تعمیر سردخانه زیر صفر

 

تعمیر سردخانه زیر صفر و به طور کلی تعمیر سردخانه صنعتی در صنعت سردکننده ها جزو موارد تعمیرات فوری (urgent repairs) است و هیچگاه نباید در این مواقع زمان را از دست داد. آرسان سرویس با نیروهای مجرب و تحصیلکرده آمادگی سرویس و تعمیر سردخانه زیر صفر در کمترین زمان ممکن را دارد و در هر لحظه تیم سرویس تعمیرات فوری آرسان سرویس آماده اعزام به محل سردخانه هستند.

سردخانه زیر صفر برای انبار کردن مواد غذایی و مواد صنعتی که به سرعت فاسد می شوند، کاربرد دارد. آموزش تعمیر سردخانه زیر صفر به اپراتور سردخانه الزامی است تا حدی که بتواند از کار افتادن سردخانه جلوگیری کند. همچنین برای جایگزینی آمادگی کافی داشته باشد برای اینکه اپراتور جهت راهبری سردخانه دانش کافی را دارا باشد آموزش های علمی و عملی را به خوبی فرا گرفته باشد.

سردخانه ها در چند نوع کاربری مورد استفاده قرار می گیرند. نگهداری مواد غذایی و مواد صنعتی دو نوع از پر کاربرد ترین سردخانه های زیر صفر هستند. در سردخانه های صنعتی از کمپرسور و تجهیزات بزرگتری استفاده می شود که شامل کمپرسور، تله روغن، فیلتر درایر، سایت گلاس، شیر سرویس و شیرانبساط و همچنین از اواپراتور هیتر دار و تله مایع است. بنا به ملاحضات اقتصادی و تقاضای کارفرما تکنولوژی تابلو برق نی متغیر است. هم میتوان از تابلوبرق رله ای و هم میتوان از تابلوبرق PLC با شیر انبساط  الکترونیکی استفاده نمود.

 

تعمیر سردخانه زیر صفر

 

سردخانه های زیر صفر معمولا همیشه پر از کالا هستند و نباید هیچگونه اشکالی در کار باشد که باعث وجود خلل در روند سردسازی شود. هنگامی که تعمیر سردخانه زیر صفر انجام می شود تجهیزات و قطعات پشتیبانی و استندبای سردخانه زیر صفر مورد سرویس تعمیرات قرار میگیرد تا در مواقع لزوم از آنان استفاده شود.

 


مسئول بررسی تعمیر سردخانه زیر صفر


برای سردخانه های زیر صفر بزرگ صنعتی حتما باید یک مسئول بهره برداری حضور دائمی داشته باشد تا از روند تعمیرات و بهره برداری تجهیزات سردخانه  زیر صفر اطلاع داشته باشد و تمامی موارد را ثبت نماید. سرویس و نگهداری سردخانه باید به صورت مرتب و زمان بندی شده امری ضروری است تا از تعمیر سردخانه زیر صفر به طور اساسی جلوگیری شود. اگر این سرویس تعمیر سردخانه زیر صفر به صورت دوره ای و منظم انجام شود میتوان از هزینه های سنگین تعمیرات جلوگیری کرد.

رسیدگی و بررسی دائمی و دوره ای سردخانه باعث می شود تا بروز مشکل و اختلال در کارکرد سردخانه کاهش یابد. اگر بررسی سردخانه به موقع انجام نشود، به عیب ها و ایرادات پی برده نخواهد شد. در نتیجه سیستم به کار ادامه می دهد تا وقتی که منجر به آسیب های جدی و خرابی های سنگین شود. با میزان هزینه معقول و مستمر سرویس دوره ای می توان از هزینه ها و خسارات سنگین ناگهانی و بعضا غیرقابل رفع پیش گیری کرد.

 

مسئول بررسی تعمیرات سردخانه

 


تعمیرات سردخانه و بخشهای مختلف آن


تعمیر سردخانه زیر صفر در بخش های مختلفی انجام می گیرد که با روش های متفاوتی صورت می گیرد که هر کارشناسی برای خود روشی منحصر به فرد را عملیاتی می کند. در آرسان سرویس تمامی سرویس تعمیرات و راه اندازی سردخانه تحت روشی اصولی از پیش برنامه ریزی شده است که عملیات اجرایی را با هزینه اقتصادی کمتر و کیفیت بیشتر تعمیرات صورت بگیرد:

  1. تعمیرات کمپرسور سردخانه زیر صفر
  2. تعمیرات تابلو برق سردخانه زیر صفر
  3. رفع یخ زدگی سردخانه زیر صفر
  4. سرویس سردخانه زیر صفر
  5. راه اندازی سردخانه زیر صفر
  6. تعمیر و نگهداری پیشگیرانه سردخانه زیر صفر
  7. نشت یابی سردخانه زیر صفر
  8. بازسازی سردخانه زیر صفر

 

تعمیر سردخانه زیر صفر

 


تعمیرات کمپرسور سردخانه زیر صفر


یکی از اجزای اصلی سردخانه زیر صفر، کمپرسور است که به عنوان قلب تپنده سردخانه ایفای نقش می کند. در سردخانه های فریونی از کمپرسور سیلندر پیستونی استفاده می شود و انتخاب سازندگان سردخانه های کوچک و متوسط اکثرا کمپرسور بیتزر و سپس کمپرسور DWM کوپلند می باشد. تعمیر کمپرسور سردخانه زیر صفر باید توسط افراد مجرب و آموزش دیده صورت بگیرد تا از آسیب های احتمالی جلوگیری شود.

خرابی کمپرسور سردخانه زیر صفر به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از عوامل عادی آن استهلاک است. این مساله به شرایط متفاوتی مانند طراحی اصولی و محاسبه سابکول سوپرهیت، تناسب تجهیزات، شرایط و شیوه نصب و راه اندازی بستگی دارد. دیگر عوامل خرابی کمپرسور سردخانه زیر صفر میتواند عدم بهره برداری اصولی باشد و همچنین عامل های متفاوتی مثل ایرادات الکتریکی نیز می توانند در سوختن سیم پیچ کمپرسور سردخانه دخیل باشند که سوختگی سیم پیچ خود نیز به دو فاز شدن کنتاکتور و یا گیرپاچ کردن قطعات مکانیکی نیز مربوط می شود.

 

تعمیرات کمپرسور سردخانه