تعمیر کمپرسور چیلر صنعتی

 

تعمیر کمپرسور چیلر صنعتی و به طور کلی تعمیر کمپرسور چیلر یکی از خدمات اصلی آرسان سرویس است. چیلر صنعتی به چیلری گفته می شود که در کارخانجات عمدتا جهت خنک کاری خط تولید استفاده می گردد. این چیلرها نسبت به چیلر تهویه مطبوع در ساعات بیشتری از سال کار می کنند و در نتیجه دارای استهلاک بیشتری نسبت به سایر چیلر ها هستند. آرسان سرویس در ارائه بازسازی انواع کمپرسورهای چیلر صنعتی تخصص دارد.

یک چیلر معمولا از یکی از سه نوع کمپرسور استفاده می کند:

  • کمپرسور سیلندر پیستونی (رفت و برگشتی)
  • کمپرسور اسکرال
  • کمپرسور اسکرو

تعمیر کمپرسور چیلر صنعتی

 

تعمیر کمپرسور سیلندر پیستونی چیلر صنعتی

این نوع کمپرسور ها کمتر رایج شدند زیرا فناوری جدیدتر و کارآمدتر جایگزین آن شده است، بنابراین حداقل در سرمایش تجاری به تدریج از بین می‌روند. البته هنوز هم در سرمایش صنعتی بسیار محبوب است. اینها کمپرسورهای بسیار قوی و قابل اعتمادی هستند که به نظر می رسد با تعمیر و نگهداری مناسب برای همیشه کار می کنند. اگرچه قطعات متحرک زیادی وجود دارد، بنابراین کار با آنها دارای استهلاک فراوانی است و تعمیر کمپرسور چیلر صنعتی دارای ویژگی های خاص خود است که الزاما باید توسط متخصص خود صورت گیرد.

تعمیر کمپرسور سیلندر پیستونی

در تعمیر کمپرسور چیلر صنعتی نکته قابل توجه این است که در انواع کمپرسور سیلندر پیستونی چیلر صنعتی، فریون اغلب از روی موتور الکتریکی عبور می کند تا سیم پیچ های الکتریکی را خنک کند و سپس وارد محفظه تراکم می شود. محفظه تراکم به سادگی تعدادی پیستون و محفظه ای است که فریون به داخل آنها جریان می یابد. پیستون روی میل لنگ قرار دارد که آن را بالا و پایین می برد. با حرکت، فریون را به داخل محفظه فشرده می کند و در یک بازه زمانی معین، فریون با فشار بالا خارج می شود.

 

تعمیر کمپرسور اسکرال چیلر صنعتی

کمپرسور اسکرال بیشتر در چیلرهای هوا خنک استفاده می شود اما می توانید آنها را روی آب خنک نیز پیدا کنید. معمولاً یک کمپرسور برای پاسخگویی به بار خنک کننده کافی نیست، بنابراین چندین کمپرسور در یک بانک به هم متصل می شوند. این نوع کمپرسور ها بدلیل یکپارچه بودن غیر قابل تعمیر میباشند و به همین دلیل شرکت آن را به صورت پلمپ وارد بازار میکند.

تعمیر کمپرسور اسکرال

نکته قابل توجه در تعمیر کمپرسور چیلر صنعتی، در این نوع کمپرسورها، فریون معمولاً از پایین وارد شده و به دیسک های کمپرسور وارد می شود. یک دیسک ثابت خواهد بود در حالی که دیگری چرخانده می شود تا فریون را در فضای تنگ تر فشرده کند. فریون در حین حرکت دیسک به اطراف مارپیچ فشار می‌یابد که باعث فشرده شدن آن می‌شود، سپس از بالا خارج می‌شود و به سمت شیر ​​انبساط می‌رود.

 

تعمیر کمپرسور اسکرو چیلر صنعتی

در تعمیر کمپرسور چیلر صنعتی باید بدانید کمپرسورهای اسکرو هم برای چیلرهای آب خنک و هم هوا خنک استفاده می شوند. در نوع آب خنک کمپرسور در بالای چیلر و با نوع هوا خنک کمپرسور در زیر چیلر قرار دارد. چیلرهای خنک شونده با آب داخلی اغلب عایق بندی می شوند، در حالی که ممکن است با هوا خنک نشده باشند. این نوع فریون را از اواپراتور خارج می کند و از داخل کمپرسور عبور می کند. در داخل کمپرسور دو ماردون متصل به هم وجود دارد.

تعمیر کمپرسور اسکرو

طریقه کار این چیلر به نحوی است که فریون وارد فضای خالی بین دو پیچ می شود، اما با چرخش ماردون ها، سوکت فریون را بیشتر به داخل کمپرسور فشار می دهند و آن را در فضای کوچکی فشرده می کنند. فریون در دمای بالا با فشار بالا خارج می شود و به سمت شیر ​​انبساط جریان می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.