تعمیر کمپرسور سردخانه

 

تعمیر کمپرسور سردخانه به خصوص تعمیر کمپرسور بیتزر سردخانه یکی از تخصصی ترین تعمیرات کمپرسور است که حتما باید توسط افراد آموزش دیده و مجرب صورت گیرد. چون سردخانه ها محل انبار کالای فاسد شدنی است، در نتیجه نباید درنگی در روند تعمیر کمپرسور سردخانه ها صورت گیرد. به همین دلیل تعمیر و نگهداری سردخانه از اهمیت بالایی برخوردار است.

آرسان سرویس با سالها تجربه در صنایع فریونی با اتکا بر دانش روز دنیا کارگاه تعمیرات کمپرسور فریونی را جهت افزایش کیفیت بهره وری سردخانه ها ساخته است تا مشتریان و سردخانه داران محترم این اطمینان خاطر را داشته باشند که تعمیرات کمپرسور سردخانه آنان تحت نظارت آرسان سرویس با کیفیت صورت خواهد گرفت.

 

تعمیر کمپرسور سردخانه

 

سردخانه از چهار جز اصلی کمپرسور , کندانسور , شیر انبساط و اواپراتور تشکیل شده است؛ کمپرسور سردخانه به عنوان قلب تپنده کار میکند و در فرآیند سردسازی نقش سازنده ای دارد.

کمپرسور سردخانه به دو مدل تک مرحله و دومرحله (دابل استیج) تقسیم می شود. تمامی کمپرسورهایی که توسط کارخانه به صورت پلمپ تولید میشوند، غیر قابل تعمیر هستند؛ مثل کمپرسورهای پیستونی یخچال و کمپرسور کولرگازی و کمپرسور های هرمتیک مینی چیلر و همچنین کمپسورهای اسکرال و منیروپ بسته.

 

 


تعمیر کمپرسور سردخانه فریونی


از سردخانه به عنوان انبار سرمایشی استفاده میشود و سردخانه هایی که با سردکننده (مبرد) فریون ایجاد خنک کنندگی میکنند را سردخانه فریونی میگویند. کمپرسور دارای قطعات مکانیکی میباشد که توسط روغن روانکاری میشود هم در کمپرسور سیلندر پیستونی تک مرحله و در کمپرسور دو مرحله ( دابل استیج ) با فریون در حال اختلاط است و همیشه کمپرسور باید دارای حجم معینی روغن باشد.

کمپرسورها در حالت عادی صدای معقولی دارند و اگر چیلر دارای شاسی مناسب و لوله کشی استاندارد باشد، نباید کمپرسور دچار لرزش غیر عادی گردد و این یعنی اگر کمپرسور سردخانه چیلر دچار صدای غیر طبیعی و دچار لرزش گردد، قطعات داخلی آن آسیب دیده است و همچنین عدم طراحی مناسب کمپرسور برای سردخانه یکی از عوامل خرابی کمپرسور سردخانه است.

 

تعمیر کمپرسور سردخانه فریونی

 

به طور عمده در تعمیر سردخانه فریونی، خرابی کمپرسور سردخانه فریونی به عوامل مختلفی بستگی دارد که این خرابی شامل قسمت الکتریکی و مکانیکی است و گاهی اتفاق میفتد که دو قسمت کمپرسور خراب شده و نیاز به تعمیر اساسی دارد.

یکی از مواردی که باعث میشود تعمیر کمپرسور سردخانه انجام دهیم قسمت الکتریکی کمپرسور است که معمولا بر اثر دو فاز شدن کنتاکتور و یا نشتی روغن و یا فرار روغن است که باعث میشود اصطکاک و ساییدگی بدون روانکاری روغن پیش بیاید. این امر باعث داغ شدن سیم پیچ و در نهایت سوختن سیم پیچ شده و پس از تعویض سیم پیچ حتما باید ایرادات مکانیکی که باعث گیرپاچ شده است را شناسایی و تعویض و تعمیر کرد.