تعمیرات برج خنک کننده

شرح تعمیرات برج خنک کننده 

برای اینکه در مورد تعمیرات برج خنک کننده اطلاعات کافی و وافی داشته باشیم نیاز است تا یکسری موارد ابتدایی از جمله نحوه کار دستگاه برج خنک کننده را شرح دهیم .جهت خنک کردن آب روش های مختلفی وجود دارد و با توجه به دمای مورد نیاز از دستگاه مختلف استفاده میکنیم که برج خنک کننده در شرایط ایده آل 10 درجه اختلاف دما را میتواند محیا کند و با توجه به اقلیم هر منطقه دمای خروجی از برج خنک کننده متغیر می باشد، که این عدد برای شهر تهران حداکثر 16 درجه سانتی گراد است یعنی اگر در گرمترین روز تابستان دمای آب ورودی به برج خنک کننده 25 درجه باشد خنک ترین آبی که میتوان از برج خنک کننده گرفت حداقل 16 درجه سانتی گراد میباشد و در گرمترین هوای مرداد ماه برج خنک کننده نمیتواند زیر 16درجه سانتی گراد خروجی داشته باشد.

برج خنک کننده در انواع مختلفی وجود دارد که مدل های متداول آن فایبرگلاس و فلزی میباشد که امروزه بدلیل بهره وری بیشتر و عمر بیشتر از برج خنک کننده فایبرگلاس استفاده میشود در مورد هوای جریانی داخل برج خنک کننده از دو روش دمنده و مکنده استفاده میگردد به این شکل که یا فن در سقف برج خنک کننده قرار میگیرد و با مکش هوا از کناره های برج جریان هوای معکوس ایجاد میکند و یا فن با قرار گرفتن در دیواره برج جریان هوایی افقی به ریزش آب جاری شده وارد میکند.

 

برج خنک کننده از اجزایی تشکیل شده که در اینجا بصورت مختصر توضیح کوتاهی داده می شود.

خدمات و تعمیرات برج خنک کننده حرفه ای

 شرکت آرسان سرویس تولید کننده برج خنک کننده های فایبر گلاس مدور و مکعب میباشد با بهترین کیفیت و متریال اروپایی تحت استاندارد ASHRAE  آمریکا

شماره تماس : 88276570 - 021

تامین قطعات برج خنک کننده - سرویس و تعمیرات برج خنک کننده - تعمیر برج خنک کننده ـ راه اندازی برج خنک کننده - تعویض برج خنک کننده

قطعات برج خنک کننده شامل ( پکینگ ، بدنه فایب گلاس ، کاهش سرعت ، ابگردان ، آبریز ، قطره گیر ، پروانه ، فن )

برج خنک کننده وسیله ای است که خنک کاری اب را تا دمای مشخصی انجام می دهد و با توجه به دمای مرطوب و دما ی خشک محیط میتوان فرایند خنک کردن اب را انجام داد.

در قدیم از برج خنک کننده های چوپی استفاده میکردند که مانع ریزش اب به وسیله چوب های اشباع شده صورت میگرفت و بدنه دستگاه از گالوانیزه و یا فضای ساخته شده استخری بوده  است

امروزه برج های خنک کننده از فایبر گلاس و با استفاده از پکینگ pvc  برای مانع اب ساخته میشوند که در دونوع دور و مکعب ساخته میشود از ظرفیت 10 تن تبرید تا 1000 تن تبرید قابلیت اجرایی دارد.

چرایی تعمیرات برج خنک کننده!

در طول کارکرد مستمر طبییعی می باشد که بر اثر اصطحلاک قطعات برج خنک کننده دچار خرابی شود و نیاز به تعمیر برج خنک کننده خواهد بود.

اگر سیستم آبرسانی تغذیه برج خنک کننده دارای سختی گیر نباشد پکینگ های برج خنک کننده با توجه به میزان آسیب وارد شده باید تعویض گردد و اگر سرویس برج خنک کننده به موقع انجام نشود باعث می شود که سالانه دستگاه مورد تعمیرات برج خنک کننده قرار گیرد ؛ بلرینگ کاهش سرعت باید همواره حداقل یک بار در ماه مورد سرویس برج خنک کننده قرار بگیرد و همچنین چنانچه اگر آب با سختی بالا وارد برج خنک کننده گردد افشانک ها و آبگردان زودتر از موعد دچار آسیب میگردد.

 

برج خنک کننده ها در دو نوع صنعتی و تهویه مطبوع مورد استفاده قرار میگیرند که چنانچه در کارخانجات میبایست در سال در دو نوبت دستگاه مورد تعمیر برج خنک کننده قرار گیرد و حتما ماهی یک بار تمامی قطعات برج خنک کننده سرویس گردد ؛ آرسان سرویس با بیش از یک دهه حضور در صنعت تهویه مطبوع و سرمایشی آمادگی دارد برج خنک کننده شما را سرویس و به بهترین نحو تعمیرات اجرایی را انجام دهد تا باخاطری آسوده بتوان از دستگاه بهره برداری نمود.

تعمیرات برج خنک کننده فایبر گلاس

برج خنک کننده فایبر گلاس در طول کارکرد مستمر دچار ایراداتی میگردد که میتوان به خرابی بلبرینگ اشاره کرد که اگر دیر هنگام اقدام شود باعث صدمات اضافی می گردد که میبایست تمامی کاهش سرعت به کارگاه منتقل شود. 
مورد مهمتری که باعث می شود تعمیرات برج خنک کننده فایبر گلاس اقدام گردد ؛ پکینگ های برج می باشد که در مناطقی که دارای آب سخت میباشد این مورد بیشتر مورد توجه قرار میگرد و در برخی موارد با سرویس و شستشو مشکل حل میشود ولی اگر پکینگ ها مستهلک شده باشند حتما باید تعویض گردند.

سوالات پرکاربرد تعمیرات برج خنک کننده

از کجا بفهمیم برج خنک کننده خوب کار میکند؟

کارکرد صحیح برج خنک کننده به عواملی بستگی دارد که تضمین کننده صحت عملکرد دستگاه میباشد و اگر خروجی از برج خنک کننده دارای دمای مورد نیاز باشد و کارکرد دستگاه بدون لرزش باشد میتوان کارد برج خنک کننده را تایید کرد.

چه زمانی به تعمیرات برج خنک کننده اقدام کنیم؟

زمانی که صدا و لرزش غیر عادی از دستگاه مشاهده شد و دمای خروجی از برج خنک کننده دارای دمای مناسب نبود این دستگاه باید مورد سرویس و تعمیر قرار گیرد که تعمیرات برج خنک کننده شامل عوامل مختلفی میگردد.

آیا برج خنک کننده میتواند با صدای کمتری کار کند ؟

تمامی تجهیزات مکانیکی با توجه به مکانیزم خاص خود تولید صداهایی دارند که اگر دستگاه مورد نظر صداهای ناهنجار و آزار دهنده ای تولید کند , نشان از /خرابی دستگاه را دارد و حتمن باید مورد بررسی قرار گیرد.

آیا میتوان ظرفیت برج خنک کننده را تغیر داد ؟

در برخی از برج خنک کننده ها دستگاه طوری طراحی میشود که قابلیت افزایش ظرفیت را دارد و در هنگامی که نیاز به آبی خنک تر و با دبی بیشتر داشته باشیم میتوان با تغیر پارامترهایی ظرفیت برج خنک کننده را ارتقا داد ؛ کارشناسان آرسان سرویس آمادگی مشاوره در مورد چگونگی افزایش بهره وری و ارتقای برج خنک کننده میباشند.