تعمیر چیلر صنعتی

 

بسیاری از افراد در راستای تعمیر چیلر صنعتی اطلاعاتی ندارند، همین ندانستن علم پایه صنعتی، باعث می شود که زمان تعمیر چیلر صنعتی را به‌ خوبی ندانند و اطلاعات ناقصی در این مورد داشته باشند. لذا در این مورد باید گفت که تعمیر و نگهداری چیلر بستگی به یک سری از نشانه ‌های خروجی از چیلر صنعتی دارد. توجه داشته باشید که برای تعمیرات نباید حتماً منتظر ماند تا چیلر صنعتی از کار بیفتد بلکه حین کارکرد غیر عادی و خروجی های نامنظم باید جهت پیشگیری از خرابی کلی اقدام به رفع عیب نمود.

شما باید نشانه‌ های آغاز خرابی چیلر صنعتی را در نظر بگیرید و سپس با توجه به خروجی های چیلر نسبت به تعمیرات آن اقدام نمایید. به طور مثال در زمانی که چیلر صنعتی دمای خروجی خوبی ندارد، باید سریعا جهت عیب یابی آن اقدام نمایید. بنابراین باید گفت که زمان درست تعمیر چیلر، زمانی است که شما نشانه هایی حاکی از عیوب چیلرهای تراکمی را می ‌بینید و سپس نسبت به تعمیر آن اقدام می نمایید.

گاهی اوقات نشانه های کافی برای اینکه شما به فکر تعمیر چیلر صنعتی بیفتید وجود ندارد. در این صورت ممکن است که چیلر شما به یک باره از کار بیفتد و کارایی آن قطع شود. در این مورد بهتر است که در همان ابتدا نسبت به تعمیرات اقدام نمایید. البته شما می توانید با استفاده از سرویس های دوره ای یا سرویس سالیانه چیلر علاوه بر اینکه هزینه تعمیر چیلر صنعتی خود را کاهش می‌دهید از کارایی درست و پیوسته آن بهره مند شوید.

 

تعمیر چیلر صنعتی

 


تعمیرات چیلر تراکمی صنعتی


چیلری که با کمپرسور کار میکند را چیلر تراکمی میگوییم، این خنک کننده که ماشین سرمایی است چیلر تراکمی صنعتی نام دارد و کمپرسور چیلر تراکمی دارای انواع اسکرو، پیستونی و اسکرال است. تنوع این کمپرسورها به کاربری های مختلف و شرایط اقتصادی و اقلیم ارتباط دارد و بهترین نوع چیلر تراکمی صنعتی ؛ چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرو کندانسور هوایی همراه با تابلو برق کاملا الکترونیکی  PLC  همراه با اکسپنشن ولو الکترونیکی ( شیر انبساط برقی ) می باشد.

هنگامی که قصد دارید برای تعمیر چیلر صنعتی خود اقدام نمایید، سوال پیش می آید که از چه افرادی در این زمینه استفاده نماییم. در این مورد می توان از افرادی که تجربه کافی در تعمیرات انواع چیلر دارند استفاده نمایید. امروزه مراکز مختلفی ، خدمات متنوعی را برای تعمیر چیلر تراکمی به شما ارائه می دهند. شما می توانید با در نظر گرفتن یک سری از بخش های کاربردی، نسبت به تعمیر چیلر تراکمی صنعتی خود اقدام نمایید. توجه داشته باشید هنگامی که قصد استفاده از خدمات این مراکز را دارید، از تجربه و سابقه آن ها در زمینه تعمیر چیلر های تراکمی آگاه شوید و سپس نسبت به قرارداد بستن اقدام نمایید.

تعمیر چیلر تراکمی بسیار پیچیده ونیاز به تجربه فراوان دارد. افرادی که در این زمینه ارائه خدمات می‌کنند باید آگاهی کامل نسبت به تعمیرات چیلر را داشته باشند. در کل می ‌توان گفت که تعمیر چیلر تراکمی صنعتی امروزه در صنعت رواج پیدا کرده و دلیل این رواج استفاده از چیلر تراکمی در صنایع و ساختمان های متفاوت می باشد. در زمینه تعمیرات چیلر تراکمی بهتر است از خدمات مراکز حرفه ای استفاده شود تا بتوان از بهترین کارایی چیلر تراکمی صنعتی بهره برداری گردد.

 

تعمیر چیلر تراکمی صنعتی

 

برای تعمیر چیلر صنعتی روش های مختلفی وجود دارد که آرسان سرویس با اتکا بر تجربه چندین ساله خود روشی با کمترین هزینه و بهترین کارایی را برای سرویس و تعمیر چیلر صنعتی استفاده می کند. یکی از مهم ترین بخش تعمیرات چیلر تراکمی؛ عیب های پیش آمده است که نیازمند تجربه و دانش فراوان کارشناسان حرفه ای چیلر می باشد. در مرحله بعدی مجرب بودن تعمیرکار چیلر نیز نقش عمده ای در پروسه تعمیر چیلر صنعتی به حساب می آید و بخش تعمیرات چیلر آرسان سرویس بر روی چند اصل بیشترین تاکید را دارد و یکی از مهمترین آنان استفاده از قطعات اصلی و تعمیرات مقدم بر تعویض قطعات چیلر است.

محصولاتی که ما در روزمره خود از آن استفاده میکنیم تحت فرآیندی در کارخانه تولید شده و بدست ما رسیده است. به طور مثال در صنعت داروسازی، دارو مهم ترین خوراکی است که در هنگام بیماری می تواند جان انسانی را نجات دهد. اگر همین دارو در دمای بالاتری از حد مجاز تولید شود اصطلاحا به آن میگویند سیاه شده و غیر قابل استفاده است و این یعنی کل خط داروسازی به خنک کنندگی چیلر صنعتی ارتباط دارد و همچنین در سایر صنایع غذایی و تولیدی نیز این چنین حساسیتی وجود دارد.

در زمانی که فرآیند خنک سازی متوقف می شود، اپراتور به فکر تعمیر چیلر صنعتی می افتد که این پروسه پیش نیازهایی دارد که عیب یابی چیلر تراکمی صنعتی مهم ترین آن است. برای تولید یک محصول خوب با کیفیت پروسه کامل و بی نقص آن است، یعنی اگر در روند تولید یکی از مراحل یه خوبی کار نکند محصول نهایی دارای کیفیت خوبی نمی شود.

پروسه خنک سازی محصول یک از این مراحل مهم در روند تولید می باشد و این آب خنک توسط چیلر صنعتی تولید میشود و چیلر در انواع مختلفی وجود دارد از نظر کندانسور به دو بخش چیلر هواخنک صنعتی و چیلر آب خنک صنعتی تقسیم میشود و همچنین این چیلر ها میتوانند کمپرسور های مختلفی داشته باشند کمپرسور پیستونی , کمپرسور اسکرو و یا کمپرسور اسکرال و به همین دلیل تعمیرکار چیلر باید اشراف کامل بر عملکرد تمامی چیلر ها داشته باشد تا بتواند هنگامی که چیلر صنعتی از کار میفتد سریعا جهت راه اندازی مجدد آن در کمترین زمان ممکن اقدام نماید.