آخرین بروزرسانی : 22 فروردین 1402

امروزه نمی‌توان از نقش و اهمیت سردخانه‌ها در صنایع مختلف چشم‌پوشی کرد. این اهمیت به حدی است که حیات و بقای بسیاری از صنایع کشاورزی، غذایی، دارویی و … وابستگی شدیدی به استفاده از سردخانه دارد. کمپرسورهای سردخانه دارای قطعات مکانیکی هستند و به همین علت ممکن است دچار خرابی شوند. تعمیر کمپرسور سردخانه روش‌های مختلفی دارد. بهترین روش برای تعمیر چنین قطعاتی، استفاده از متخصصان مجرب است.

تعمیر کمپرسور سردخانه یکی از تخصصی ترین تعمیرات کمپرسور است که حتما باید توسط افراد آموزش دیده و مجرب صورت گیرد. چون سردخانه ها محل انبار کالای فاسد شدنی است، در نتیجه نباید درنگی در روند تعمیر کمپرسور سردخانه و تعمیر سردخانه صورت گیرد. به همین دلیل سرویس و نگهداری سردخانه از اهمیت بالایی برخوردار است.

با ما در این متن همراه باشید تا به‌طورکلی در مورد مدل‌های مختلف کمپرسور سردخانه، ‌علل خرابی این محصول و همچنین مراحل تعمیر آن اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. به‌طورقطع آشنایی با چنین موضوعاتی می‌تواند گامی مؤثر برای تعمیر و نگهداری صحیح از کمپرسور باشد. این نگهداری و تعمیر موجب افزایش عمر کمپرسور و سردخانه خواهد شد.

 


جهت دریافت خدمات تعمیر کمپرسور سردخانه همین حالا با کارشناسان آرسان سرویس تماس بگیرید. تلفن : 09192002194


 

تعمیر کمپرسور سردخانه

 


راهنمای فرایند کلی برودت در سردخانه


به علت اهمیت کمپرسورهای سردخانه در صنایع مختلف، ‌‌آشنایی با تعمیر کمپرسور سردخانه برای صاحبان صنایع و مشاغل بسیار ضروری است. استفاده از یک کمپرسور خراب و نا کارآمد نه‌تنها موجب خراب شدن محصولات خواهد شد؛ بلکه می‌تواند هزینه و زمان زیادی را از شما بگیرد.

پیش از هر چیز، بهتر است در مورد نحوه کلی انجام فرایند برودت در سردخانه با شما صحبت کنیم. سردخانه‌های زیر صفر را می‌توان دقیقاً همانند فریز (freezer) یک یخچال بسیار بزرگ تصور کرد. درواقع عملکرد این دو محصول شباهت بسیار زیادی به هم دارند؛ ‌زیرا همان‌گونه که فریزر موجب عدم فساد مواد خواهد شد، سردخانه‌ها نیز همین وظیفه را برعهده دارند.

طراحی بسیاری از سردخانه‌های متداول، دقیقاً همانند یخچال‌هایی است که همه ما در خانه‌های خود داریم. احتمالاً با این موضوع ‌آشنایی دارید که فرایند برودت در یک یخچال به‌وسیله استفاده از روش چرخه تبریدی انجام می‌گیرد؛ به همین دلیل تعمیر کمپرسور سردخانه، شباهت بسیاری به تعمیر چنین محصولاتی دارد.

در این روش برودت، ‌وظیفه اصلی ساخت دمای خنک برعهده قطعه‌ای به نام کمپرسور (compressor) است. کمپرسور با انجام عملکردهای گوناگون موجب حرکت سیال مدنظر شد و این سیال مبرد، ‌باعث خنک‌سازی فضای انتخابی خواهد شد.

سیالی که در درون سردخانه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد معمولاً از نوع فریونی است. تفاوتی ندارد که از چه فریونی استفاده خواهد شد، ‌کمپرسور تنها این وظیفه را دارد که این سیال مبرد فریون را به چرخش دربیاورد. خرابی در هر یک از قطعات کمپرسور، موجب عدم چرخش سیال و درنتیجه عدم خنک‌سازی خواهد شد. در بخش بعدی متن شناخت مراحل تعمیر کمپرسور سردخانه، به دسته‌بندی انواع سردخانه می‌پردازیم.

تعمیر کمپرسور سردخانه فریونی

 


انواع سردخانه‌ها


شناخت انواع سردخانه‌ها می‌تواند به ما در درک علل خرابی کمپرسور کمک کند. در این بخش در مورد چند مدل مختلف از سردخانه‌های رایج در کشور صحبت می‌کنیم. اگرچه تمامی این سردخانه‌ها از یک فرایند برودتی استفاده نمی‌کنند؛ ‌اما همه دارای سیستم کمپرسوری هستند.

سردخانه‌های زیر صفر 

همان‌گونه که از نام این مدل سردخانه‌ها مشخص است، سردخانه‌های زیر صفر، سردخانه‌هایی هستند که در حیطه دمایی 5- الی 40- فعالیت می‌کنند؛ ‌البته این بدان معنی نیست که این سردخانه‌ها توانایی تولید دماهای پایین‌تر را ندارند.

سردخانه‌های بالای صفر

سردخانه‌های بالای صفر در نقطه مقابل سردخانه‌های زیر صفر قرار می‌گیرند. از این سردخانه‌ها معمولاً در مناطقی استفاده خواهد شد که نیازی به یخ زدن یا فریز شدن محصول وجود ندارد. سردخانه‌های بالای صفر برای نگهداری محصولات غذایی و دارویی به‌وفور مورداستفاده قرار می‌گیرند. کمپرسور این نمونه از سردخانه‌ها توان بیشتری نسبت به کمپرسور سردخانه‌های زیر صفر دارد.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در هنگام طراحی سردخانه‌های بالای صفر باید به آن دقت کرد، انتخاب کمپرسور است. درصورتی‌که درون سردخانه‌های بالای صفر از کمپرسور زیر صفر استفاده شود، نه‌تنها دمای محیط به حد دلخواه نخواهد رسید؛ بلکه امکان خرابی و نیاز به تعمیر کمپرسور سردخانه نیز افزایش خواهد یافت.

 


انواع کمپرسور سردخانه


در بخش قبلی در مورد مدل‌های مختلف سردخانه صحبت کردیم. همان‌طور که گفته شد، سردخانه‌ها به دو مدل اصلی بالای صفر و زیر صفر تقسیم خواهند شد. هر یک از این سردخانه‌ها کاربری خاص خود را دارد و به‌منظور انجام فرایند خاصی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

نکته مشترک همه سردخانه‌ها، استفاده از کمپرسور برودتی است. در این بخش قصد داریم شما را با چند مدل از رایج‌ترین کمپرسورهای سردخانه آشنا کنیم. باید به این نکته توجه داشته باشید که موارد زیر تنها بخشی از انواع کمپرسور سردخانه هستند و نمی‌توان تنها در یک مقاله به تمامی مدل‌های این محصول اشاره کرد.

در تعمیر کمپرسور سردخانه باید بدانیم به طور کلی دو نوع کمپرسور در سردخانه ها استفاده می شود. که شامل کمپرسور هرمتیک و سمی هرمتیک است. علاوه بر این طراحی و ساخت کمپرسورها می تواند به گونه ای باشد که از نوع تک مرحله ای یا چند مرحله ای باشد. کمپرسور های سردخانه اغلب از کمپرسور شرکت بیتزر و فراسکلد و بوک استفاده میشود و همچنین در گذشته از کمپرسور کوپلند دی وی ام استفاده زیادی میشد. انتخاب نوع کمپرسور برای سردخانه به ظرفیت حجمی سردخانه و نیز دمای کاری آن بستگی دارد.

طراحی کمپرسورهای سردخانه معمولا به سه نوع بسته، نیمه بسته و باز انجام می شود. کمپرسورهای هرمتیک از نوع بسته و سمی هرمتیک از نوع نیمه بسته است. کمپرسورهای بسته به این شکل ساخته می شود که اجزا و قطعات کمپرسور درون یک پوسته جای می گیرد و به طور یکپارچه طراحی و ساخته میشود و همچنین شکل آن ها به گونه ای است که دسترسی به اجزای درون کمپرسور امکان پذیر نیست. و این کمپرسورهای هرمتیک را نمیتوان خدمات تعمیر کمپرسور سردخانه انجام داد.

طراحی کمپرسورهای سمی هرمتیک تقریبا مشابه نوع هرمتیک است. اما تفاوت آن ها در این است که دسترسی به اجزای درون کمپرسور در صورت نیاز به تعمیر و تعویض وجود دارد. این نوع کمپرسورها برای ساخت و راه اندازی سردخانه هایی با گنجایش های سرمایشی مختلف استفاده می شود. که در ایران از کمپرسور شرکت بیتزر از 1.5 اسب بخار تا 40 اسب بخار به صورت فرااون استفاده میشود.

 

کمپرسورهای هرمتیک و سمی هرمتیک

کمپرسورهای هرمتیک و سمای هرمتیک (hermetic and semi hermetic compressor) را می‌توان دو مدل فوق‌العاده محبوب از کمپرسورهای سردخانه‌ای دانست. کمپرسورهای HERMETIC به علت نوع عملکرد خود و قیمت اقتصادی با نام کمپرسور بسته به بازار عرضه شده‌اند.

در سوی مقابل کمپرسور بسته، کمپرسور باز یا SEMI HERMETIC قرار دارد. نوع طراحی کمپرسورهای سمای هرمتیک به نحوی است که می‌توان قطعات درونی را به‌راحتی تعویض کرد. بحث بعدی ما در موضوع تعمیر کمپرسور سردخانه، یافتن علت سوختن کمپرسور است.

 


علت خرابی سوختن کمپرسور سردخانه


خرابی و سوختن کمپرسور سردخانه می‌تواند علل مختلفی داشته باشد. شناخت علت خرابی سوختن کمپرسور سردخانه تنها با بازدید حضوری توسط متخصص ممکن خواهد بود. پس از باز کردن کمپرسور و بررسی تمام قطعات موجود، ‌می‌توان نسبت به دلیل اصلی این موضوع اظهارنظر کرد.

کمپرسور سردخانه اگر به شکل استاندارد طراحی، ساخته و نصب شود می تواند مدت زمان زیادی بدون تعمیر کمپرسور سردخانه کار کند و فرایند سردسازی را انجام دهد. اما در صورت عدم نگهداری صحیح و نیز سرویس های دوره ای نا منظم دچار خرابی و مشکلات زیادی می شود. در ادامه به برخی از مهم‌ترین دلایل سوختن کمپرسور سردخانه می‌پردازیم، البته توجه داشته باشید که این موارد تنها بخشی از علل سوختن کمپرسور سردخانه هستند و همان‌طور که گفته شد، اظهارنظر قطعی باید توسط متخصص ارائه شود.

به طور عمده در تعمیر سردخانه فریونی، خرابی کمپرسور سردخانه فریونی به عوامل مختلفی بستگی دارد که این خرابی شامل قسمت الکتریکی و مکانیکی است و گاهی اتفاق میفتد که دو قسمت کمپرسور خراب شده و نیاز به تعمیر اساسی دارد.

یکی از مواردی که باعث میشود تعمیر کمپرسور سردخانه انجام دهیم قسمت الکتریکی کمپرسور است که معمولا بر اثر دو فاز شدن کنتاکتور و یا نشتی روغن و یا فرار روغن است که باعث میشود اصطکاک و ساییدگی بدون روانکاری روغن پیش بیاید. این امر باعث داغ شدن سیم پیچ و در نهایت سوختن سیم پیچ شده و پس از تعویض سیم پیچ حتما باید ایرادات مکانیکی که باعث گیرپاچ شده است را شناسایی و تعویض و تعمیر کرد.

اتصال و عدم اتصال کمپرسور در یک بازه زمانی بسیار کوتاه

کمپرسورها وسایلی الکتریکی هستند و به همین دلیل روشن و خاموش کردن آن‌ها در یک بازه زمانی کوتاه، نتیجه‌ای جز خرابی به دنبال نخواهد داشت. در بسیاری از موارد خراب بودن رله، دلیل اصلی این روشن ‌و خاموش شدن‌های بی‌دلیل و مکرر است.

 

خرابی سیم‌پیچ درون کمپرسور

یکی دیگر از خرابی های رایج کمپرسورهای سردخانه ها که نیاز به انجام تعمیرات دارد، سوختن سیم پیچ است. علت اصلی این مشکل مربوط به ایراد داشتن مدار فرمان و نیز میزان قدرت تابلو برق سردخانه است. علت دیگر سوختن کمپرسور وجود مشکلات مکانیکی است. عیب یابی این نوع مشکل نیازمند بررسی تخصصی و دقیق سیستم سردخانه و کمپرسور و اجزای آن و سپس تعمیر کمپرسور سردخانه است.

سیم‌پیچ‌های کمپرسور بخش نسبتاً بزرگی از این محصول را تشکیل می‌دهند. سیم‌پیچ‌ها مانند تمامی قطعات الکتریکی، یک عمرمحدود دارند. اگرچه خرابی سیم‌پیچ به‌ندرت رخ می‌دهد؛ اما می‌تواند یکی از علل سوختن کمپرسور سردخانه باشد.

کیفیت نامرغوب برخی از کمپرسورهای سردخانه موجب شده تا سیم‌پیچ درون این محصولات در مدت‌زمان کمی پس از استفاده دچار خرابی شود. استفاده از کمپرسورهای مرغوب و باکیفیت می‌تواند از وقوع این مشکل جلوگیری کند.

 

ورود مایعات به درون کمپرسور

یکی از خطرناک‌ترین موارد مربوط به بحث تعمیر کمپرسور سردخانه، ورود مایعات به بخش‌های برقی کمپرسور است. اتصالات مختلف بین الکتریسیته و آب نه‌تنها موجب خرابی کمپرسور خواهد شد؛ ‌بلکه می‌تواند دلیلی برای ایجاد آتش‌سوزی باشد.

در صورت ورود مایعات، در سریع‌ترین زمان ممکن کلیه اتصالات برقی را قطع کنید. به‌هیچ‌وجه کمپرسور را به محل دیگری انتقال ندهید. با یک متخصص تماس گرفته و از وی راهنمایی بگیرید. تا مشخص شدن علت خرابی به‌هیچ‌وجه کمپرسور را روشن نکنید. این امر نتیجه‌ای جز آتش‌سوزی و خرابی کامل کمپرسور به همراه نخواهد داشت.

 

یخ زدن بدنه کمپرسور 

از علائم بازگشت فریون مایع به درون محفظه کارتر می تواند موجب یخ زدن بدنه کمپرسور شود. البته این نشانه در تمام سیستم ها وجود ندارد. یکی از اقداماتی که می توان به کمک آن به این مساله پی برد که آیا یخ زدگی بدنه کمپرسور مشکل جدی تلقی می شود یا خیر، آن است که پارامترهای خروجی کمپرسور را اندازه گیری کنید. در صورت کافی بودن سوپرهیت یخ زدگی بدنه کمپرسور مشکل جدی نیست. اما برعکس در صورتی که سوپرهیت کافی در سیستم وجود ندارد و بدنه کمپرسور هم یخ می زند، نشانه وجود مشکل خطرناکی است که نیاز است فورا رسیدگی و برطرف شود.

 

لرزش و صدای زیاد کمپرسور

کمپرسورها در حالت عادی صدای معقولی دارند و اگر چیلر دارای شاسی مناسب و لوله کشی استاندارد باشد، نباید کمپرسور دچار لرزش غیر عادی گردد و این یعنی اگر کمپرسور سردخانه چیلر دچار صدای غیر طبیعی و دچار لرزش گردد، قطعات داخلی آن آسیب دیده است و همچنین عدم طراحی مناسب کمپرسور برای سردخانه یکی از عوامل خرابی کمپرسور سردخانه است که نیاز به تعمیر کمپرسور سردخانه پیدا می کند.

ایراد رایج دیگر کمپرسور سردخانه لرزش و ایجاد صدای غیر عادی میباشد که این مشکل به علت مکانیکی و یا نفوذ مایع به درون کمپرسور ایجاد می شود. و همچنین استهلاک قطعات مکانیکی نیز مستعد تولید صدای غیر طبیعی میباشند. این ایراد یکی از علائم مهم بروز خرابی و نیاز به تعمیر کمپرسور سردخانه است. در صورت شنیدن صدای غیر عادی از کمپرسور، آن را باید خاموش کنید و به دنبال علت یابی و رفع آن باشید. زیرا در چنین حالتی در صورت عدم تعمیر کمپرسور، خسارات بیشتری به بار می آید.

 


انواع خرابی کمپرسور سردخانه


اگرچه خرابی کمپرسور علل مختلفی دارد؛ اما بررسی‌های میدانی متخصصان نشان داده است که بیشتر این خرابی‌ها جزئی بوده و در مدت‌زمان کمی می‌‌توان آن‌ها را رفع کرد. مهم‌ترین علل انواع خرابی کمپرسور سردخانه عبارت‌اند از:

 • وجود مبرد کثیف و آلوده‌شده
 • ارتجاع مایع مبرد
 • خرابی در سیستم انتقال حرارت
 • برفک زدن فن اواپراتور
 • ورود مایع به درون کارتر کمپرسور
 • خرابی خازن یا کنتاکتور کمپرسور
 • وجود عیب در رله جریان
 • خرابی ترموستات

تمامی موارد فوق تنها بخشی از علل خرابی کمپرسور را شرح می‌دهند. علاوه بر موارد فوق، عللی چون عدم وجود پتانسیل ptc، overload کردن شبکه برق و … نیز می‌تواند در خرابی کمپرسور مؤثر باشد. در بخش بعدی متن تعمیر کمپرسور سردخانه، به مراحل انجام این تعمیرات می‌پردازیم.

 


مراحل تعمیر کمپرسور سردخانه


مراحل تعمیر کمپرسور سردخانه به قطعه‌ای که خراب شده است، وابسته خواهد بود. در بسیاری از موارد تعویض قطعه معیوب در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام خواهد شد و می‌توان دوباره از کمپرسور استفاده کرد. فراموش نکنید که بهترین راه برای پیشبرد روند تعمیر کمپرسور، استفاده از متخصص‌های مجرب است.

درصورتی‌که قطعه معیوب از بخش‌های اساسی کمپرسور باشد، احتمالاً مدت‌زمان موردنیاز برای تعمیر کمپرسور نیز افزایش خواهد یافت. همان‌طور که گفته شد در بیشتر موارد تنها با تعمیر قطعه معیوب می‌توان دوباره از کمپرسور استفاده کرد؛ اما در بعضی موارد باید به‌طورکلی قطعه را تعویض کرد. در ادامه به روند تعمیر کمپرسور سردخانه در آرسان سرویس می پردازیم. در آرسان سرویس امکان نظارت و بازدید کارفرما از تمامی مراحل تعمیر کمپرسور سردخانه فراهم است.

 • اتصالات الکتریکی و مکانیکی کمپرسور سردخانه جدا میشود و کمپرسور از شاسی کندانسینگ یونیت جدا میشود وسپس به کارگاه انتقال پیدا میکند.
 • کمپرسور دمونتاژ گردیده و تمامی اجزا و قطعات کمپرسور با دقت فراوان بررسی و ابزار دقیق خواهند شد تا در صورت نیاز مورد سرویس و تعمیرات قرار گیرند.
 • سیم پیچ کمپرسور با اهم متر و میگر تست خواهد شد تا در صورت نیاز سیم پیچی تعویض شود.
 • در صورت ی که قطعه ای آسیب جزیی دیده باشد ماشین کاری میشود.
 • قطعات مورد نیاز با قطعات اصلی شرکتی تعویض میشود.
 • تمامی اجزا و قطعات کمپرسور با حلال مخصوص شست‌وشو داده می‌شوند.
 • کمپرسور با دقت فراوان و مطابق با دستورالعمل شرکت سازنده مونتاژ می شود.
 • کمپرسور تحت دقیق ترین تست های الکتریکی و مکانیکی مورد چک و بررسی قرار می گیرند.
 • لرزش و صدای کمپرسور اندازه گیری میشود.
 • کمپرسور آماده تحویل به مشتری میشود و در محل سردخانه نصب میگردد.

 


اصول نگهداری کمپرسور سردخانه


در قسمت‌های قبلی به مهم‌ترین علل خرابی و نحوه تعمیر کمپرسور سردخانه پرداختیم. در این بخش قصد داریم در مورد اصلی‌ترین اصول نگهداری کمپرسور سردخانه نکاتی را به شما ارائه کنیم. شاید بهترین روش برای جلوگیری از خرابی کمپرسورهای سردخانه، آشنایی با همین اصول باشد.

 

چک لیست روزانه اپراتور 

شرح عملکرد سردخانه یکی از اقدامات بسیار مهم در درون سردخانه است که باید به‌صورت روزانه آن را بررسی کرد. مهم‌ترین کاربرد این وسیله، دریافت و جذب گرمای محصولاتی است که در درون سردخانه قرار دارند. یک اوپراتور خراب میزان فشار وارده به کمپرسور را شدیداً افزایش خواهد داد.

معمولاً مهم‌ترین نشانه خرابی یک اواپراتور، صدای دل‌خراش و بسیار بلند آن است. مخلوط شدن آب و روغن و عدم کارکرد صحیح می‌تواند دلیلی برای این صدای بلند باشد. جهت جلوگیری از خرابی اوپراتور باید در طی ساعات مختلف روز، این قطعه را بررسی کرد.

 

بهره‌گیری از دماسنج‌های دقیق

برای شناخت اینکه یک کمپرسور کار خود را به شکل صحیح انجام می‌دهد یا خیر، راهی به‌جز استفاده از دماسنج‌های دقیق وجود ندارد. امروزه چنین دماسنج‌هایی را می‌توانید به‌راحتی در بازار خریداری کنید. اگر پس از بررسی‌های میدانی متوجه تفاوت بین دمای ثبت‌شده توسط دماسنج و دمای اعلامی توسط سنسور سردخانه شدید، احتمالاً باید نسبت به تعمیر کمپرسور سردخانه اقدام کنید.

 

چک کردن فشار گاز درون کمپرسور (Compressor Gas Chamber)

تنظیم بودن فشار گاز درون کمپرسور سردخانه، ارتباط مستقیمی با کارکرد صحیح آن دارد. همان‌طور که اطلاع دارید، کلیه فرایند برودت کمپرسور توسط همین گاز انجام می‌گیرد. چک کردن فشار گاز درون کمپرسور باید به‌صورت دوره‌ای و توسط یک فرد متخصص انجام گیرد.

به‌وسیله فشارسنج‌ها و دستگاه‌های مخصوص می‌توان این کمیت را اندازه‌گیری کرد. در شرایطی که میزان گاز نسبت به دوره قبلی کاهش شدیدی داشته باشد، احتمالاً تعمیر کمپرسور سردخانه ضروری خواهد بود؛ زیرا نشستی رخ داده است.

برخی از مدل‌های کمپرسور نوعی شیشه مایع (liquid glass) درون خود دارند که می‌توان به‌وسیله آن میزان گاز کمپرسور را بررسی کرد. وجود حباب‌های مختلف درون این شیشه مایع نشان‌دهنده خرابی کمپرسور و کاهش میزان فشار گاز درون آن است.

 

چک کردن تمام اتصالات برقی

امروزه تقریباً تمامی مدل‌های کمپرسور سردخانه از نوع برقی هستند. همانند هر محصول برقی دیگری، ‌وجود ایرادات در سیم‌کشی یا اتصالات برق، بسیار خطرناک خواهد بود. هر چند مدت یک‌بار کلیه اتصالات برقی و الکترونیکی مربوط به کمپرسور را چک کنید.

استفاده از یک فازمتر با کارکرد صحیح می‌تواند بهترین گزینه برای انجام این کار باشد. اگر کمپرسور به‌صورت ناگهانی از کار افتاده است، بهتر است ابتدا به سراغ حل مشکلات برقی بروید. درصورتی‌که با نحوه تعمیر اتصالات الکتریکی آشنایی ندارید، با یک تکنیسین تماس گرفته و از وی درخواست کنید تا اتصالات را بررسی کند.

 


هزینه تعمیر کمپرسور سردخانه


وجود فرایندهای مختلف در نحوه تولید و کارکرد کمپرسورهای سردخانه موجب شده تا هزینه تعمیر کمپرسور سردخانه به میزان خرابی و همچون نوع کمپرسور بستگی داشته باشد. به‌طورقطع، تعمیر کردن کمپرسوری که یکی از قطعات اصلی آن خراب شده، هزینه بیشتر نسبت به یک تعمیر جزئی خواهد داشت.

به علت اهمیت بالای کمپرسور درزمینه حفظ مواد غذایی، دارویی و … باید در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به تعمیر کمپرسور سردخانه اقدام کرد. این عمل نه‌تنها از خرابی بیشتر کمپرسور جلوگیری خواهد کرد؛ بلکه می‌‌تواند باعث عدم تحمیل ضررهای مالی بیشتر به واحد تجاری شود.

هزینه تعمیر کمپرسور سردخانه نسبت به هزینه کلی برای خرید یک کمپرسور جدید واقعاً ناچیز است. قاعدتاً از این موضوع مطلع هستید که همیشه تعمیر قطعات سردخانه نسبت به خرید قطعه جدید به‌صرفه‌تر خواهد بود. بهره‌گیری از یک متخصص می‌تواند بهترین روش برای تعمیر کمپرسور در سریع‌ترین زمان ممکن باشد.

ایرادات کمپرسورهای سردخانه ها

 

سخن پایانی

در این متن سعی کردیم به طور مختصر در مورد علل خرابی و همچنین نحوه تعمیر کمپرسور سردخانه با شما صحبت کنیم. همان‌طور که مشاهده کردید، ‌امروزه انواع مختلفی از کمپرسورها در بازار وجود دارند که هریک از قطعات مختلفی ساخته‌شده‌اند.

تفاوت در قطعات درونی موجب شده تا تعمیر کمپرسور، امری تخصصی باشد و به همین علت توصیه ما این است که برای تعمیر این قطعه، حتماً با یک متخصص تماس بگیرید. تعمیر انفرادی کمپرسور نتیجه‌ای جز خسارت مالی نخواهد داشت. یک متخصص با ارائه دانش و اطلاعات موردنیاز، فرایند تعمیر چنین قطعاتی را به بهترین نحو انجام خواهد داد تا هیچ‌گونه مشکلی در آینده به وجود نیاید.

لرزش و صدای زیاد کمپرسور

تعمیرات کمپرسور سردخانه فریونی

تعمیرات و بازسازی کمپرسورهای سردخانه

سرویس تعمیرات کمپرسور سردخانه