سردخانه در ایران به دلیل رونق باغداری و کشاورزی، جز سرمایه گذاری های پر سود و بلند مدت است. این صنعت با قدمتی بیش از نیم قرن در کشورمان فعالیت داشته و تا سال ها ادامه خواهد داشت. در صورتی که نصب و راه اندازی سردخانه تان، استاندارد و کاملا مهندسی شده انجام گیرد، در ادامه مسیر نگهداری سردخانه، کمتر نیاز به خدمات تعمیر سردخانه پیدا می کنید. ساخت سردخانه با کیفیت به عوامل مختلفی مانند طراحی استاندارد سردخانه، تامین قطعات اورجینال سردخانه، نصب با کیفیت سردخانه بستگی دارد.

آرسان سرویس با بیش از 14 سال سابقه در صنعت سردخانه و برودت، آماده ارائه خدمات ساخت و نگهداری انواع سردخانه های برودتی به مشتریان خود می باشد. 

اگر نیاز به خدمات نصب و راه اندازی انواع سردخانه دارید، با ما تماس بگیرید. 09122008935

نصب و راه اندازی سردخانه

نصب و راه اندازی انواع سردخانه

سردخانه میوه

نصب و راه اندازی سردخانه میوه

سردخانه گوشت

نصب و راه اندازی سردخانه گوشت

سردخانه لبنیات

نصب و راه اندازی سردخانه لبنیات

سردخانه صنعتی

نصب و راه اندازی سردخانه صنعتی

سردخانه زیر صفر

نصب و راه اندازی سردخانه زیر صفر

سردخانه بالا صفر

نصب و راه اندازی سردخانه بالا صفر

نکات مهم قبل از نصب و راه اندازی سردخانه

نکات قبل از نصب و راه اندازی سردخانه

مراحل نصب و راه اندازی سردخانه

به طور کلی، نصب و راه اندازی سردخانه در مراحل مختلفی انجام می شود و به ۲ بخش نصب تجهیزات سردخانه و سپس راه اندازی سردخانه تقسیم می شود. نصب تابلو برق سردخانه و سرویس تابلو برق سردخانه نیز یکی از اقدامات اساسی در نصب و راه اندازی سردخانه به شمار می رود. سردخانه ها از لحاظ دمای کاری، به طور کلی به ۲ دسته تقسیم می شوند :

  • سردخانه بالای صفر ، با دمای کنترل شده در ۰ تا ۱۰ درجه سانتیگراد.
  • سردخانه زیر صفر ، با دمای کنترل شده -۲۰ تا ۰ درجه سانتیگراد.

هر کدام از این سردخانه ها هدف متفاوتی دارند. هدف یک انبار سردخانه نگهداری محصول (معمولاً مواد غذایی و کالاهای شیمیایی، صنعتی، دارویی و…) در دمای مطلوب، جلوگیری از فساد و افزایش عمر آن است. در مقابل، یک سردخانه زیر صفر باید محصول را در دمای ثابت نگه دارد تا اطمینان حاصل شود که خطر آسیب یا تغییر در یکپارچگی محصول آن وجود ندارد.

مراحل نصب سردخانه

ما می‌توانیم پانل‌های سردخانه‌ای را که در برنامه‌های سفارشی یا برای بازسازی سردخانه‌های دست دوم استفاده می‌شوند، نصب یا جایگزین کنیم. آرسان سرویس تامین کننده پیشرو در سیستم های دیوار و سقف بهداشتی است. چه برای آزمایشگاه، تولید غذا یا هر برنامه دیگری باشد. ما میتوانیم راه حلی با کیفیت بالا ارائه دهیم. ما برای تعدادی از محصولات از جمله ورق‌های PVC بهداشتی، سیستم‌های تخته‌بندی PVC، موارد دیگر استفاده می‌کنیم. پانل های عایق را برای محیط های کنترل شده با دما و محیط هایی که بهداشت در آنها حیاتی است می سازد. پانل ها را می توان تقریباً به هر اندازه ای ساخت و حمل و نقل تنها عامل محدود کننده واقعی است. با توجه به سیستم لمینیت، پانل ها صافی یکنواخت را ارائه می دهند. محصولات درجه یک ارزش بالایی دارند و بسیار مقرون به صرفه هستند، این شرکت دارای گواهینامه ISO 9001 نیز می باشد. ما از سازندگان برتر برای پانل های عایق درجه مواد غذایی بهداشتی و پانل های درجه بندی آتش استفاده می کنیم.

ما سقف های بهداشتی را ارائه می دهیم که برای جلوگیری از چکیدن آب در درب و ایجاد یخ نصب شده است. روشنایی را می توان با سوئیچ های ضد آب شده و منابع تغذیه تعبیه شده در دیوار در سقف نصب کرد.

ما می‌توانیم کف‌های ضد لغزش را نصب کنیم که با بارهای مختلف، استاندارد، کف فولاد ضد زنگ و غیره قابل انطباق هستند. کفپوش در فضای انبار سردخانه شما باید هموار و صاف باشد. اگر دما کمتر از 0 درجه سانتیگراد نباشد، می توان از کاشی برای کف اتاق سرد استفاده کرد. برای فریزرهای واکسن و فریزرهای بلاست به کفپوش مخصوص نیاز است. برخی از سردخانه ها نیز ممکن است به نوعی فضای ورودی گرم شده نیاز داشته باشند تا از یخ زدگی و خطر لغزش جلوگیری شود.

ما درب هایی از جمله لولایی، کشویی و نمایشگر شیشه ای را نصب می کنیم. ما همچنین می توانیم پنجره های رویت را نصب کنیم. درب های لولایی یا کشویی بسته به اندازه اتاق سرد و استفاده برنامه ریزی شده در دسترس هستند. در صورتی که کامیون‌های پالت‌کشی احتمالاً کالا را وارد می‌کنند، درهای کشویی ترجیح داده می‌شوند. درهای فریزر باید دارای عناصر گرمایشی باشند تا از یخ زدگی آنها جلوگیری شود. همه درها دارای دستگیره داخلی اضطراری هستند.

کمپرسور نیمه هرمتیک یا هرمتیک باید مجهز به جداکننده روغن باشد و مقدار مناسبی روغن به  اویل سپراتور اضافه شود. هنگامی که دمای تبخیر کمتر از 15- درجه است، باید یک جداکننده اکولوماتور و مقدار مناسب روغن سردخانه نصب شود.

کندانسینگ یونیت سردخانه طیف وسیعی از کاربردها و ویزگی را دارند. این تجهیزات را می توان به گونه ای ایجاد کرد که برای اکثر سردخانه با هر اندازه ای و دمایی مناسب باشد. دمای پایدار به این معنی است که مواد غذایی، نوشیدنی ها، مواد شیمیایی یا داروها را می توان تا زمانی که لازم است در مقیاس نگهداری کرد. از یک سردخانه کوچک در یک رستوران کوچک گرفته تا یک کارخانه مواد غذایی در مقیاس بزرگ، آن را پوشش داده ایم.

پایه کمپرسور باید مجهز به نشیمنگاه لاستیکی ضربه گیر باشد و برای نصب یونیت اتاق سرد باید فضای نگهداری وجود داشته باشد تا به راحتی بتوان تنظیم اتصالات و شیرآلات را رعایت کرد.

قطر لوله مسی باید دقیقاً مطابق با رابط مکش و شیر تخلیه کمپرسور انتخاب شود. هنگامی که کندانسورهای سردخانه و کمپرسور بیش از 3 متر از هم فاصله دارند، قطر لوله باید افزایش یابد. بین سطح مکش کندانسور و دیوار بیش از 400 میلی متر فاصله داشته باشید و بین فن کندانسور و موانع بیش از 3 متر فاصله داشته باشید.

قطر ورودی و خروجی مخزن ریسیور باید بر اساس قطر دیسشارژ کمپرسور و لوله خروجی مایع مشخص شده بر روی یونیت باشد. لوله مکش کمپرسور و لوله برگشت اواپراتور نباید کوچکتر از اندازه نشان داده شده در نمونه باشند تا مقاومت داخلی لوله تبخیر کاهش یابد.

هنگام انتخاب موقعیت نقطه بالابر ابتدا بهترین موقعیت را برای گردش هوا در نظر بگیرید و ثانیا جهت ساختاری بدنه و چیدمان سردخانه را در نظر بگیرید. فاصله بین کولر هوا و قفسه بندی و چیدمان باید بیشتر از هوای پرتابی اواپراتورهای سردخانه باشد.

محتوای آکارئون

طیف کاملی از لوازم جانبی از جمله قفسه بندی، قفسه بندی، روشنایی، پرده های نواری، ریل های آویزان و سیستم های ضد آب و هوا برای اتاق های خارجی قابل نصب است. ما می توانیم طیف گسترده ای از اتصالات سفارشی از قفسه بندی و قلاب های دیواری گرفته تا قفسه بندی و غیره را ارائه دهیم.

مراحل راه اندازی سردخانه