تعمیر سردخانه صنعتی

تعمیر سردخانه صنعتی در صنعت نگهداری کالاهای اساسی، جزء تعمیرات فوری است و در حین از کار افتادگی نباید لحظه ای زمان را از دست داد. آرسان سرویس با دارا بودن نیروهای مجرب و تحصیلکرده، همواره آمادگی تعمیرات و راه اندازی سردخانه های فریونی در کمترین زمان ممکن را دارئ و بدین شکل که پس از اولین تماس تیم تعمیرات فوری آرسان سرویس آماده اعزام به محل سردخانه صنعتی هستند.

تعمیر سردخانه صنعتی در بخش های مختلفی انجام میگیرد و هر کارشناسی برای خود روشی جداگانه را اجرایی میکند. در آرسان سرویس تمامی تعمیرات و راه اندازی سردخانه صنعتی و تعمیرات و نشت یابی چیلر، را تحت الگویی از پیش تعیین شده انجام می دهد که بتواند عملیات اجرایی را با هزینه اقتصادی کمتر و کیفیت بیشتر صورت بگیرد.

  • سرویس سردخانه صنعتی
  • راه اندازی سردخانه صنعتی
  • تعمیرات کمپرسور سردخانه صنعتی
  • تعمیرات تابلو برق سردخانه صنعتی
  • رفع یخ زدگی سردخانه صنعتی
  • نشت یابی سردخانه صنعتی
  • تعمیر و نگهداری پیشگیرانه سردخانه صنعتی

 

تعمیر سردخانه صنعتی

 

توصیه آرسان سرویس برای شما عزیزانی که از سردخانه صنعتی استفاده میکنید :

سردخانه ها معمولا همیشه پر از مواد میباشند و باید هیچ اشکالی در کار نباشد که باعث از کار افتادن سردخانه شود و در مواقعی که تعمیرات سردخانه های صنعتی انجام می شود تجهیزات پشتیبانی و استندبای سردخانه مورد سرویس سردخانه قرار میگیرد تا در مواقع لزوم از آن استفاده گردد. مطمئناً در این مقاله نکات مرتبطی با تعمیر سردخانه صنعتی ارائه خواهد شد که به دردتان می خورد.

 


تعمیرات کمپرسور سردخانه صنعتی


یکی از اجزای اصلی سردخانه صنعتی کمپرسور پیستونی آن است که به عنوان قلب سردخانه از آن نام میبرند. انتخاب سازندگان سردخانه، اغلب کمپرسور بیتزر تک مرحله و دو مرحله در تونل انجماد و سپس کمپرسور DWM کوپلند است. این دو کمپرسور در سردخانه های زیر صفر و بالای صفر کاربرد دارد.

خرابی کمپرسور پیستونی سردخانه 

از کار افتادن کمپرسور سردخانه و نیاز به تعمیر سردخانه صنعتی به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از عوامل طبیعی آن استهلاک و کارکرد مداوم است. این مساله نیز به شرایط مختلفی مثل طراحی استاندارد و محاسبه سوپرهیت و سابکول، ظرفیت مناسب، شرایط نصب و شیوه راه اندازی بستگی دارد. یکی از مهم ترین عوامل خرابی کمپرسور سردخانه صنعتی نیز می تواند عدم نگهداری مناسب و راهبری غیر اصولی باشد. همچنین عوامل مختلفی همچون ایرادات الکتریکی نیز می توانند در سوختن سیم پیچ کمپرسور دخیل باشند.

مشکلات و اختلالات متداول در سردخانه صنعتی 

ایراداتی که سبب می شوند نیاز به تعمیر سردخانه صنعتی وجود داشته باشد، متعدد هستند، بنابراین لازم است پیش از هر اقدام، عیب یابی به صورت دقیق انجام شود. اما طبق تجربه برخی از ایرادات نسبتا متداول تر هستند و کارشناسان تعمیر سردخانه صنعتی بیشتر با آن ها مواجه می شوند. اگر سردخانه شما دچار مشکل شده و یا از عملکرد آن راضی نیستید، ممکن است علت، یک یا چند مورد از مواردی باشد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

 

  1. یخ زدگی لوله برگشت کمپرسور سردخانه صنعتی: گاهی ممکن است لوله برگشت کمپرسور سردخانه دچار یخ زدگی شود. در این شرایط میزان فشار یا حجم فریون بررسی می شود. از موارد دیگری که در این شرایط نیاز به بررسی دارد، شیر انبساط و میزان شارژ فریون است.
  2. یخ زدگی کف سردخانه صنعتی : برخی مشکلات سردخانه های صنعتی تنها منجر به خسارات مالی و هزینه های گزاف نیست بلکه منجر به خسارات جانی نیز می شود. پیش گیری از یخ زدگی کف سردخانه از موارد مهمی است که تکنسین های تعمیرات سردخانه توجه به آن را توصیه می کنند. بر این اساس کف سازی سردخانه نکته ای است که در هنگام احداث باید مورد توجه قرار گیرد. یکی از راهکارهای مناسب سازیِ کف سردخانه، استفاده از کفپوش استخر است تا از یخ زدن جلوگیری شود.
  3. اختلالات سیم کشی و ترموستات: کارشناسان تعمیرات سردخانه صنعتی زمانی که کارکرد خودکار و مرتب سردخانه دچار اختلال باشد، به بررسی سیم کشی و ترموستات آن می پردازند.

یک نکته مهم در خصوص کارکرد مرتب و خودکار سردخانه صنعتی، بررسی ظرفیت آن است. هر سردخانه مطابق ظرفیت مشخصی طراحی می شود که اگر میزان محصولات موجود در آن بیش از حد استاندارد باشد، کارکرد آن را دچار اختلال خواهد کرد و نیاز به تعداد دفعات تعمیرات بیشتری پیش می آید.

 


تعمیر سردخانه صنعتی فریونی


از سردخانه های صنعتی برای انبار کردن و نگهداری مواد غذایی و مواد صنعتی استفاده می شود و خراب شدن آن می تواند آثار مخرب و هزینه های گزافی به بار آورد؛ به همین دلیل آموزش تعمیر سردخانه صنعتی به اپراتور سردخانه ها الزامی است تا حدی که بتواند از کار افتادن سردخانه صنعتی جلوگیری کند. همچنین اپراتور برای جایگزینی و تعمیر سردخانه صنعتی آمادگی کافی داشته باشد. برای اینکه اپراتور در راهبری سردخانه دانش کافی را داشته باشد باید تعمیر سردخانه صنعتی را با دقت فراوان و کامل فرا بگیرد.

 

تعمیر سردخانه صنعتی فریونی

 

سردخانه ها از لحاظ مبرد به دو نوع فریونی و آمونیاک تقسیم میشوند و امروزه این سردخانه در تمامی نقاط کشور ساخته و مورد بهره برداری قرار میگیرند, سردخانه آمونیاکی در ابعاد کوچک وجود ندارند و این بدین معنی میباشد که سردخانه هایی بزرگ از آمونیاک که سرمازای ارزان تر و قابل حصول تر میباشد استفاده میشود.

سردخانه ها در دو کاربری مختلف استفاده میشود یکی برای نگهداری مواد غذایی و دیگری برای مواد صنعتی استفاده میشود و همچنین به سردخانه های بزرگ تر نیز سردخانه صنعتی میگویند در سردخانه های صنعتی از کمپرسور و تجهیزات بزرگتری استفاده میشود که شامل کمپرسور , تله روغن , فیلتر درایر , سایت گلاس , شیر سرویس و شیرانبساط و همچنین از اواپراتور هیتر دار و تله مایع هم استفاده میشود و بنا به ملاحضات اقتصادی و تقاضای کارفرما تکنولوژی تابلو برق متغیر میباشد هم میتوان از تابلوبرق رله ای و هم میتوان از تابلوبرق PLC  با شیر انبساط  الکترونیکی استفاده نمود.

سردخانه ها معمولا همیشه پر از مواد فاسد شدنی  میباشند و هیچگونه خللی نباید در روند فرایند سرد سازی پیش آید و همچنین تمام سردخانه های فریونی باید دارای تجهیزات ثانویه باشند که در زمان لازم سریعا برای تعمیرات سردخانه فریونی مورد استفاده قرار گیرند.

 


همه چیز درباره تعمیر سردخانه صنعتی


برای نگهداری برخی از محصولات فاسد شدنی به امکانات انبار سردکننده ها مورد نیاز است. یکی از این فضاها سردخانه است. چنانچه کارایی سردخانه صنعتی دچار مشکل شود، قطعا کالاهای انبار شده فاسد گردیده و دیگر قابل استفاده نیستند. تعمیر سردخانه صنعتی فریونی موضوعی است بسیار پر اهمیت است.