اگر شما در جایی زندگی می کنید که سرمایش، گرمایش و به طور کلی تهویه مطبوع خانه خود را از چیلر تامین می کنید، پیشنهاد ما به شما این است که تا انتها، مقاله تعمیر چیلر خانگی را مطالعه نمایید. هدف ما این است اطلاعات مفید، سودمند و جامعی را در اختیارتان قرار دهیم.

اگر چیلر خانگی و یا چیلر ساختمان شما دچار خرابی شده باشد، می توانید جهت دریافت انواع خدمات تعمیر چیلر با کارشناسان ما تماس بگیرید. ما همواره در تلاشیم تمامی نیاز شما به خدمات چیلر را تحت پوشش قرار دهیم. تلفن : 09192002194

تعمیر چیلر خانگی

 

فهرست


 • چیلر
 • چیلر خانگی یا چیلر ساختمان
 • انواع چیلر خانگی
 • چیلر خانگی چگونه کار می کند؟
 • علائم خرابی چیلر خانگی
 • چه زمانی به تعمیر چیلر خانگی نیاز داریم؟
 • تعمیر چیلر خانگی شامل چه اقداماتی می شود؟
 • چرا تعمیر چیلر خانگی مهم است؟
 • هزینه تعمیر چیلر خانگی
 • تعمیر چیلر خانگی در تهران

 

چیلر

چیلر ها ماشین های برودتی هستند که در اکثر ساختمان های بزرگ، هوای مطبوعی را در داخل خانه ها فراهم می کند. در فصل زمستان با هوای گرم و در فصل تابستان با هوای سرد باعث ایجاد تهویه مطبوع در فضای خانه می شود. چیلر ها دارای انواع گوناگونی بوده و در ساختمان های تجاری، مسکونی و در خط تولید کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرند.

چیلرهایی که در فصل گرما استفاده می شوند چیلر تهویه مطبوع نامیده می شوند. از این چیلرها صرفا جهت خنک کردن محیط ساختمان ها استفاده شده و ساختمان های مسکونی و تجاری نیز از چیلر تهویه مطبوع استفاده می کنند.


همچنین مطالعه کنید : تعمیر چیلر تهویه مطبوع


 

چیلر خانگی یا چیلر ساختمان

امروزه برای سرمایش و گرمایش ساختمان های مسکونی و خانه ها از چیلر استفاده می شود. چیلر های خانگی همان چیلر های ساختمانی هستند. به عبارتی دیگر چیلر های خانگی زیر مجموعه ای از دستگاه های چیلر است که برای ساختمان های مسکونی و ویلایی، طراحی و ساخته شده است. این چیلر ها از نظر ساختمان داخلی بسیار شبیه به چیلر های هوا خنک است و از همان روش برای سرمایش و گرمایش استفاده می شود.دستگاه چیلر های خانگی را معمولا در بالکن، تراس یا در پشت بام نصب می کنند.

در تعمیر چیلر خانگی باید بدانید این چیلر دارای 2 بخش اصلی است. بخش اول آن فن کوئل ها هستند که در داخل ساختمان با هدف توزیع سرما و خنکی نصب می شود. فن کوئل ها دارای 2 نوع زمینی و سقفی هستند که امروزه استفاده از فن کوئل های سقفی متداول تر است. بنابراین به عنوان چیلردار باید بدانید، دستگاهی که سرما تولید می کند چیلر و توزیع کننده سرما در داخل ساختمان قرار دارد، فن کوئل نامیده می شود.

 

انواع چیلر خانگی

چندین زیر مجموعه از چیلرهای خانگی وجود دارد که اهداف مختلفی را انجام می دهند. آنها عبارتند از:

چیلر خانگی با کمپرسور سیلندر پیستونی : اینها از پیستون هایی استفاده می کنند که مقدار بسیار کمی مبرد و فشار بسیار بالایی را پمپ می کنند. این چیلرها یکی از آسان‌ترین چیلرها هستند.

چیلر خانگی با کمپرسور اسکرو : دو مارپیچ که در یک واحد ثابت قرار دارند به هم متصل می شوند. با چرخش واحد، گاز با کاهش حجم بین روتورها فشرده می شود. این کمپرسورها به صورت سمی هرمتیک آب بندی شده اند و به همین دلیل قابل سرویس هستند.

چیلر خانگی با کمپرسورهای گریز از مرکز : به عنوان کمپرسورهای محبوب در صنعت، یک کمپرسور گریز از مرکز قطعات متحرک کمی دارد که آنها را نیز بسیار کارآمد می کند. واحدهای گریز از مرکز به طور ایده آل برای نیازهای حجم بالا و فشار کم مانند فن ها یا واحدهای AC مناسب هستند.

 

تعمیر چیلر خانگی 2

 

چیلر خانگی چگونه کار می کند؟

چیلر خانگی یکی از دستگاه های تهویه مطبوع است که جهت خنک کردن خانه از آن استفاده می شود. در ساختمان های مسکونی از 2 نوع چیلر استفاده می شود، یکی چیلر مرکزی که در موتورخانه زیر زمین یا در پشت بام قرار دارد و دیگری چیلر مستقل که در بالکن واحد مسکونی یا پشت بام قرار دارد که بصورت مستقل توسط یک واحد استفاده می شود.

یکی از عمده تفاوت های چیلر خانگی با سایر چیلر ها این است که در این چیلرها از کمپرسورهای بی صدا و کم صدا استفاده می شود تا آلودگی صوتی به کمترین حد ممکن برسد. بهترین گزینه در چیلر های خانگی استفاده از کمپرسورهای اسکرال است که دارای نوسان و صدا لرزش کمتری به نسبت سایر کمپرسورها می باشد.

 

علائم خرابی چیلر خانگی

از چیلر خانگی برای خنک کردن هوای داخل خانه در فصل گرم سال استفاده می شود به همین علت اگر دچار خرابی شود، فضای خانه غیر قابل تحمل می شود. علائم و نشانه هایی که باعث می شود چیلر خانگی خراب شود و نیاز به تعمیر پیدا کند، شامل موارد زیر است :

 • هوا در محیط خانه جریان دارد اما دمای آن خنک و مطبوع نیست
 • از فن کوئل چیلر بوی نامطبوعی می آید
 • چیلر کار می کند اما فن کوئل روشن نمی شود
 • چیلر دائما کار می کند اما سرمایی وجود ندارد
 • چیلر سریع روشن وخاموش می شود
 • صدای نامعقولی از چیلر شنیده می شود
 • پس از روشن شدن چیلر، فیوز اصلی بلافاصله قطع می شود
 • حین روشن شدن فن کوئل، فیوز میپرد

 

چه زمانی به تعمیر چیلر خانگی نیاز داریم؟

چیلرهای خانگی وظیفه تولید سرما دارند و زمانی که فرآیند سرماسازی متوقف شود، چیلر دچار اشکال شده و ما خدمات تعمیر چیلر خانگی نیاز داریم. چیلرها حتی هنگامی که کار می کنند ولی سرمای کافی ندارند نیز باید تعمیر شوند چرا که این اتفاق می تواند به دلیل کمبود مبرد سرماساز یا همان گاز چیلر باشد. همچنین ممکن است دمای ترموستات چیلر به درستی تنظیم نشده باشد.

خرابی چیلر می تواند شامل موارد مختلفی باشد که بهتر است پس از مشاهده افت کیفیت سرما نسبت به بازبینی آن اقدام شود. چنانچه کیفیت سرماسازی چیلر افت پیدا کند و از آن همواره استفاده شود، آسیب وارد شده به چیلر افزایش پیدا کرده و موجب خرابی های بیشتری می شود.

 

تعمیر چیلر خانگی شامل چه اقداماتی می شود؟

یکی از تجهیزات مهمی که در چیلر خانگی وجود دارد کمپرسور آن است. اگر نشانه های خرابی چیلر را دیدید اما پیگیری نکردید، باید بدانید همواره باعث فشار آمدن به چیلر و کمپرسور آن می شوید. کمپرسور چیلر دارای سیم پیچ و قسمت الکتریکال بوده و اگر سیم پیچ کمپرسور بسوزد و یا مکانیکال آن صدای غیر عادی بدهد، نتیجه میگیریم کمپرسور چیلر غیرقابل استفاده بوده و باید با کمپرسور مشابه آن تعویض گردد. کمپرسور هایی که در چیلر خانگی استفاده می شود، معمولا از نوع هرمتیک بوده و غیر قابل تعمیر هستند.

موارد دیگری که در حین تعمیر چیلر خانگی به آن ب می خوریم، خرابی پمپ گردشی آب سرد سیستم است که در صورت خرابی تعمیر یا تعویض می گردد. فن کندانسور چیلر خانگی نیز بدلیل استهلاک و یا برخورد اشیا با آن خراب می شود که پس از آسیب دیدن، باید با نمونه مشابه تعویض شود. خرابی دیگری که در چیلر خانگی امکان دارد، و باید نسبت به آن اقدام کرد، خرابی های فن کوئل چیلر است که توسط تعمیرکار فن کوئل انجام می شود.

 

چرا تعمیر چیلر خانگی مهم است؟

تعمیر چیلر خانگی کاری کاملا تخصصی بوده و نیاز به تعمیرکاری کاملا حرفه ای دارد. تعمیرکار چیلر باید در کنار تجربه کافی، دانش تخصصی و مهندسی داشته باشد تا به طور کامل به ساختمان چیلر خانگی شما آشنایی داشته باشد. چیلر های خانگی به گونه ای طراحی شده اند که همیشه باید در بالاترین بازده خود کار کنند زیرا کاهش راندمان چیلر خانگی شما، نتایج فاجعه بار و پر هزینه ای را به بار خواهد آورد. در اینجا اهمیت تعمیر چیلر خانگی توسط فرد متخصص مشخص می شود.

بهتر است تعمیرکاری متخصص برای تعمیر چیلر خانگی خود انتخاب کنید تا یک بار برای همیشه چیلر خانگی شما را تعمیر کند، سپس طبق یک برنامه کامل و جامع، سرویس چیلر خانگی شما را طبق زمانبندی انجام داده تا برای همیشه از تهویه مطبوع چیلر خانگی تان لذت ببرید.

 

تعمیر چیلر خانگی 4

 

هزینه تعمیر چیلر خانگی

خدمات تعمیر چیلر خانگی هزینه های متفاوتی دارد که با توجه به اشکالات پیش آمده بررسی و تعیین می شود. چیلر خانگی در ظرفیت های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از آیتم های تعیین هزینه تعمیرات، ظرفیت چیلر خانگی است که در میزان هزینه تعمیر چیلر خانگی، نقشی اساسی دارد. رفع ایراداتی که برای تابلو برق و ارور های اخطاری پیش می آید هزینه های کمتری نسبت به شارژ مبرد سرماساز دارد.

تعمیر چیلر خانگی در تهران

آب و هوای تهران گرم و خشک و کوهپایه ای است دمای پایین ترین نقطه شهر با بالاترین نقطه شهر، معمولا اختلافی 4 درجه سانتی گرادی دارد. در مناطق گرم، ساعات بیشتری از چیلر استفاده می شود و در نتیجه خرابی های آن نیز به مراتب بیشتر است. بنابراین نگهداری و تعمیر چیلر در تهران از اهمیت بالایی برخوردار است. راه اندازی چیلر خانگی در شهر تهران از اواخر فروردین شروع شده و در آبان ماه خاموش می شود.

اگر چیلر خانگی دارید بهتر است هر سال قبل از راه اندازی و روشن کردن، چیلر خود را سرویس کنید تا از خسارت های مالی که ممکن است در اثر عدم نگهداری چیلر اتفاق بیوفتد، جلوگیری کنید. آرسان سرویس در تلاش است هموراه نیاز شما را به انواع خدمات تعمیر چیلر خانگی در تهران برطرف نماید.

از خدمات آرسان سرویس مربوط به تعمیر چیلر خانگی می توان به عیب یابی چیلر خانگی، نشت یابی، تعمیر و تامین کمپرسور چیلر خانگی، سرویس و نگهداری چیلر خانگی و … اشاره کرد. در صورت نیاز به این خدمات با ما تماس بگیرید.

تعمیر چیلر خانگی 3