طراحی سردخانه

طراحی سردخانه یکی از مهمترین مراحل ساخت سردخانه است. در این مرحله میتوان هزینه اجرا تا هزینه راه اندازی و بهره برداری را کنترل و میزان انرژی مصرفی را در بهترین شکل ممکن بهینه سازی کرد. سردخانه و پارامترهایی وجود دارد که باید قبل از ساخت سردخانه تعیین شوند. این پارامترها باید به طور دقیق تعیین شوند تا سیستم و واحدها در طول سالیان متمادی با راندمان بالا کار کنند و از افزایش مصرف انرژی و استهلاک جلوگیری شود.

 

طراحی سردخانه

 


نکات مهم در طراحی سردخانه


جهت طراحی سردخانه باید موارد مهمی در نظر گرفته شود که اجرا و بهره برداری در بهینه ترین حالت ممکن صورت گیرد. کاهش سرمایه‌ گذاری اولیه یکی از مسائل اساسی در سردخانه داری است که کاهش آن با حفظ کیفیت ساخت میتواند بهترین کمک را به کارفرما در جهت هزینه های سایر مراحل کند.

سردخانه ها با انرژی الکتریکی کار می کنند که بیشترین مصرف انرژی توسط کمپرسور صورت می گیرد. کاهش هزینه مصرف انرژی می تواند خرج های جاری را کاهش دهد و در طراحی سردخانه باید سردخانه ای با حذف موارد اضافی و ناکارآمد هزینه های جاری را کنترل نمود.

تجهیزات سردخانه در دو بخش مکانیکال و الکتریکال دسته بندی می شود. در طراحی سردخانه باید این مورد را در نظر گرفت که تاسیسات سردخانه به نحوی چیده شوند که نیاز به نگهداری کمتری داشته باشند و اپراتور همواره بتواند با آسودگی و دسترس پذیری آسان، راهبری سردخانه را انجام دهد.

سردخانه محل انبار محصولات و کالاهایی است که باید در دراز مدت با حفظ کیفیت نگهداری شوند. یکی دیگر از موارد مهمی که در طراحی سردخانه باید مورد توجه قرار گیرد افزایش قابلیت صحت عملکرد سیستم میباشد که به افزایش اطمینان خاطر از انبار کالاها منجر میشود.

سردخانه ها جهت سرویس و تعمیرات باید در زمان ها مختلف خاموش و روشن شوند. روشن خاموش کردن و راه‌اندازی باید به گونه ای باشد که در ساده ترین شکل ممکن صورت پذیرد و نیازی به اتلاف وقت زیادی نباشد تا سرعت بهره برداری از سردخانه افزایش یابد.

برای طراحی سردخانه، باید در ابتدای کار عواملی مانند نوع سردخانه، نوع کالا نگهداری سردخانه، دما و رطوبت، دمای ورودی محصول به داخل سردخانه، ابعاد سردخانه، تعداد اتاقک های سردخانه، شرایط جغرافیایی و… تعیین شود تا سردخانه مورد نظر در بهترین الت ممکن طراحی و ساخته شود.

 

نکات مهم در طراحی سردخانه

 


تعیین نوع سردخانه


در طراحی سردخانه مهم این است که تعیین شود سردخانه برای چه منظوری استفاده می شود. در ادامه به انواع سردخانه اشار می کنیم :

محفظه پیش خنک کننده : برای پیش سردکردن کالا در محدوده 0 تا 8 درجه سانتی گراد استفاده می شود.

سردخانه دما متوسط : برای نگهداری سرد در محدوده 8 تا 15 درجه سانتیگراد استفاده می شود.

سردخانه دما پایین : برای نگهداری سرد در محدوده 1- تا 8 درجه سانتیگراد استفاده می شود.

سردخانه زیر صفر : برای انبار کردن و نگهداری کالای منجمد در محدوده 18- تا 24- درجه سانتیگراد استفاده می شود.

تونل انجماد : جهت سرد کردن کالاها در دمای 35- تا 45- درجه سانتیگراد برای انجماد فوری محصولات استفاده می شود.

 

تعیین نوع سردخانه

 


تعیین نوع کالا در سردخانه


در هر اتاق انبار فقط یک نوع محصول باید نگهداری شود. اگر محصول یا کالاها بسته بندی شده باشند و با دمای نگهداری مطابقت داشته باشد، می توان محصولات مختلف را با هم نگهداری کرد، اما اگر محصولات دارای دمای نگهداری متفاوتی باشند باید از سردخانه دو مداره استفاده نمود.

 


دما و رطوبت نگهداری کالا


هنگام طراحی سردخانه، محاسبه با توجه به نوع محصولاتی که قرار است نگهداری شود، انجام می شود. دمای انتخاب نادرست می تواند منجر به ذخیره سازی کوتاه تر محصولات شود. همچنین کیفیت ماندگاری را نیز کاهش دهد.

 


دمای ورود محصول به انبار سردخانه


جهت تعیین ظرفیت سرما در سردخانه، مهم است که محصولات در چه دمایی به انبار تحویل داده شده و قرار است در چه دمایی نگهداری شوند.

 


ابعاد سردخانه


ابعاد اتاق یا اتاق های سردخانه با توجه به ظرفیت مورد نیاز، زمین و وضعیت منطقه بندی تعیین می شود.

 


شرایط جغرافیایی محل احداث سردخانه


عواملی مانند شرایط آب و هوایی بیرون، رطوبت نسبی، در محاسبه صحیح بار سرد کننده برای محاسبه محصول در انبار سردخانه مهم هستند.

 


تعداد اتاق های ساخته شده در سردخانه


تعداد اتاق ها را می توان با توجه به سرعت گردش و کمیت محصولات تعیین کرد. اگر اتاق‌ها خیلی بزرگ هستند، تخلیه زمان بیشتری طول می‌کشد یا خیلی کوچک است تا هزینه سرمایه‌گذاری اولیه افزایش یابد.

 


نوع ساخت سردخانه


سردخانه می تواند از بتن مسلح یا فولاد ساخته و یا همچنین تماما از ساندویچ پنل ساخته شوند. اتاق ها باید عایق بندی شوند تا گرما از کف، دیوارها و سقف کاهش یابد.

 


انواع بسته بندی کالا در سردخانه


با توجه به نوع و نحوه ذخیره سازی محصولات؛ جعبه کارتن، بسته، پالت، شاسی، نوع انباشته و نحوه چیدمان را می توان دسته بندی کرد.

 


نوع درب سردخانه


درب در سردخانه، تشکیل افزایش گرما و هزینه یکی از عوامل تعیین کننده است. بنابراین، در طراحی سردخانه انواع درب صحیح باید انتخاب شود. درب های سردخانه کشویی و یا لولایی هستند.

درب کشویی : به عنوان درب سردخانه ها استفاده می شود. باید در ارتفاع و عرضی باشد که لیفتراک بتواند از آن عبور کند.

درب لولایی : در گذرگاه های راهرو با انتقال از منطقه بارگیری به فضای انبار سردخانه استفاده می شود.

درب جداکننده :  برای جداسازی ناحیه خارجی با ناحیه پردازش یا بارگیری استفاده می شود

 


مبلغ ورودی روزانه به انبار کالای سردخانه


با توجه به تعداد محصولات برای ورود به انبار سردخانه ؛ لیفتراک، تعداد کارمند، کامیون، محل پارک کامیون و … تعیین می شود.

 

از انتخاب ارائه دهنده خدمات پیشرو در خدمات مشاوران طراحی سردخانه اطمینان حاصل کنید. اطمینان حاصل کنید که شرکت دارای یک تیم حرفه ای است و آنها می توانند راه حل های مناسب را به شما ارائه دهند. افراد حرفه ای از فناوری پیشرفته برای ارائه خدمات استفاده می کنند. مشاوران سردخانه آرسان سرویس در تمامی نقاط کشور آمادگی دارند تا سردخانه ای متناسب با نیاز شما را طراحی کنند.

 


تعاریف سردخانه

سردخانه زیر صفر

سردخانه بالای صفر

تونل انجماد

بدنه سردخانه

تجهیزات سردخانه

 

تعاریف سردخانه

 


مراحل طراحی سردخانه

انتخاب کالا

تعیین فضا

محل ساخت

محاسبات بار سرمایشی سردخانه

طراحی چیدمان کالا ها

انتخاب تجهیرات

انتخاب اواپراتور سردخانه

انتخاب کمپرسور سردخانه

انتخاب کندانسور سردخانه

اتخاب تجهیزات خط مایع

انتخاب تجهیزات خط دیسشارژ کمپرسور

انتخاب تجهیزات خط ساکشن کمپرسور

طراحی چیدمان تاسیسات سردخانه

 

مراحل طراحی سردخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.