چیلر-تراکمی

تعمیر چیلر تراکمی

 

زمانی که قصد دارید برای تعمیر چیلر تراکمی خود و یا تعمیر کمپرسور چیلر خود، اقدام نمایید، سوال پیش می آید که از چه افرادی و چه کسانی در این زمینه استفاده نماییم. در این مورد می توان از افرادی که سابقه کافی در تعمیر انواع چیلر تراکمی دارند استفاده نمایید. شما می توانید با در نظر گرفتن یک سری از بخش های کاربردی، نسبت به تعمیر چیلر تراکمی خود اقدام نمایید. امروزه موسسات مختلف، خدمات متنوعی را برای تعمیر چیلر به شما ارائه می دهند. توجه داشته باشید زمانی که قصد استفاده از خدمات این موسسات را دارید، از سابقه آن ها در زمینه تعمیر چیلر های تراکمی آگاه شوید و سپس نسبت به استفاده از آن ها اقدام نمایید.

تعمیر چیلر تراکمی بسیار پیچیده است و افرادی که در این زمینه به شما ارائه خدمات می‌دهند باید آگاهی کامل نسبت به انجام اینکار را داشته باشند. در کل می ‌توان گفت که تعمیر چیلر تراکمی امروزه در جامعه رواج پیدا کرده و دلیل این رواج استفاده بیش از حد از چیلر تراکمی در صنعت و خانه های متفاوت است. در کل باید گفت که در زمینه تعمیر چیلر تراکمی بهتر است از خدمات موسسات حرفه ای استفاده شود تا بتوان از بهترین کارایی چیلر تراکمی استفاده شود.

چیلر تراکمی یک وسیله سرماساز نیست بلکه وسیله ای گرماگیر است بنابراین با سیستم هایی چون کولر تفاوت دارد. کولرها نسبت به چیلرها ساختار ساده تری دارند. سالیان سال است که یک مدل از کولرهای آبی را بر فراز بام خانه ها می بینیم و تعمیر و راه اندازی آن ها نیز حتی گاهی توسط افراد غیر متخصص انجام می گیرد اما در مورد آموزش و طرز کار تعمیر چیلر تراکمی، باید متفاوت نگاه کنیم؛ تمام سیستم های چیلر، جذب کننده و گرماگیر هستند.

 

تعمیر چیلر تراکمی

 


بخش های اصلی چیلر تراکمی


در آموزش تعمیر چیلر تراکمی در ابتدا باید به ساختار کلی آن بپردازیم. چیلر تراکمی متشکل از کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط و اپراتور است. این ساختار چیلر در حالت کلی است اما مطابق با هر شرایط و کارکردی ممکن است اجزای دیگری به آن افزوده شود.

مایع مبرد در این سیستم به عنوان ماده سیال عمل می کند و چون خونی در این سیستم در جریان است. (تفاوت چیلر تراکمی با جذبی در همین حرکت مبرد است.) این ماده سیال، گرما را همانند یک محموله جابه جا و تبدیل می کند.

 

آموزش تعمیر چیلر تراکمی با شناخت اجزای کلیدی

دانستیم ساختار چیلر تراکمی چگونه است. اجزایی که در چیلر تراکمی نام بردیم، همه از اجزای اصلی برای کارکرد چیلر هستند و نمی توان آن ها را حذف کرد.

برای مثال اگر کارکرد کندانسور از این سیستم حذف شود، شیر انبساط، اواپراتور و کمپرسور بار فراوانی را متحمل می شوند، زیرا فشار و دما به حدی بالا می رود که تمام سیستم می ترکد.

شناخت هر یک از اجزای اصلی و جانبی در آموزش تعمیر چیلر تراکمی بسیار حیاتی است. همچنین لازم است این آموزش ها دائم به روز شوند و جدید ترین اطلاعات به افراد صاحب حرفه و کارآموزان انتقال یابد.

 

اهمیت آموزش تعمیر چیلر تراکمی

برای کسانی که حوزه تبرید را به عنوان تخصص خود انتخاب کرده اند، آموزش در این زمینه بسیار مهم است. چیلر تراکمی سیستمی است که به دلیل کارایی بالا تنوع تولید بسیاری دارد و مدام در حال پیشرفت است. در دستگاه های سرمایشی خانگی، دستگاه های نگهداری مواد غذایی، صنایع شیمیایی و نیز دستگاه های تهویه مطبوع و تهویه های صنعتی عظیم، از چیلر استفاده می شود.

آموزش تعمیر چیلر تراکمی برای افراد حرفه ای و کارآموز پیشرفت کاری بسیاری به دنبال دارد. به روز بودن دانش و مهارت برای فعالان این حوزه بسیار مهم است. چنانچه آموزش تعمیر چیلر تراکمی به صورت دائمی و به روز، جدی گرفته نشود نه تنها انتظار افزایش درآمد بیهوده است، بلکه حتی باید نگران کاهش درآمد نیز بود.

سوای این موارد، آموزش تعمیر چیلر تراکمی حتی برای افراد غیر حرفه ای که با این وسیله در زندگی خود، سر و کار دارند و علاقه مندند تا جایی که امکان دارد، مهارتی بیاموزند و وسایل خود را بهتر نگهداری کنند مفید است.

 


انتخاب تعمیرکار حرفه ای برای تعمیر چیلر تراکمی


در پاراگراف بالا به این نکته اشاره کردیم که استفاده از خدمات موسسات و افرادی که در این زمینه می باشند، می تواند برای تعمیر چیلر تراکمی کارساز باشد. اما زمانی که قصد انتخاب تعمیرکار برای تعمیر چیلر تراکمی را دارید، باید به این نکته توجه داشته باشید که چه افرادی را انتخاب نمایید. در این مورد می توان از پارامترهای متفاوتی استفاده کرد. از این پارامترها می‌توان به پارامتر در نظر گرفتن تجربه افراد اشاره کرد.

زمانی که شما تجربه افراد و البته خوش نام بودن آن ها در تعمیر چیلر تراکمی را در نظر می گیرید، می توانید تعمیرکار حرفه ای که در این زمینه دارای کیفیت بسزایی می باشد را انتخاب کرده و نسبت به استفاده از آن اقدام نمایید. تعمیرکار حرفه ای در راستای تعمیر چیلر تراکمی، تعمیر کاری است که بداند مشکل به وجود آمده دقیقاً در کدام نقطه چیلر تراکمی موجود است و بلافاصله نسبت به از بین بردن آن اقدام نماید. توجه داشته باشید که تعمیر چیلر تراکمی بسیار پیچیده است. لذا اگر فردی که انتخاب می شود از دانش کافی در راستای تعمیر چیلر تراکمی آگاه نباشد ممکن است که به چیلر تراکمی شما آسیب هایی وارد نماید.

در راستای انتخاب این تعمیر کار سعی کنید مشورت های لازم را انجام دهید و از کسانی که از تعمیرکاران حرفه ‌ای در این راستا استفاده کرده‌اند، بهره ببرید. البته توجه داشته باشید که تعمیرکاران حرفه ای هزینه های بالاتری را از شما می گیرند اما در عوض آن هزینه، بهترین خدمات را به شما ارائه می دهند.

 

عیب یابی چیلر تراکمی

 


عیب یابی چیلر تراکمی


برای خنک کردن سیال یا آب که معمولا به عنوان سیال واسطه استفاده میشود, نیاز به دستگاهی داریم که چیلر نام دارد. این دستگاه با استفاده از فرآیند ترمودینامیکی دمای آب را خنک کرده و میتوان از آن به جهت تهویه مطبوع و صنایع تولیدی استفاده نمود. چیلر ها در انواع مختلفی وجود دارند که به دو دسته چیلر تراکمی و چیلر جذبی تقسیم میشوند که خود چیلر تراکمی دارای انواع مختلفی هستند که به صورت مختصر توضیح کوتاهی در این قسمت عنوان میکنیم.

وقتی چیلر تراکمی از کار می افتد به طور کلی سیستم خنک کردن مختل شده و با عیب یابی چیلر تراکمی باید این مشکل را بررسی و برطرف نمود تا بتوان با فرآیند خنک کردن، بهره برداری متوقف نشود.

آرسان سرویس امروزه با کمک از آخرین تکنولوژی روز دنیا و با کارشناسان مجرب آمادگی دارد با کمترین هزینه و با اقدامات پیشگیرانه نسبت به عیب یابی چیلر تراکمی در خدمت شما مشتریان عزیز باشد و با مدت زمان کمتری چیلر را راه اندازی و آماده بهره برداری نماید.

 

عیب یابی چیلر تراکمی هوا خنک

چیلر تراکمی هواخنک به چیلری گفته میشود که کندانسور آن از نوع هوا خنک بوده و در دو مدل یکپارچه و یک مدل جدا از هم ساخته میشود. یعنی اگر کندانسور با کمپرسور و اواپراتور در یک مجموعه باشد چیلر هوا خنک یکپارچه مینامیم و اگر کندانسور هوایی و فن ها در محیط آزاد و کمپرسور اواپراتور در محل دیگری باشند چیلر تراکمی هواخنک جدا ازهم گفته میشود.

 

عیب یابی چیلر تراکمی هوا خنک


تعمیر چیلر تراکمی و انتخاب تعمیرکار حرفه ای


در پاراگراف بالا به این نکته اشاره کردیم که استفاده از خدمات موسسات و افرادی که در این زمینه است، می تواند برای تعمیر چیلر تراکمی کارساز باشد. اما زمانی که قصد انتخاب تعمیرکار برای تعمیر چیلر تراکمی را دارید، باید به این نکته توجه داشته باشید که چه افرادی را انتخاب نمایید. در این مورد می توان از پارامترهای متفاوتی استفاده کرد. از این پارامترها می‌توان به پارامتر در نظر گرفتن تجربه افراد اشاره کرد.

زمانی که شما تجربه افراد و البته خوش نام بودن آن ها در تعمیر چیلر تراکمی را در نظر می گیرید، می توانید تعمیرکار حرفه ای که در این زمینه دارای کیفیت بسزایی می باشد را انتخاب کرده و نسبت به استفاده از آن اقدام نمایید. تعمیرکار حرفه ای در راستای تعمیر چیلر تراکمی، تعمیر کاری است که بداند مشکل به وجود آمده دقیقاً در کدام نقطه چیلر تراکمی موجود است و بلافاصله نسبت به از بین بردن آن اقدام نماید. توجه داشته باشید که تعمیر چیلر تراکمی بسیار پیچیده است. لذا اگر فردی که انتخاب می شود از دانش کافی در راستای تعمیر چیلر تراکمی آگاه نباشد ممکن است که به چیلر تراکمی شما آسیب هایی وارد نماید.

در راستای انتخاب این تعمیر کار سعی کنید مشورت های لازم را انجام دهید و از کسانی که از تعمیرکاران حرفه ‌ای در این راستا استفاده کرده‌اند، بهره ببرید. البته توجه داشته باشید که تعمیرکاران حرفه ای هزینه های بالاتری را از شما می گیرند اما در عوض آن هزینه، بهترین خدمات را به شما ارائه می دهند.

 


هزینه تعمیر چیلر تراکمی


تعمیر چیلر تراکمی با توجه به یک سری از عوامل تعیین کننده، هزینه های متفاوتی را دارد. به طور مثال قطعات متفاوتی در راستای تعمیر چیلر تراکمی مورد استفاده قرار می گیرد. این قطعات ممکن است هزینه های خاص خود را داشته باشند. به طور مثال بعضی از اوقات کمپرسور معیوب می شود. در این صورت شما باید یک کمپرسور جدید خریداری کرده و به جای کمپرسور معیوب قدیمی مورد استفاده قرار دهید.

همانطور که می دانید کمپرسورها اصلی ترین بخش های چیلر تراکمی هستند و همین موضوع باعث بالا رفتن قیمت تعمیر چیلر تراکمی می شود. پس نوع قطعاتی که در تعویض این چیلرها مورد استفاده قرار می گیرد بر قیمت آن تاثیرگذار است. اما دیگر پارامتر تاثیرگذار، مدت زمانی است که افراد برای تعمیر چیلر تراکمی زمان صرف می کنند.

با توجه به پیچیده بودن تعمیر چیلر تراکمی، افراد باید به این موضوع توجه داشته باشند که تعمیرات چیلرهای تراکمی زمان ‌بر است و مطمئناً همین موضوع باعث بالا رفتن هزینه تعمیر چیلر تراکمی می شود. گفتنی است هر چقدر که روند تعمیر چیلر تراکمی تخصصی تر شود، مطمئناً خدمات مربوط به تعمیر چیلر تراکمی هزینه بالاتری را پیدا خواهد کرد.

در کل باید گفت که حدود قیمتی که برای تعمیر چیلر تراکمی در نظر گرفته شده با توجه به مشخص نمودن قیمت قطعات و مدت زمان کار و تخصصی بودن تعمیر چیلر تراکمی ، قابل حدس نیست و تعریف دقیقی از هزینه تعمیر چیلر تراکمی موجود نیست. البته شرکت های متفاوت هزینه های متفاوتی را برای تعمیر چیلر تراکمی از افراد اخذ می کنند که در این راستا باید گفت که شرکت آرسان سرویس ، برای دریافت هزینه تعمیر چیلر تراکمی کمترین هزینه ها را در نظر گرفته و خدمات منحصر به فردی را به افراد در این راستا با کمترین هزینه ها ارائه می دهد.

 

تعمیرات چیلر تراکمی

تعمیرات چیلر تراکمی شامل تعمیرات کمپرسور ، اصلاح مدار فرمان الکتریکی و قدرت ، عیب یابی و یا اصلاح مدار کنترلی plc ، تعویض کندانسور و یا اواپراتور چیلر در صورت نشتی بودن هریک یا هردوی آنها، سرویس، تعمیر یا تعویض شیر انبساط است. تعمیر چیلر تراکمی معمولا پس از بهره برداری غیر اصولی اتفاق می افتد و جهت تعمیر چیلر حتما باید از افراد مجرب تحصیلکرده کمک بگیریم که از این طریق میتوان سلامت چیلر را تضمین کنیم.

چیلر تراکمی از دو بخش الکتریکی و مکانیکی تشکیل شده است که این امر با مکانیزم های مختلف و تحت فرآیند ترمودینامیکی حالت گرماگیری ( سرمادهی )  را انجام می دهند که تمامی تجهیزات را شامل میشود. خود کمپرسور چیلر نیز از دو قسمت مکانیکی و الکتریکی تشکیل شده است.

تابلو برق مدار فرمان و مدار قدرت در قسمت الکتریکی قرار دارند و همچنین کنترل کننده های دما وفشار نقش فرماندهی چیلر تراکمی را بر عهده دارند که در هنگام تعمیرات چیلر تراکمی نحوه، هزینه و زمان بندی به قسمت مورد بررسی ارتباط دارد.

برای سرد کردن محیط های ساختمانی و محصولات صنعتی به چیلر نیاز داریم و چیلر ها به دو سیستم جذبی و تراکمی تقسیم میشود که در اینجا موضوع بر سر چیلر تراکمی است. همانطور که میدانید چیلر تراکمی در انواع مختلفی تولید و استفاده میشود که از لحاظ کاربری به دو نوع صنعتی و تهویه مطبوع تقسیم بندی شده و از نوع ساختاری نیز به انواع مختلفی دسته بندی میگردد که در اینجا به اختصار توضیحات کوتاهی عنوان میکنیم.

هم اکنون جهت تعمیرات چیلر تراکمی خود با ما تماس بگیرید و با مشاوره رایگان آرسان سرویس با بهترین خدمات و با صرفه ترین هزینه ها بالاترین بهره وری را از چیلر خود داشته باشید.

وقتی در گرمای تابستان خنک کننده محیط دچار خرابی میشود به فکر تعمیرکار چیلر میفتیم که جهت رفع مشکل به ما کمک کند، در ساختمان با سیستم مرکزی تهویه مطبوع چیلر وجود دارد.

در این ساختمان ها باید با شرکت مجاز تعمیرکار چیلر تماس بگیریم تا تعمیر چیلر را انجام دهد که این امر نیاز به سرویس چیلر اصولی است. کارخانجات صنعتی که در امر تولید دارای محصول گرم هستند برای خنک کردن قطعات و محصول نیاز به چیلر دارند و همچنین در زمانی چیلر دچار خرابی و یا از کار افتادگی شد باید تعمیر چیلر انجام شود تا چیلر به خوبی کار کند. تعمیر چیلر صنعتی دارای پروسه زمانی محدود و پیچیدگی سیستم را داراست.

 


انواع تعمیرات چیلر تراکمی


تعمیرات چیلر تراکمی صنعتی

در کارخانجات صنعتی برخی محصولات نیاز به خنک شدن بعد از تولید دارند و برای ارتقای کیفیت محصول حتما باید از خنک کننده ای جهت بالا بردن فرآیند استفاده نمود و چیلر تراکمی صنعتی ساعات بیشتری نسبت به چیلر تراکمی تهویه مطبوع کار میکند و همین امر نشان میدهد این دستگاه دارای اصطحلاک بیشتری و همچنین صدمات بیشتری را منجر میشود و از لحاظ کارکرد ساعتی چیلر تراکمی تهویه مطبوع در تهران حدودا سالی 1500 ساعت کار میکند و چیلر تراکمی صنعتی 5000 ساعت کار میکند و این اعداد با توجه به نوع طراحی میتواند کاهش یا افزایش داشته باشد.

چیلر تراکمی صنعتی هم مانند سایر کاربری ها دارای اَشکال متفاوتی است که از نوع کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط و اواپراتور و تابلو برق میتوان به آن اشاره کرد و امروزه بدلیل پیشرفت تکنولوژی از چیلر تراکمی صنعتی با کمپرسور اسکرو و کندانسور هوایی با شیر انبساط الکترونیکی و تابلو برق کاملا اتوماتیک PLC  استفاده می شود.

تعمیرات چیلر تراکمی صنعتی به تجربه بالا و دانش فنی بالایی نیاز دارد که میبایست کارشناس بتواند در سریعترین زمان ممکن چیلر را عیب یابی و تعمیرات چیلر تراکمی را آغاز نماید.

 

تعمیرات چیلر تراکمی تهویه مطبوع

خنک نگاه داشتن ساختمان محیط آسایش انسان ها باید به گونه ای باشد که شخص احساس راحتی کند و از لحاظ دمای محیطی اذیت نشود و برای ایجاد همچین شرایطی معمولا از چیلر تراکمی تهویه مطبوع استفاده میشود و برای کاربری این نوع چیلر، دستگاه های مختلفی وجود دارد که مانند چیلر تراکمی تهویه مطبوع ساختمانی ظرفیت پایین که هر واحد به طور مستقل استفاده میکند و یا تمامی واحد ها از چیلر مشترکی استفاده می کنند.

چیلر تراکمی ظرفیت پایین که برای هر واحد به طور مستقل استفاده میشود مینی چیلر نام دارد و چیلری که برای تمام ساختمان استفاده می گردد چیلر مرکزی نام دارد.

وقتی که چیلر ساختمان خراب میشود و کار نمیکند باید عیب یابی چیلر صورت گیرد و پس از عیب یابی تعمیرات چیلر تراکمی تهویه مطبوع انجام شود.

 

تعمیرات چیلر تراکمی اسکرو

در برخی از مدل های چیلر تراکمی از کمپرسور اسکرو استفاده میشود که به آن چیلر تراکمی اسکرو میگویند. این کمپرسور ها از جدید ترین تکنولوژی روز دنیا برخوردار هستند و با تابلو برق کاملا اتوماتیک PLC پی ال سی مورد بهره برداری قرار میگیرند که این چیلر ها در دمای تهویه مطبوع کار میکند که دمای آن معمولا 10 درجه سانتی گراد میباشد

تعمیرات چیلر تراکمی اسکرو میتواند از کمپرسور باشد و یا از تابلو برق یا سایر تجهیزات که معمولا به دلایل عدم نگهداری مناسب کمپرسور اسکرو خراب میشود که کمپرسور به طور مستقل باید به کارگاه منتقل شده تا تعمیر شود.

 

تعمیرات چیلر تراکمی اسکرال

در چیلر های تراکمی با ظرفیت برودتی پایین از کمپرسور اسکرال استفاده میشود که به آن چیلر تراکمی اسکرال نیز میگویند. این کمپرسور ها به صورت پلمپ ساخته شده و در صورت خرابی باید تعویض گردند و همچنین جهت افزایش بهره وری از اواپراتور صفحه ای استفاده می شود.

تعمیرات چیلر تراکمی اسکرال عمدتا شامل تعویض کمپرسور اسکرال، تعویض اواپراتور صفحه ای و ایرادات وارد شده بر اثر استهلاک است.

 

تعمیرات چیلر تراکمی سیلندر پیستونی

چیلرهایی که در گذشته تولید می شدند عمدتا از کمپرسور سیلندر پیستونی بودند که در ابتدا به صورت کمپرسور باز که یعنی کمپرسور جدا و الکتروموتور جدا که توسط کوپلینگ به هم وصل میشدن تولید میشد و امروزه از کمپرسور نیمه باز استفاده میگردد. در این نوع چیلر، کمپرسور و الکتروموتور در یک پوسته قرار دارند و همچنین در برخی از مدل های کمپرسور سیلندر پیستونی از کمپرسور هرمتیک یا منیروپ استفاده می شود.

تابلو برق چیلر تراکمی سیلندر پیستونی عمدتا رله ای بوده و در برخی از کمپرسورهایی که دارای کنترل ظرفیت هستند از مینی پی السی یا تمام اتوماتیک پی السی استفاده می شود.

در هنگام تعمیرات چیلر تراکمی سیلندر پیستونی میتوان به بهسازی تابلو برق چیلر یا تعمیر کمپرسور چیلر اشاره کرد و همچنین در جاهایی که از آب نرم در سیستم استفاده نمیشود، کندانسور چیلر باید مورد تعمیرات اسید شویی قرار گیرد تا از آسیب های احتمالی جلوگیری شود.

 

تعمیرات چیلر تراکمی کریر

یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان چیلر کریر است و همچنین برند کریر جزء پر تیراژ ترین تولید کنندگان کمپرسور و چیلر در سطح جهان است. این کمپرسور ها با طراحی منحصر به فرد و ساده در ظرفیت های مختلف تولید می شوند.

در ایران امروزه چیلر تراکمی کریر آکبند و نو به ندرت پیدا شده و بیشتر از کمپرسور آن استفاده می شود. تعمیرات چیلر تراکمی کریر به صورت اصولی و طبق دستور العمل شرکت باید اقدام گردد تا از آسیب های احتمالی پیش آمده جلوگیری شود.

 


سوالات مهم تعمیرات چیلر تراکمی


چرا بعد از قطع و وصل برق چیلر کار نمیکند؟

چیلر تراکمی با انرژی الکتریکی(برقی) کار میکند و اگر مشکلی در تابلو برق اتفاق بیفتد چیلر کار نمیکند و باید روی دستگاه تعمیر چیلر تراکمی انجام شود.

خدمات آرسان سرویس شامل چه مواردی میشود؟

شرکت آرسان سرویس، شرکتی میباشد که به طور تخصصی فقط روی تجهیزات سرمایش فریونی و تهویه مطبوع فعالیت میکند ؛ چیلر ,برج خنک کننده، سردخانه ، فنکویل ، هواساز و.. جزو خدمات اصلی این شرکت است.

چه زمانی برای تعمیر چیلر تراکمی اقدام کنیم؟

وقتی عیب یابی چیلر تراکمی انجام شد و ایراد مشخص شد پس از تامین متریال مصرفی مورد نیاز طبق زمان بندی مشخص چیلر مورد تعمیرات قرار گرفته و تمامی مشکلات رفع و پس از سرویس و تعمیر چیلر تراکمی و تعویض قطعات چیلر به صورت مجدد راه اندازی و مورد بهره برداری قرار میگیرد.

سرویس و تعمیر چیلر تراکمی چقدر زمان میبرد؟

انواع تجهیزات مکانیکی پس از استهلاک و فرسودگی قطعات، به تعمیر و سرویس چیلر نیاز پیدا میکنند و بهترین زمان برای تعمیرات چیلر در زمانی است که تمامی عوامل اجرایی و مورد نیاز تامین شده باشد و برای روز اجرای تعمیرات چیلر تراکمی میتواند هر زمانی صورت بگیرد. آرسان سرویس با تجهیز انبار قطعات مصرفی در هر زمان ممکن حتی تعطیلات آمادگی دارد که تعمیرات چیلر تراکمی را در کمترین زمان ممکن و با حداقل هزینه اجرا نماید.

با تعمیرات چیلر تراکمی آیا چیلر دیگه خراب نمیشود؟

اگر با عیب یابی دقیق توسط کارشناسان انجام شود و در حین تعمیر چیلر تراکمی تمامی موارد مورد نیاز مورد بررسی دقیق قرار گیرد فقط چیلر نیاز به سرویس پیدا میکند و روزهایی بدون دغدغه میتواند به خنک دهی خود ادامه دهد.

هزینه تعمیرات چیلر تراکمی چقدر است؟

برای هزینه تعمیر چیلر تراکمی ابتدا باید عیب یابی چیلر تراکمی صورت گیرد و پس از تشخیص جهت رفع ایراد اقدام شود که میتواند شامل هزینه های مختلفی باشد. از تعمیر قطعات تا تعویض تجهیزات مربوط به چیلر و معمولا آرسان سرویس با تعمیر تجهیزات تعویض قطعات را به حداقل میرساند و همواره جهت بالا بردن کیفیت عملکرد چیلر، به بهترین نحو عملیات اجرایی را مدیریت نموده و با کمترین زمان چیلر را راه اندازی مینماید.

چرا چیلر خاموش شده و روشن نمیشود؟

خاموش شدن چیلر امری طبیعی است که پس از رسیدن به دمای مورد نیاز ترموستات میکند و خاموش میشود ولی اگر از مدت زمان خاموش شدن زمان بیشتری بگذرد و چیلر روشن نشود، دستگاه خراب شده و به عیب یابی چیلر نیاز است.

برای عیب یابی چیلر تراکمی چگونه باید اقدام کنیم؟

شما با تماس گرفتن با آرسان سرویس میتوانید مشاوره و تقاضای بازدید از چیلر را نمایید و همکاران ما همواره آمادگی دارند که جهت عیب یابی چیلر به محل دستگاه حضور برسانند.

چه زمانی جهت عیب یابی چیلر تراکمی باید تماس گرفت ؟

زمانی که متوجه میشوید چیلر کار میکند ولی هوای دلنشینی را به محیط نمیدهد و یا زمانی که چیلر خاموش شده است و روشن نمیشود میتوانید با آرسان سرویس تماس بگیریید تا کارشناسان برای عیب یابی چیلر تراکمی به محل استقرار چیلر برسند.

چه مدت زمانی عیب یابی چیلر طول میکشد؟

با توجه به نوع کاربری چیلرها در انواع مختلفی وجود دارد که این امر میزان آسیب چیلر را متفاوت میسازد گاهی اوقات به طور مثال بخاطر اختلاف ولتاژ دچار خاموشی میگردد که با صرف مدت زمان کوتاهی میتوان چیلر را روشن نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.