نصب سردخانه

سردخانه در ایران به دلیل رونق باغداری و کشاورزی، جز سرمایه گذاری های پر سود و بلند مدت است. این صنعت با قدمتی بیش از نیم قرن در کشورمان فعالیت داشته و تا سال ها ادامه خواهد داشت. در صورتی که نصب و راه اندازی سردخانه تان، استاندارد و کاملا مهندسی شده انجام گیرد، در ادامه مسیر نگهداری سردخانه، کمتر نیاز به خدمات تعمیر سردخانه پیدا می کنید. ساخت سردخانه با کیفیت به عوامل مختلفی مانند طراحی استاندارد سردخانه، تامین قطعات اورجینال سردخانه، نصب با کیفیت سردخانه بستگی دارد.

آرسان سرویس با بیش از 14 سال سابقه در صنعت سردخانه و برودت، آماده ارائه خدمات ساخت و نگهداری انواع سردخانه های برودتی به مشتریان خود می باشد. 

اگر نیاز به خدمات نصب و راه اندازی انواع سردخانه دارید، با ما تماس بگیرید. 09192002194

نصب و راه اندازی سردخانه

نصب و راه اندازی انواع سردخانه

image

سردخانه میوه

نصب و راه اندازی سردخانه میوه

image

سردخانه گوشت

نصب و راه اندازی سردخانه گوشت

image

سردخانه لبنیات

نصب و راه اندازی سردخانه لبنیات

image

سردخانه صنعتی

نصب و راه اندازی سردخانه صنعتی

image

سردخانه زیر صفر

نصب و راه اندازی سردخانه زیر صفر

image

سردخانه بالا صفر

نصب و راه اندازی سردخانه بالا صفر

نکات مهم قبل از نصب و راه اندازی سردخانه

در طی نصب و راه اندازی سردخانه ما باید نکاتی را قبل از اجرای پروژه در نظر بگیریم. این اقدامات شامل موارد مختلفی است که در این بخش به آن اشاره می کنیم :

نکات قبل از نصب و راه اندازی سردخانه

مراحل نصب و راه اندازی سردخانه

به طور کلی، نصب و راه اندازی سردخانه در مراحل مختلفی انجام می شود و به ۲ بخش نصب تجهیزات سردخانه و سپس راه اندازی سردخانه تقسیم می شود. نصب تابلو برق سردخانه و سرویس تابلو برق سردخانه نیز یکی از اقدامات اساسی در نصب و راه اندازی سردخانه به شمار می رود. سردخانه ها از لحاظ دمای کاری، به طور کلی به ۲ دسته تقسیم می شوند :

  • سردخانه بالای صفر ، با دمای کنترل شده در ۰ تا ۱۰ درجه سانتیگراد.
  • سردخانه زیر صفر ، با دمای کنترل شده -۲۰ تا ۰ درجه سانتیگراد.

هر کدام از این سردخانه ها هدف متفاوتی دارند. هدف یک انبار سردخانه نگهداری محصول (معمولاً مواد غذایی و کالاهای شیمیایی، صنعتی، دارویی و…) در دمای مطلوب، جلوگیری از فساد و افزایش عمر آن است. در مقابل، یک سردخانه زیر صفر باید محصول را در دمای ثابت نگه دارد تا اطمینان حاصل شود که خطر آسیب یا تغییر در یکپارچگی محصول آن وجود ندارد.

1. نصب پنل و درب سردخانه

در این مرحله ابتدا پنل های سفارش داده شده را بر طبق لیست طراحی شده دسته بندی می کنیم و به ترتیب نصب در کنار هم قرار می دهیم. نصب دیواره سردخانه حتما باید توسط نصاب ماهر صورت گیرد و الزامات اجرایی آن به خوبی کنترل و بررسی شود. هر چه دمای سردخانه پایین تر باشد، ضخامت دیواره آن نیز باید افزایش پیدا کند. همچنین اگر دیوار خارجی سردخانه با هوای آزاد در ارتباط باشد ضخامت آن نیز به تناسب اختلاف دما، کاهش و یا افزایش می یابد.

در نصب کف سردخانه اقداماتی جهت افزایش دوام آن باید اجرایی کرد تا مدت زمان بیشتری بتوانیم از سردخانه بهره برداری کنیم. یکی از الزامات نصب کف سردخانه، زیر سازی آن بوده که باید از لحاظ رطوبتی و حرارتی عایق باشد و همچنین برای جلوگیری از یخ زدن کف آن باید لوله هایی افقی در زیرسازی آن قرار دهیم.

سقف سردخانه با توجه به اختلاف دمای هوای داخل و خارج ساختمان انتخاب می شود و این یعنی اگر محیط هوای آزاد باشد ضخیم تر و دارای محافظ ضربه گیر اما اگر در محیط داخلی نصب شود، ضخامت آن معمولی و بدون ضربه گیر هم می تواند باشد.

در سردخانه درب هایی از جمله لولایی، کشویی و نمایشگر شیشه ای نصب می شود. ما همچنین می توانیم پنجره های رویت را نصب کنیم. درب های لولایی یا کشویی بسته به اندازه استفاده سردخانه برنامه ریزی شده و در دسترس هستند. در صورتی که کامیون‌های پالت‌کشی کالا را وارد می‌کنند، درهای کشویی ترجیح داده می‌شوند. درهای سردخانه باید دارای عناصر گرمایشی باشند تا از یخ زدگی آنها جلوگیری شود. همه درها دارای دستگیره داخلی اضطراری هستند.

2. نصب کندانسینگ یونیت سردخانه

کمپرسور نیمه هرمتیک یا هرمتیک باید مجهز به جداکننده روغن باشد و مقدار مناسبی روغن به اویل سپراتور اضافه شود. هنگامی که دمای تبخیر کمتر از ۱۵- درجه است، باید یک جداکننده اکومولاتور و مقدار مناسب روغن سردخانه نصب شود.

کندانسینگ یونیت سردخانه طیف وسیعی از کاربردها و ویژگی را دارد. این تجهیزات را می توان به گونه ای ایجاد کرد که برای اکثر سردخانه ها با هر اندازه ای و دمایی مناسب باشد. دمای پایدار به این معنی است که مواد غذایی، نوشیدنی ها، مواد شیمیایی یا داروها را می توان تا زمانی که لازم است در مقیاس زیاد نگهداری کرد. از یک سردخانه کوچک در یک رستوران کوچک گرفته تا یک کارخانه مواد غذایی در مقیاس بزرگ، آن را پوشش داده ایم.

پایه کمپرسور باید مجهز به نشیمنگاه لاستیکی ضربه گیر باشد و برای نصب یونیت اتاق سرد باید فضای نگهداری وجود داشته باشد تا به راحتی بتوان تنظیم اتصالات و شیرآلات را رعایت کرد.

3. لوله کشی سردخانه

قطر لوله مسی باید دقیقاً مطابق با رابط مکش و شیر تخلیه کمپرسور انتخاب شود. هنگامی که کندانسورهای سردخانه و کمپرسور بیش از ۳ متر از هم فاصله دارند، قطر لوله باید افزایش یابد. بین سطح مکش کندانسور و دیوار بیش از ۴۰۰ میلی متر فاصله داشته باشید و بین فن کندانسور و موانع بیش از ۳ متر فاصله داشته باشید.

قطر ورودی و خروجی مخزن ریسیور باید بر اساس قطر دیسشارژ کمپرسور و لوله خروجی مایع مشخص شده بر روی یونیت باشد. لوله مکش کمپرسور و لوله برگشت اواپراتور نباید کوچکتر از اندازه نشان داده شده در نمونه باشند تا مقاومت داخلی لوله تبخیر کاهش یابد.

4. نصب اواپراتور سردخانه

هنگام انتخاب موقعیت نقطه بالابر ابتدا بهترین موقعیت را برای گردش هوا در نظر بگیرید و ثانیا جهت ساختاری بدنه و چیدمان سردخانه را در نظر بگیرید. فاصله بین اواپراتور سردخانه و قفسه بندی و چیدمان باید بیشتر از هوای پرتابی اواپراتورهای سردخانه باشد.

5. عایقکاری سردخانه

عایقکاری سردخانه که در مرحله پس از نصب اتاق و تجهیزات صورت می گیرد دارای الزاماتی است که باید رعایت شود. در حین عایقکاری به جنس مواد عایق باید دقت داشته باشیم تا بر اثر تحمل دمای سرد دچار تحلیل متریال نشود و همچنین از نظر شیمیایی قابل حل با هوای محیط و آب نباشد.

6. نصب تابلوبرق و روشنایی سردخانه

تابلو برق جزو آخرین مرحله نصب سردخانه است که شامل سیم کشی تجهیزات و اتصال آن ها به یکدیگر می باشد. این اتصالات با مدار فرمان روشن خاموش شدن را کنترل و انجام می دهند. روشنایی محیط و اتاق سردخانه با توجه به اندازه حجم سردخانه صورت می گیرد و همیشه باید داخل و محل نصب تجهیزات همواره دارای روشنایی کافی باشد.

7. راه اندازی سردخانه

پس از آنکه نصب سردخانه به پایان رسید زمان راه اندازی سردخانه فرا میرسد. در این مرحله ما نیاز به مونتاژ کاری نداریم و توسط نیروی متخصص باید تمامی اقدامات صورت گیرد.

8. تست نشتی سردخانه

مرحله اول راه اندازی سردخانه، نشت یابی سردخانه و تست ازت لوله ها و سیستم است  تا از عدم نشتی سیستم مطلع شویم. در این مرحله پس از رویت تمامی اتصالات و تجهیزات و اطمینان از نبودن نشتی، سیستم را به مدت زمان حداقل یک شبانه روز در تست میگذاریم.

9. وکیوم سردخانه

پس از آنکه مطمعن شدیم سیستم دارای نشتی نیست ما به مرحله تخلیه ازت می رسیم و پس از خالی شدن ازت تمامی سیستم را وکیوم و به خلا می رسانیم. مدت زمان وکیوم کردن با توجه به قدرت پمپ وکیوم و حجم سردخانه ارتباط دارد.

10. شارژ فریون و روشن کردن سردخانه

پس از وکیوم کردن، سیستم آماده شارژ فریون سرمازا است که مبرد سردخانه نامیده می شود. در این مرحله با توجه به حجم سردخانه به میزان کافی باید سردخانه را شارژ مبرد کنیم و سردخانه را استارت بزنیم.

11. چک کردن کنترلرها

پس از شارژ کامل فریون سرمازا و روشن کردن سردخانه، کنترلرها اعم از ترموستات، های اند لو پرشر، اویل پرشر و ... را چک می کنیم و پس از تنظیم بودن تمامی موارد سردخانه را تحویل کارفرمای محترم می دهیم.

12. تحویل نهایی و بهره برداری سردخانه

در انتها، سردخانه را در دمای مورد نیاز کارفرما، به او تحویل داده تا جهت بهره برداری سردخانه اقدام شود. 

چه اقداماتی بعد از نصب و راه اندازی سردخانه مهم است؟

مهم ترین بخش بهره برداری از سردخانه، سرویس و نگهداری سردخانه است که با توجه به میزان حجم سردخانه که از کمپرسور 1.5 اسب شروع می شود تا چند تا کمپرسور قدرتمند باید اپراتوری اهل دانش و تجربه را برای سردخانه انتخاب و از آن کمک بگیریم. کمپرسور قلب سردخانه بوده و اگر به درستی انتخاب نشود یعنی برای سردخانه کوچک یا بزرگ باشد، در مدت زمان کوتاهی دچار سوختگی شده و نیاز به خدمات تعمیر کمپرسور سردخانه پیدا خواهید کرد. 

هزینه نصب و راه اندازی سردخانه

یکی از بخش های حائز اهمیت برای کارفرما هزینه نصب سردخانه است که بیشترین حجم آن به هزینه نصب و راه اندازی سردخانه ارتباط دارد. هزینه های نصب و راه اندازی به عوامل مختلفی بستگی دارد که سطح کیفیت متریال مصرفی بیشترین مقدار هزینه است و سایر هزینه ها نیز به دستمزد پیمانکار اجرایی و حمل و نقل و … تقسیم می شود. سطح کیفیت متریال مصرفی، سطح حرفه ای بودن پیمانکار و حجم سردخانه احداثی سه عامل مهم تعین قیمت سردخانه است.