از ماشین های سرمایشی است که کمپرسور یکی از اعضای اصلی آن بوده و چیلری که دارای کمپرسور است را چیلر تراکمی می گویند. نکته قابل توجه در تعمیر کمپرسور چیلر این است که کمپرسور از 2 بخش مکانیکال و الکتریکال تشکیل شده است که شامل سیم پیچی و سیلندر پیستون و متعلقات است. قسمت مکانیکال کمپرسور با روغن روان‌کاری می‌شود و این فرآیند در کمپرسور سیلندر پیستونی روغن همراه با فریون در حال اختلاط صورت می‌گیرد و کمپرسور دی وی ام dwm کوپلند الزاما باید همیشه دارای حجم استانداردی از روغن باشد.

کمپرسور دی وی ام وقتی بدرستی کار می‌کند صدایی معقول دارد و در صورتی که چیلر دارای شاسی مناسب و لوله‌کشی استاندارد باشد، نباید دچار لرزش و صدای غیرعادی گردد. همچنین در صورتی که کمپرسور صدای غیرطبیعی پیدا کند و دچار لرزش شود با قطعیت می توان گفت که قطعات داخلی آن آسیب دیده است و نیازمند اقدام فوری جهت انجام تعمیر کمپرسور DWM کوپلند چیلر است.

 

تعمیر کمپرسور دی وی ام چیلر

 

 


مراحل تعمیر کمپرسور DWM کوپلند چیلر


 1. جداسازی واصله های شیر رانش و مکش
 2. جداسازی سیم های سربندی تخته کلمپ
 3. باز کردن پیچ شاسی و لوله های متصل شده
 4. باز کردن کمپرسور DWM کوپلند چیلر از شاسی چیلر و حمل به کارگاه
 5.  دمونتاژ تمامی قسمت کمپرسور DWM کوپلند چیلر و عیب یابی آسیب وارد شده
 6. تدوین گزارش مفصل ایرادات وارد شده به کمپرسور DWM کوپلند چیلر جهت ارائه به کارفرما
 7. شستشوی تمام قطعات مکانیکال کمپرسور DWM کوپلند چیلر با حلال‌های مخصوص
 8. ابزار دقیق قطعات مکانیکال و بررسی میزان لقی و تلرانس‌های لازم کمپرسور DWM کوپلند چیلر
 9. تعویض و ترمیم قطعات آسیب دیده با قطعات با کیفیت
 10. مونتاژ کمپرسور DWM کوپلند چیلر
 11. انجام تست کمپرسور DWM کوپلند چیلر
 12. ثبت فشار مکش و رانش و فشار روغن کمپرسور DWM کوپلند چیلر به همراه آمپر مصرفی
 13. انجام تست لرزش و میزان صدای مجاز کمپرسور DWM کوپلند چیلر

 

مراحل تعمیر کمپرسور دی وی ام

 


تعمیر سیلندر کمپرسور DWM کوپلند چیلر


در تعمیر کمپرسور DWM کوپلند چیلر، سیلندر بسیار حائز اهمیت است. در کمپرسور کارتر بوش داخلی پرس می شود که باعث کاهش خوردگی و ساده شدن تعمیر می گردد و در صورت ساییده شدن بر اثر اصطکاک قابل جابجایی و تعویض هستند. مجموعه سیلندرها دارای راه ارتباطی مسیر ورودی و خروجی مبرد هستند. اتفاقات در داخل سیلندر عبارت است از مکش و تراکم رانش مبرد است و بدنه سیلندرهای فشار مبرد و فشردگی رینگ ها و نیروی نرمال میل لنگ و شاتون را تحمل می کنند.

در تعمیر کمپرسور DWM کوپلند چیلر جهت کنترل دمای جداره سیلندر، جدار خارجی را معمولا برجسته و فین دار می سازند که سطح تبادل دمایی آن با هوای پیرامون بیشتر صورت بگیرد. معمولا سیلندرها و در پوش های آن از ریخته گری هستند و سطح داخلی آنها در حین تعمیر کمپرسور DWM کوپلند چیلر، تراش کاری می شوند. چدن مصرفی برای سیلندرها باید فشرده و عاری از خلل و فرج باشد تا از نفوذ بخار متراکم سرده کننده به بیرون جلوگیری کند. برای این منظور در تعمیر کمپرسور از آلیاژ چدن به همراه نیکل افزوده می شود.

 

تعمیرات سیلندر کمپرسور دی وی ام

 


تعمیر پیستون کمپرسور DWM کوپلند چیلر


در تعمیر کمپرسور DWM کوپلند چیلر و به طور کلی تعمیر کمپرسور ماشین های سرد کننده یکی از اساسی ترین اجزای آن پیستون است. پیستون ها وظیفه اصلی تراکم گازها را بر عهده دارند. در کمپرسورها وسیله اتصال به شاتون به وسیله گژنپین انجام می گیرد. جنس پیستون ها از چدن صیقل داده شده است. فضای لقی بین سیلندر و پیستون در استاندرهای کشورها غربی ۰٫۰۰۲ اینچ است. پیستون ها قابل تعمیر نیستند و در صورتی که ایراد داشته باشند باید تعویض شوند. پیستون به وسیله یک خار به گژنپین متصل می گردد. در صورتی که پیستون به جداره سطح سیلندر آسیب بزند، باید سیلندر تراشکاری گردد.

 

تعمیرات پیستون کمپرسور دی وی ام چیلر

 


تعمیر رینگ های پیستون کمپرسور DWM کوپلند چیلر


در تعمیر کمپرسور DWM کوپلند چیلر باید بدانیم که برای جلوگیری از نفوذ فریون متراکم شده به کارتر از رینگ های فشار و همچنین برای جلوگیری از خروج روغن از آن رینگ های روغنی استفاده می کنند که در شیارهای مخصوص روی پیستون قرار داده می شوند. رینگ ها باید مناسب شیار و در عین حال مانع حرکت آزاد پیستون در سیلندر نشود. در تعمیر کمپرسور DWM کوپلند چیلر، رینگ فشار در شیارهای بالایی و رینگ روغن در قسمت پایین پیستون یا بعد از رینگ فشار قرار می گیرد. در تعمیر کمپرسور باید ابتدا بازدهی کمپرسور مورد آزمایش قرار گیرد و سپس رینگ های کمپرسور تعویض گردد.

 

تعمیرات رینگ کمپرسور دی وی ام چیلر