تعمیر کمپرسور چیلر ترین

 

چیلر تراکمی ترین یکی از خنک کننده هایی است که کمپرسور یکی از تجهیزات اصلی آن بوده وچیلر هایی که توسط کمپرسور سرماسازی می‌کنند را چیلر تراکمی می گویند. اگر قصد تعمیر کمپرسور چیلر ترین و یا تعمیر کمپرسور چیلر را دارید باید بدانید، کمپرسورها دارای قطعات مکانیکال و الکتریکال هستند که قسمت مکانیکی آن توسط روغن، روان‌کاری می‌شود. هم در کمپرسور سیلندر پیستونی و هم در کمپرسور اسکرو، روغن همواره با فریون در حال اختلاط بوده و همیشه باید این کمپرسور ها دارای حجم معینی روغن باشند.

کمپرسورها وقتی بدرستی کار می‌کنند صدای معمولی و پیوسته دارند و در صورتی که چیلر ترین دارای شاسی مناسب و دارای شرایط نصب و راه اندازی اصولی باشد، هیچگاه کمپرسور چیلر نباید دچار لرزش و صدای نامعقول گردد. در صورتی که کمپرسور صدای غیر عادی پیدا کند و دچار لرزش گردد، احتمال اینکه قطعات داخلی آن آسیب دیده است بسیار بوده و نیازمند اقدام سریع جهت انجام تعمیر کمپرسور چیلر ترین هستند.

 

تعمیر کمپرسور چیلر ترین

 


مراحل تعمیر کمپرسور چیلر ترین نوع سیلندرپیستونی


 • باز کردن اتصالات مکانیکی و الکتریکی کمپرسور چیلر ترین
 • جداسازی کمپرسور از شاسی چیلر ترین و حمل به کارگاه
 • دمونتاژ کمپرسور و عیب یابی ایرادات پیش آمده
 • تهیه گزارش آسیب های پیش آمده جهت تقدیم به کارفرما
 • جداسازی و شستشوی تمام قطعات کمپرسور پیستونی چیلر ترین با حلال‌
 • ابزار دقیق قطعات مکانیکی و تعیین میزان لقی و تلورانس‌های مجاز
 • تعویض قطعات آسیب دیده کمپرسور با قطعات اورجینال و اصلی
 • مونتاژ مجدد کمپرسور ترین با در نظر گرفتن تلورانس‌ها و لقی‌های مجاز
 • انجام تست کمپرسور چیلر ترین و ثبت فشار مکش و رانش
 • انجام تست فشار روغن کمپرسور ترین به همراه اندازه گیری آمپر مصرفی
 • انجام تست لرزش و دسیبل صدای مجاز و مناسب کمپرسور چیلر

 

مراحل تعمیر کمپرسور چیلر ترین نوع سیلندرپیستونی

 


تعمیر کمپرسور چیلر ترین نوع سیلندرپیستونی


در تعمیر کمپرسور چیلر نوع سیلندرپیستونی، سیلندرها بسیار مهم و نقش اساسی دارند. در تعمیر کمپرسورهای چیلر جهت کنترل دمای سیلندر جدار خارجی سیلندر را معمولا برجسته مجهز می سازند که سطح تبادل انتقال حرارتی آن با محیط پیرامون افزایش یابد. سیلندرها و درپوش های آن از ریخته گری هستند و سطح داخلی آن ها در حین تعمیر کمپرسور در صورت نیاز بوش و تراش کاری می شوند. در تعمیر کمپرسور چیلر ترین، چدن مصرفی برای سیلندرهای کمپرسور ترین باید فشرده و عاری از خلل و هر فرجی باشد تا از نفوذ فریون متراکم شده به بیرون جلوگیری شود.

یکی دیگر از اساسی ترین قطعه مکانیکی کمپرسور ترین پیستون ها هستند. پیستون ها وظیفه اصلی تراکم فریون را بر عهده دارد. در کمپرسورهای ترین قطعه اتصال به شاتون به وسیله گژنپین انجام می گیرد. جنس پیستون کمپرسور از چدن صیقل داده شده می باشد. پیستون ها قابل تعمیر نمی باشند و در صورت آسیب دیدن تعویض میگردند.

 

تعمیر کمپرسور چیلر ترین نوع سیلندرپیستونی

 


تعمیر کمپرسور چیلر ترین نوع اسکرو


کمپرسور اسکرو ترین شامل دو عدد ماردون است، یکی ثابت و دیگری که توسط روتور می‌چرخد و فرآیند تراکم صورت می گیرد. گازبندی بین قطعات مکانیکی کمپرسورهای اسکرو، روغن است. درصورتی که حجم روغن دارای کیفیت کافی و یا حجم آن کم شود، قطعات مکانیکی کمپرسور اسکرو به مشکل می‌خورد. این کمبود در ابتدا باعث بروز مشکل در بلبرینگ‌ها و ماردون‌ها می‌شود و در صورت تداوم کارکرد در این شرایط پر اصطکاک، آسیب کمپرسور بیشتر می شود. اگر خرابی بیش از اندازه باشد این کمپرسور صرفه اقتصادی تعمیرات را ندارد و باید با کمپرسور آکبند تعویض شود.

کنترل ظرفیت در کمپرسورهای اسکرو به وسیله قطعه‌ای به نام اسلاید ولو انجام می‌گیرد که این قطعه مکانیکی شامل یک پیستون است که به طرفین حرکت می‌کند و با حرکت این پیستون مقدار عبور مبرد بر روی ماردون ها تغییر می‌کند. در صورتی که در حین کار کردن کمپرسور اسکرو چیلر ترین متوجه شویم که ظرفیت کمپرسور تغییری نمی‌کند و یا  اینکه شیر برقی کنترل فرمان را صادر می‌کند، اما در کمپرسور چیلر اتفاقی نمی‌افتد، می‌توان گفت که کمپرسور ترین دچار مشکلاتی شده است که بروز این مشکل به دلیل خرابی در اسلاید ولو است. در این صورت باید تعمیر کمپرسور چیلر ترین نوع اسکرو شروع شود.

 

تعمیر کمپرسور چیلر ترین نوع اسکرو

 

خرابی کمپرسور اسکرو به عوامل مختلفی بستگی دارد که می‌تواند شامل :

 • عدم تناسب در انتخاب کمپرسور می‌تواند فرآیند استهلاک را سرعت ببخشد
 • راهبری غیر استاندارد از کمپرسور چیلر ترین
 • نصب و راه‌اندازی چیلر ترین در محیط نامناسب
 • عدم گردش هوای طبیعی در پیرامون کمپرسور ترین

 


مراحل تعمیر کمپرسور چیلر ترین نوع اسکرو


مراحلی که در زمان تعمیر کمپرسور چیلر ترین نوع اسکرو صورت می‌گیرد به شرح زیر است:

 • جداسازی اتصالات مکانیکال و الکتریکال کمپرسور ترین
 • دمونتاژ کردن کمپرسور ترین ؛ کلیه قطعات مکانیکال کمپرسور و ابزار دقیق میشوند.
 • در ابتدا کمپرسور اسکرو به طور کامل بازدید می شود تا ایرادات پیش آمده بررسی و عیب یابی شود.

در مورد کمپرسورهای اسکرو چیلر ترین به دلیل حساس بودن قطعات این کمپرسورها نسبت به کمپرسورهای پیستونی، دقت در اورهال و تعویض قطعات آسیب دیده با تجهیزات مخصوص باید انجام شود به طور مثال در تعمیر کمپرسور چیلر تریننوع اسکرو، در تعویض بلبرینگ های کمپرسور با تجهیزات مخصوص باید تعویض گردند تا آسیبی به قطعات داخلی کمپرسور اسکرو وارد نشود. قطعات آسیب دیده کمپرسور اسکرو ترین باید با قطعات باکیفیت اورجینال تعویض شود تا کمپرسور چیلر ترین پس از تعمیرات به بالاترین راندمان برسد.

آرسان سرویس تمامی تجهیزات و قطعات اورجینال اصلی در تعمیر کمپرسور چیلر ترین نوع اسکرو را دارا می باشد. یکی از دلایل مهم در آسیب دیدن کمپرسور ترین فریونی، وجود رطوبت در سیستم است که این اتفاق می تواند به علت وجود نشتی در مدار مبدل های کندانسور و اواپراتور باشد. این امر باعث سوختن سیم پیچ و استهلاک قطعات مکانیکال می شود در این مواقع قطعات داخل کمپرسور به رنگ قهوه ای گوگردی در می آیند که این رنگ اکسیداسیون روی قطعات مکانیکال است و این از اسیدی شدن روغن کمپرسور بوده که منجر به آسیب به کمپرسور می شود .

 

مراحل تعمیر کمپرسور چیلر ترین نوع اسکرو

 

آرسان سرویس از نظر دستگاه ها و دانش ساختار سیم پیچی کمپرسور اسکرو ترین مجهز بوده و تمامی کمپرسورها با دستگاه سیم پیچی می گردند. در مراحل بعدی شیارها و استاتور با دستگاه فیلر گیری می شوند تا برای عایق کاری آماده شوند. بعد از مرحله فیلر گیری و عایق کاری، استاتور به دستگاه سیم پیچی منتقل می شود.

استاتور طبق استاندارد تعریف شده توسط شرکت ترین با دستگاه پیچیده می شود و از لحاظ آمپر و توان به بهترین میزان کارایی خود می رسد. در مرحله سربندی سیم پیچی کمپرسور اسکرو ترین بدون تغییر در ساختار آن انجام می شود. و بعد استاتور برای مرحله نهایی که عایق کاری آن می باشد به دستگاه مخصوص لاک قرار داده می شود تا در دما و زمان مناسب به بالاترین میزان عایق بندی برسد.

در انتها کمپرسور با تمام متعلقات مکانیکال و سیم پیچی مونتاژ میشود و استارت می گردد. از لحاظ آمپر، فشار مکش، فشار رانش و گردش روغن مورد بررسی قرار می گیرد و با استاندارد تعریف شده توسط شرکت ترین مطابقت داده می شود .