تعمیر چیلر

 

تعمیر چیلر : چرا و چگونه!؟
برای پیشگیری از نیاز به تعمیر چیلر چه راه‌کارهایی وجود دارند؟
صرف هزینه برای خدمات تعمیر چیلر چه مزایایی می‌تواند از لحاظ اقتصادی و صرفه جویی انرژی به همراه داشته باشد؟
شناخت انواع چیلر چه تاثیر سودمندی بر تعمیر چیلرها دارد؟
افرادیکه به تعمیر چیلرهایمان می‌پردازند نیاز است چه دانش و مهارت هایی داشته باشند (تئوری و عملی)؟
راه برای ارتقا بهینه‌سازی عملکرد چیلرها وجود دارند، کدامند؟
در این مقاله سعی شده است تا حد امکان سوالات متداولی که در حوزه تعمیر چیلر (توصیه هایی برای نگهداری بهتر این سیستم‌ها، در صورت برخورد به چه علائمی نیازمند خدمات تعمیر چیلر هستیم) وجود دارد را پاسخ بدهیم.

اهمیت تعمیر چیلر

 


اهمیت تعمیر چیلر


تعمیر چیلر از جمله خدمات فنی مهندسی تخصصی است. این امر به آن علت است که عملکرد خوب چیلر نقشی اساسی در افزایش راندمان دستگاه ها و کاهش هزینه های استهلاک دارد. تعمیر چیلر و بهینه سازی عملکرد آن در دستگاه بسیار حائز اهمیت است.

چیلر تراکمی اغلب نمایانگر بیشترین بار الکتریکی موجود در سیستم تهویه مطبوع است، با این حال گاهی تحت تاثیر عوامل گوناگونی قرار می گیرد و کارایی آن کاهش می یابد. در نتیجه کاهش کارآمدی چیلر تراکمی خصوصا وقتی به نگهداری و تعمیر چیلر به صورت پیشگیرانه توجهی نشده باشد، راندمان دستگاه پایین می آید و چه بسا هزینه های سنگین تری نسبت به اقدام به موقع برای تعمیر چیلر روی دستمان بگذارد.

سرویس و تعمیر چیلر

 


چه زمانی برای سرویس و تعمیر چیلر اقدام کنیم؟


زمانی نیاز به تعمیر چیلر دارید که یکی از مشکلات زیر در روند خنک شدن مشکلی پیش بیاید:

 • قطع و وصل کمپرسور چیلر در حال کار
 • ایراد در خنک کردن محیط
 • چیلر خوب خنک نمی کند
 • برج خنک کننده کار نمیکند
 • تابلو برق اررور می زند
 • چیلر صدای ناهنجار و غیر طبیعی میدهد
 • فن کندانسور چیلر  شکسته است
 • فن برج خنک کننده شکسته است
 • چیلر روشن نمی شود
 • گردش آب چیلر قطع شده
 • چیلر ناگهان خاموش می شود

 

چیلر تراکمی یکی از دستگاه های تهویه مطبوع جهت ایجاد سرما بر اساس عمل تراکمی و یا جاذب است، که تفاوتش با کولر گازی در توان و ظرفیت بسیار بالا و سیستم پیچیده‌‌ی آن است که نیازمند تعمیر چیلر و چک آن‌ها بصورت منظم است.

کاربرد چیلرها بیشتر در صنایع و یا ساختمان های بزرگ است. یکی از تفاوت چیلر جذبی با تراکمی وابسته به دارا بودن کمپرسور و یا نداشتن کمپرسور است.

 


انواع چیلر


برای دریافت خدمات تعمیر چیلر و یا خدمات سرویس چیلر باید با انواع چیلر و قطعات به کار رفته در آن و تفاوت چیلر تراکمی و جذبی آشنا باشیم:

تعمیر چیلر تراکمی

 

چیلر تراکمی

چيلرهاي تراكمي آبي در مناطق خشك مورد استفاده و چيلرهاي تراكمي هوايي در مناطق مرطوب (كه امكان استفاده از برج خنك كن دراين مناطق به دليل رطوبت بالا وجود ندارد) کاربرد دارند. در تعمیر چیلر و نصب آن، دقت به این موارد ضروری است. چیلرهای تراکمی از چهار جزء اصلي كه شامل كمپرسور، كندانسور، اواپراتور و شير انبساط است، تشكيل شده اند.

در چیلر تراکمی گاز فریون ابتدا توسط کمپرسور، متراکم شده، سپس به کندانسور وارد شده، توسط آب یا هوای محیط، خنک شده و به مایع تبدیل می گردد. این مایع با عبور از شیر انبساط یا لوله موئین وارد اواپراتور که در فشار کمتری قرار دارد، می شود.

این کاهش فشار باعث تبخیر مایع گردیده و در نتیجه مایع سرد کننده با گرفتن حرارت نهان تبخیر خود از محیط خنک کننده، باعث ایجاد برودت در موادی که با قسمت خنک کننده در ارتباط اند می گردد، سپس گاز فریون ناشی از تبخیر، به کمپرسور منتقل می شود.

 

تعمیر چیلر جذبی

 

چیلر جذبی

برخی براین باورند که مخترع اولين چيلر جذبي مايكل فاراده انگليسي بوده كه در سيكل خود از كلريد نقره به عنوان جاذب و از آب به عنوان مبرد استفاده كرده است.

برای تعمیر چیلر دانستن طرز عملکرد چیلر جذبی مفید است. طرز عملکرد بدین صورت است که از جذب کننده (Absorber) (بخار آب توسط لیتیوم برماید غلیظ، جذب) و مولد حرارتی (ژنراتور) (آب بر اثر حرارت تبدیل به بخار می شود) بجای کمپرسور استفاده می گردد.

در تعمیر چیلر باید دقت شود رایج‌ترین خنک کننده سیستم، لیتیوم برماید است. لیتیوم بروماید در چیلر خورندگی بسیار بالایی دارد و در صورت عدم تعمیر چیلر و نگهداری مناسب، می‌تواند عمر مفید دستگاه را کم کند.

بخار آب در کندانسور که دارای فشار ۱/۰ اتمسفر است به حالت مایع در می آید و سپس در اواپراتور که تحت فشار ۰۱/۰ اتمسفر دوباره به بخار تبدیل می گردد و آب برای تبخیر گرمای نهان خود را از محیط خنک کننده می گیرد و باعث ایجاد برودت می گردد. سپس بخار آب ایجاد شده در اواپراتور به جذب کننده منتقل می گردد.

 

چیلر جذبی در دو گروه موجودند:

 1. تک اثره: شامل سه دسته تک اثره با تغذیه بخار، تک اثره با تغذیه آب داغ ( دمای بالای ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد) و تک اثره با تغذیه آب گرم ( دمای زیر۱۰۰ درجه سانتی‌گراد) می‌باشند.
 2. دو اثره: شامل دو اثره با تغذیه بخار و دو اثره با شعله مستقیم هستند. این چیلرها، جز نسل جدید چیلرهای جذبی بوده و دارای سیکل تبرید کامل‌تری می‌باشند. COP در بهترين شرايط كاركرد خود عددي ما بين 1.1 تا 1.4 است.

در تعمیر چیلرها باید دقت شود کار چیلر جذبی با استفاده از انرژی حرارتی و چیلر تراکمی با استفاده از انرژی الکتریکی (برق) است.

 


آشنایی با تعمیر چیلر


تعمیر چیلر در صنایع و ساختمان ها دارای اهمیت فراوانی ست چرا که این تجهیزات دارای تکنولوژی بالا و گران قیمت است. برای تعمیر چیلر باید با کارکردها و قطعات به کار رفته در آن‌ها آشنا باشیم.

تعمیر چیلر شامل موارد زیر می‌باشند:

 • عیب یابی الکتریکی و عیب یابی مکانیکی چیلر
 • تعمیر کمپرسور چیلر
 • نشت یابی خط لوله فریون و نشت یابی اواپراتور کندانسور
 • سرویس شیر انبساط ( اکسپنشن والو )
 • تعویض روغن کمپرسور
 • تعویض فیلتر دایر یا کر درایر
 • نوسازی یا بهسازی تابلو برق چیلر
 • رسوب زدایی شیمیایی ( اسید شویی چیلر ) و رسوبزدایی مکانیکی کندانسور
 • شارژ گاز فریون و راه اندازی چیلر

از آن جایی‌که تعمیر چیلر نیازمند دانش تخصصی و علم دانش تهویه مطبوع است، بنابراین تعمیر چیلر باید توسط افراد خبره و مسلط به سرمایش و تهویه مطبوع انجام گردد.

تعمیر چیلر یکی از پیچیده ترین قسمت های نگهداری است که تسلط به تمام قسمت ها اعم از مکانیک و الکتریکال لازم دارد که در نتیجه آن تشخیص خرابی و تعمیر چیلر با دقت بیشتری صورت پذیرد. تعمیر چیلر تهویه مطبوع مربوط به چیلر هایی میشود که برای خنک کردن محیط های ساختمانی استفاده می شود.

در ادارات، مجتمع های تفریحی و مکان های عمومی سربسته بزرگ جهت خنک کرد آب داخل هواساز و فن کوئل و… چیلر مرکزی وجود دارد که وظیفه خنک کردن آب در گردش را بر عهده دارد. و تعمیر چیلر مراکز تجاری معمولا قبل از شروع گرما میبایست شروع گردد و دستگاه آماده راه اندازی باشد.

 

درصورتی‌ که علائم زیر را در سیستم دیدید نیازمند خدمات تعمیر چیلر هستید:

برفک کمپرسور، استارت نخوردن کمپرسور، کارکردن دائمی کمپرسور، سیستم سرمایشی ساختمان به اندازه کافی خنک نمی کند، اتصالی برق و… .

برای تعمیر چیلرها باید تعمیرکاران توانایی ها و اطلاعات زیر را داشته باشند:

شناخت مفاهیم مکانیکی شامل نصب و تست انواع مبدل‌های حرارتی، ترموديناميك (تبخير، تقطير، اشباع، تـصعيد، نقطـه های جـوش، گرمـای نهـان تبخيـر، گرمـای نهـان تقطيـر، گرمـای ويـژه، سابكولينگ و سوپرهيت)، مبانی تبريد، انتقال نيرو و فشار، شناخت مدار و قطعات مكانيكی چيلرهای تراكمی، انواع حركت و فرمولهای آن‌ها، انواع كندانسور و اواپراتور و نحوه تست آنها و… برای سرویس و تعمیر چیلرها لازم است.

توانایی در سرويس و شستشوی اجزا چيلر تراکمی، بررسی عملكرد چيلر و تهيه برنامه و چک ليست‌های نگهداری آن، توانایی  انتخاب، نصب و تست انواع كنترل كننده‌های چيلر تراكمی مناسب نسبت به فضای موجود، تعويض و شارژ روغن كمپرسورهای چيلر، انجام انواع عايق‌كاری مبدل‌های صفحه ای چیلر و…

اگر تعمیر چیلر به صورت غیر اصولی و غیر کارشناسی انجام گردد باعث آسیب های غیر قابل جبران و هزینه های بسیار زیادی به چیلر می گردد.

 

افرادی‌ که به تعمیر چیلر مشغول‌اند:

متاسفانه در حال حاضر در بازار افرادی سودجو وجود دارند که ادعای تعمیر چیلر را می کنند، حتی داشتن مدارک فنی حرفه ای چندان قابل استناد نیست، چرا مدت یادگیری سال ها تلاش لازم دارد و دوره های کوتاه مدت کاربردی ندارند تا زمانی‌ که دست به آچار و حرفه‌ای شوند، زیرا ممکن است آسیب و خسارت جدی به تجهیزات پرهزینه بزنند.

 


خدمات حرفه ای تعمیر چیلر


چیلر، هوایی خنک و مطبوع برای ما فراهم می کند، برای این هوای خنک باید ‌خنک کننده ای داشته باشیم. این خنک کننده چیلر نام دارد و در کارخانجات صنعتی نیز برای پایین آوردن دمای محصول و یا تجهیزات تولید کننده محصول از چیلر ها استفاده میکنند. بنابراین تعمیر چیلر صنعتی بسیار با اهمیت است.

امروزه برای خنک کردن ساختمان های مسکونی ، ادارات و مرکز خرید ها نیز  به خنک کننده ای نیاز داریم که بتوانیم تمامی محیط داخلی را خنک کنیم. وظیفه چیلر خنک کردن آب در گردش است و توسط فنکوئل و هواساز دمای محیط را کاهش میدهد. تعمیر چیلر تراکمی که در مرکز تجاری کار میکند، طبق برنامه ریزی باید صورت گیرد تا گردش هوای خنک ساختمان مختل نشود.

برای استفاده از چیلر نیاز به زیر ساختی مثل پمپ گردشی و توزیع کننده سرما یا همان فنکوئل و هواساز داریم، چیلر در موتورخانه ساختمان و یا پشت بام نصب میشود و جهت بهره برداری می بایست از افرادی آشنا به دستگاه استفاده شود که این امر جهت صحت عملکرد چیلر بسیار با اهمیت است.

تعمیر چیلر شامل مواردی میشود که از بخش های مختلف تشکیل شده است، چیلر از لحاظ مصرف انرژی در دو نوع تراکمی و جذبی طبقه بندی شده است و ما در اینجا به تعمیر چیلر تراکمی خواهیم پرداخت.

تعمیرات چیلر تراکمی شامل تعمیرات کمپرسور، اصلاح مدار فرمان الکتریکی و قدرت، عیب یابی و یا اصلاح مدار کنترلی plc ، تعویض کندانسور و یا اواپراتور چیلر در صورت نشتی بودن هریک یا هردوی آنها، سرویس، تعمیر یا تعویض شیر انبساط است.

تعمیر چیلر تراکمی معمولا پس از بهره برداری غیر اصولی اتفاق می افتد و جهت تعمیر چیلر حتما باید از افراد مجرب تحصیلکرده کمک بگیریم که از این طریق میتوان سلامت چیلر را تضمین کنیم.

خدمات تعمیر و نگهداری چیلر  

تعمیر نگهداری پیشگیرانه چیلر مهمترین امر در راستای بهره برداری و راهبری سیستم می باشد، بدین معنی که با نگهداری منظم و طبق برنامه از خرابی های احتمالی و خسارت جلوگیری  می شود. جهت اطلاع از چگونگی ارائه خدمات تعمیر و نگهداری چیلر توسط آرسان سرویس، می توانید با  کارشناسان مربوطه در ارتباط باشید.

 


تعمیرکار چیلر


معمولا افراد مختلف و مهندسین مختلفی تعمیرکار چیلر تلقی میشوند و هرکسی که برای رفع عیب و تعمیر چیلر پای دستگاه برود و آن را از حالت خامی دراورده و سرما بگیرد را تعمیر کار چیلر میگویند. در این صنف همانند سایر صنایع کشور همه نوع افرادی مشغول فعالیت هستند که از کارآموز گرفته تا تکنسین و متخصص همگی با چیلر سروکار دارند.

تعمیر چیلر

 

موفق ترین این قشر، افرادی هستند که در کنار تجربه، علم به موضوع دارند و از تعهد بیشتری نسبت به سایر افراد به کارفرما برخوردار هستند. دروس تئوری به تنهایی نمیتواند به تعمیر و بهره برداری از چیلر کمک کند. همچنین تجربه ی خالی که از آزمون و خطا برآمده نمی تواند به تنهایی برای بهره برداری از چیلر به کار آید.

خدمات تعمیر کمپرسور چیلر حرفه ای

کمپرسور چیلر که کار تراکم درسیستم را انجام میدهد با این تفاوت که سیال در اینجا گاز بوده است. خرابی های کمپرسور شامل ایراد مکانیکی و یا ایراد در سیستم قدرت و سیم پیچ را شامل می شود.

خدمات اسیدشویی چیلر حرفه ای

چیلر تراکمی در انواع مختلفی تولید و استفاده میشود که چیلر تراکمی آب خنک دارای کندانسور آبی میباشد و فریون خارج لوله ها و آب در گردش برج خنک کننده داخل لوله های کندانسور جریان دارد. در برخی مناطق که سختی آب بالا میباشد این مواد جامد بدلیل گرم شدن آب رسوبات کلسیم (Ca) و منیزیم (Mg) از خود به جا میگذارند که بهتر است در تاسیسات سرمایشی و گرمایشی آب را قبل از استفاده نرم کرد.

در مواقعی فشار فریون داخل سیکل فریون افزایش پیدا میکند و به این معنی میباشد که گرمای سیستم از طریق کندانسور خارج نمی شود و در این لحظه باید اسید شویی چیلر انجام شود. اسیدشویی شامل دو بخش رسوب زدایی مکانیکی و شیمیایی میباشد و بهتر است توسط افراد مجرب انجام گیرد که در غیر اینصورت لوله های کندانسور سوراخ شده و سیکل فریون دچار نشتی میشود و چیلر گاز فریون خود را از دست میدهد. تعمیرات چیلر از لحاظ مکانیکی شامل تعمیر کمپرسور چیلر و سرویس تجهیزات چیلر می شود.

خدمات تابلو برق چیلر حرفه ای

تابلو برق چیلر که وظیفه ی فرماندهی و رساندن انرژی به دستگاه را دارد باید همانند سایر تجهیزات به صورت منظم سرویس و راهبری شود. تابلو برق چیلر از دوقسمت فرمان و قدرت تشکیل شده است. سیستم قدرت ان که فقط رساندن انرژی (برق) به سیم پیچ کمپرسور را دارد تغییراتی درطول سالیان نداشته است. ولی سیستم فرمان که از اسم ان پیداست مرکز فرماندهی چیلر میباشد و امروزه با استفاده از الکترونیک صنعتی به صورت هوشمند کنترل و سیستم را باتوجه به نیاز تنظیم میکند.

 


اجزایی از چیلر که ممکن است به تعمیر چیلر احتیاج داشته باشند:


کمپرسور: کمپرسور چیلر قلب یک سیستم سرد کننده است، یکی از مهمترین و خاص ترین قسمت های تعمیر چیلر می باشد. وجود صدای غیر عادی یعنی یکی از اجزای مکانیکی کمپرسور دچار ایراد شده است که از نشانه‌های خرابی کمپرسور است.
در کمپرسور از نوع اسکرو دلایل وجود صدا ممکن است از عدم بالانس اسکروها و خراب شدن بلبرینگ و رولبیرینگ ها باشد، و در کمپرسور از نوع سیلندر پیستونی معمولا بوش یاتاقان ثابت یا متحرک دچار خوردگی شده است.

عوامل آسیب زننده به کمپرسور و نیاز به خدمات تعمیر چیلر:

 1. برگشت مایع که نشانه آن کف کردن در سایت گلاس کمپرسور است.
 2. آلودگی از قبیل رطوبت یا وجود گازهای غیرقابل تقطیر باشد؛ لایه ای مس بر روی قطعات فولادی کمپرسور می‌نشیند و باعث کاهش لقی مجاز بین قطعات مکانیکی می‌گردد و اسید موجب خوردگی و سوختگی سیم پیچ می‌شود.
 3. کمبود روغن کاری در کارکرد کمپرسور موجب خرابی اویل پمپ، گرفتگی فیلتر روغن روشن و خاموش شدن متوالی کمپرسور و شارژ ناکافی مبرد است و نیاز به تعمیر چیلر را بالا می‌برد.
 4. سوختگی حرارتی در صورتی اتفاق می‌افتد که از دمای مجازی که برای هر کمپرسور توسط شرکت سازنده در یک محدوده کارکرد دمایی تعیین گردیده فاصله بگیرد که این محدوده دمایی، مربوط به دما اواپراتور، کندانسور و مقدار مجاز سوپرهیت است و نیاز به تعمیر چیلر خواهیم داشت.

جهت تعمیر چیلر تراکمی یکی از اساسی ترین کارها بررسی عیوب وارده بر کمپرسور است زیرا درصورتی‌ که در هر قسمت از سیکل تبرید چیلر ایرادی به وجود بیاید بر روی سلامت کمپرسور تاثیر مستقیم دارد.

نشت مبرد: برای تشخیص نشتی جهت تعمیر چیلر تراکمی روش­های تست ازت و کف صابون، استفاده از نشت یاب الکترونیکی و … استفاده می‌شوند.
در تعمیر چیلر تراکمی جهت نشت یابی ابتدا با استفاده از گاز ازت، ابتدا فشار راتا حدود psi  ۵۰ بالا میبریم و توسط محلول کف و صابون محل نشت را پیدا می‌کنیم در صورت عدم نشان نشتی فشار را تا 1.5 برابر فشار کارکرد سیستم بالا برده و نشتی را مشخص می‌کنیم.

تعمیر کندانسور و اواپراتور: معمولا در تعمیر چیلر دقت به نشتی ناشی از شرایط گردش آب در کندانسور و اواپراتور مهم است. دلیل بوجود آمدن نشتی اسیدشویی با اسید بدون ضد خورنده باعث خوردگی لوله مسی می‌شود و کاهش ضخامت لوله و نشتی را به‌همراه دارد. همچنین برای تست نشتی روش آزمایش هیدرواستاتیک برای اواپراتورها کندانسورهای آبی بهتر است از روش تحت فشار قرار دادن آن با گاز ازت استفاده کرد.

شیر انبساط: برای کاهش فشار در چیلر استفاده می­گردد، که شامل شامل سه قسمت پایه ، سوزن و قسمت پاور است.

نکته: اگر چیلر بلافاصله پس از روشن کردن، خاموش شود؛ جهت تعمیر چیلر باید قسمت پاور شیر انبساط چک شود.

 

 

انواع تعمیر چیلر با توضیحات مختصر و مفید

برای تعمیر چیلر باید ابتدا در حد امکان از دستگاه استارت گرفت. چون روشن بودن دستگاه علائمی دارد که مشخص میکند خدمات تعمیر چیلر باید بر روی کدام قسمت انجام گیرد که بتوان دستگاه را بکارگیری نمود و استفاده کرد.یکی از مواردی که برای استفاده از ساختمان مورد نیاز لازم است، هوای مطبوع است.

در ساختمان ها علاوه بر اینکه به روشنایی و آب مصرفی نیاز داریم برای ایجاد آسایش هوای خوبی نیز باید تامین شود، به این صورت که وقتی هوای بیرون ساختمان سرد است باید از سیستم های گرمایشی برای بالا بردن دمای هوای داخل ساختمان استفاده کنیم و همچنین در زمانی که هوای بیرون گرم باشد باید از چیلر به عنوان خنک کننده برای کاهش دمای داخل استفاده کنیم.

به طور کلی چیلر ها از لحاظ مصرف انرژی به دو مدل چیلر جذبی ( ابزوربشن ) و چیلر تراکمی تقسیم میشوند. چیلر جذبی در ساختمان هایی با مساحت بالای 20هزار متر مربع استفاده میشود و از چیلر تراکمی در ساختمان هایی با مساحت کمتر از 20هزار مربع مورد استفاده قرار میگیرد.

چیلر تراکمی پس از صرف مدت زمانی دچار مشکل شده و خراب میشود که به عواملی مانند طراحی سیستم , مونتاژ قطعات , شرایط نصب و طریقه نگهداری بستگی دارد. اگر همه شرایط به نحو احسن انجام شده باشد , پس از مدتی به علت استهلاک، چیلر از کار میفتد و نیاز به تعمیر دارد.

زمانی که هوای محیط گرم شد و یا محصولات خط تولید دچار مشکل شدند، در ابتدا با عیب یابی به دنبال علت میگردیم و در هنگامی که چیلر خاموش شده است و یا کیفیت مطلوبی ندارد کارشناس آرسان سرویس با بررسی تمامی چیلر تراکمی عیب وارد شده را پیدا میکند و جهت تعمیر چیلر اقدام میکند.

تعمیر چیلر در بخش های مختلفی صورت میگیرد , اسید شویی کندانسور و سرویس شستشوی کندانسور و همچنین عیب یابی و بهسازی تابلو برق، تنظیم کردن و تعویض کنترل کننده های فشار و دما، نشت یابی خط فریون، تعمیر کمپرسور چیلر، نشت یابی اواپراتور کندانسور و رفع نشتی نیز جزو خدمات تعمیر چیلر میباشد.

 


تعمیر چیلر در سراسر کشور با آرسان سرویس


آرسان سرویس در سراسر کشور خدمات تعمیر چیلر و تعمیرکار چیلر حرفه ای دارد و پس از تماس شما نزدیک ترین تعمیرکار به محل اعزام می شود. تعمیر چیلر به دلیل تنوع در برند و مدل، یکی از خدمات تخصصی و بسیار پیچیده در شغل سرد کننده ها به شمار می رود.

ما مفتخریم که در سراسر کشور با در اختیار داشتن تعداد زیادی تعمیرکار آموزش دیده و مجرب می توانیم تمامی برندهای چیلر ایرانی و وارداتی را راه اندازی و تعمیر نماییم. ما در راه اندازی و ارائه خدمات تعمیر چیلر بهترین هستیم!

با پیشرفت تکنولوژی و تولید چیلرهای گریز از مرکز ( سانتریفیوژ ) و مغناطیسی ( توربوکر ) خدمات تعمیر چیلر نیز وارد فاز تازه ای شده است. راهکارهای نگهداری چیلر نیز به روز شده اند که به برخی از آن ها در ادامه اشاره خواهد شد.

 


چرا متخصصان آرسان سرویس برای خدمات تعمیر چیلر توصیه می شوند:


 1. هزینه کمتر: ما نمایندگی تعمیرات چیلر برندهای معتبر هستیم و قطعات اصلی را با نرخ شرکتی محاسبه می کنیم و به شما فاکتور خدمات ارائه می دهیم.
 2. استفاده از متخصص: تمامی خدمات راه اندازی و تعمیر چیلر در آرسان سرویس توسط متخصص تعمیرکار چیلر صورت می گیرد و کارشناس برند خودتان به محل اعزام می شود.
 3. تعمیر چیلر به صورت کاملا حرفه ای: راه اندازی، عیب یابی و تعمیرات چیلر در محل شما انجام می شود و این امر به صورت کاملا اصولی انجام میشود و نیازی به مراجعه مجدد تعمیرکار چیلر نمیباشد.
 4. تعمیر چیلر برندهای معتبر: ما در آرسان سرویس تعمیرات چیلر تمامی برندهای معتبر را با استفاده از قطعات اصلی و فابریک برای شما انجام میدهیم.
 5. تعمیرات چیلر هوا خنک و چیلر آب خنک: در اسرع وقت بدون معطلی همراه با قطعات اصلی و اورجینال.
 6. تعمیر چیلر در اسرع وقت با قطعات اصلی: یکی از خدمات آرسان سرویس است که به جهت راحتی مشتریان و رهایی از دردسرهای قطعات بی کیفیت دستگاه اصلی ارائه می شود. ما خدمات پس از فروش برندهای ایرانی و خارجی معتبر را به شما ارائه مینماییم.
 7. تعویض قطعه: در زمان تعمیر چیلر و تمامی قطعات الکتریکی و مکانیکی مورد آزمایش و عیب یابی قرار می گیرد و ایرادهای موجود رفع می شوند. همچنین در صورتی که قطعه ای سوخته باشد خدمات تعویض و یا تعمیر قطعه برای شما انجام می شود.