کمپرسور چیلر

 

کمپرسور چیلر به عنوان قلب یک سیستم سرمایشی در نظر گرفته می شود. تعمیر کمپرسور چیلر نیز یکی از متداول ترین تعمیرات در چیلرها به شمار می رود. چیلرها از انواع کمپرسورهایی استفاده می کنند که برای برآورده کردن نیازهای منحصر به فرد هر پروژه طراحی شده اند. کمپرسورها مهمترین جزء در سیستم سرمایشی هستند. کمپرسور عملکرد کلی را با تعیین حد بازده ترمودینامیکی تنظیم می کند. آنها همچنین بیشترین مصرف انرژی یک سیستم و راندمان را به خود اختصاص می دهند. کمپرسور چیلر به دلیل عملکرد حیاتی خود، 25 تا 40 درصد از کل هزینه های سیستم را تشکیل می دهند و در تعیین محدوده ارزش کل سیستم سرمایشی نقش دارند.

 

کمپرسور چیلر

 


انواع کمپرسور چیلر


کمپرسورهای مورد استفاده در چیلرها در انواع مختلفی وجود دارد که بر اساس شکل تراکم و نحوه آن به دسته بندی های مختلفی دسته بندی می شوند.

1.کمپرسور سیلندر پیستونی چیلر

1.1.کمپرسور بسته سیلندر پیستونی

2.1.کمپرسور نیم بسته سیلندر پیستونی

3.1.کمپرسور باز سیلندر پیستونی

2.کمپرسور اسکرو چیلر

1.2.کمپرسور عمودی اسکرو

2.2.کمپرسور افقی اسکرو

3.2.کمپرسور جفت ماردون اسکرو

4.2.کمپرسور تک ماردون اسکرو

3.کمپرسور اسکرال چیلر

4.کمپرسور سانتریفیوژ چیلر

5.کمپرسور توربوکر چیلر

 


کمپرسور سیلندر پیستونی چیلر


کمپرسور سیلندر پیستونی چیلر که به آن کمپرسور رفت و برگشتی یا ضربه ای نیز میگویند. این نوع کمپرسور در گذشته بسیار مورد استفاده قرار میگرفت ولی امروزه کمتر رایج است زیرا فناوری جدیدتر و کارآمدتر جایگزین آن شده است، بنابراین هنوز هم در سرمایش صنعتی بسیار محبوب است. اینها کمپرسورهای بسیار قوی و قابل اعتمادی هستند که به نظر می رسد با تعمیر و نگهداری مناسب برای همیشه کار می کنند. اگرچه قطعات متحرک زیادی وجود دارد، بنابراین استهلاک آن بالاست.

در انواع کمپرسور رفت و برگشتی، فریون اغلب از روی موتور الکتریکی عبور می کند تا سیم پیچ خنک شود و سپس وارد محفظه قسمت مکانیکال کمپرسور می شود. قسمت مکانیکال کمپرسور به سادگی تعدادی پیستون و محفظه ای است که فریون به داخل آنها جریان می یابد. پیستون روی میل لنگ قرار دارد که آن را بالا و پایین می برد. با حرکت، فریون را به داخل محفظه فشرده می کند و در یک بازه زمانی معین، فریون با فشار بالا خارج می شود.

 


کمپرسور اسکرو چیلر


کمپرسورهای اسکرو که به عنوان کمپرسورهای دوار نیز شناخته می‌شوند، فریون را از طریق دو روتور یا ماردون که گاز را در محفظه کمپرسور به دام می‌اندازند و فشرده می‌کنند، از فشار و دمای کم به فشار و دمای بالا منتقل می‌کنند. کمپرسورهای اسکرو برای پروژه‌های خنک‌کننده با بار متوسط، مانند کارخانجات تولیدی و تهویه مطبوع ساختمان‌های اداری چند طبقه و تأسیسات با شرایط دمایی بحرانی مانند مراکز بیمارستانی، ایده‌آل هستند.

کمپرسورهای اسکرو هم برای چیلرهای آب خنک و هم هوا خنک استفاده می شوند. در نوع آب خنک کمپرسور بالای چیلر و با هوا خنک کمپرسور در زیر چیلر قرار دارد. چیلرهای خنک شونده با اواپراتور آبی اغلب عایق بندی می شوند، در حالی که ممکن است با هوا خنک نشده باشند. این نوع فریون را از اواپراتور خارج می کند و از داخل کمپرسور عبور می کند. در داخل کمپرسور دو ماردون متصل به هم وجود دارد.

فریون وارد فضای خالی بین دو ماردون می شود، اما با چرخش ماردون ها، فریون را بیشتر به داخل کمپرسور فشار می دهند و آن را در فضای کوچکی فشرده می کنند. فریون در دمای بالا با فشار بالا خارج می شود و به کندانسور و سمت شیر ​​انبساط جریان می یابد.

 


کمپرسور اسکرال چیلر


کمپرسورهای اسکرال از یک اسکرال مداری و یک اسکرال ثابت برای ایجاد فشرده سازی مداوم فریون استفاده می کنند. کمپرسورهای اسکرول را می توان در کاربردهای مختلفی مانند ساختمان های اداری، هتل ها، مدارس یا کلینیک ها استفاده کرد. کمپرسور اسکرال بیشتر در چیلرهای هوا خنک استفاده می شود اما می توانید آنها را روی آب خنک نیز پیدا کنید. معمولاً یک کمپرسور برای پاسخگویی به بار خنک کننده کافی نیست، بنابراین چندین کمپرسور در یک بانک به هم متصل می شوند.

در این نوع کمپرسورها، فریون معمولاً از پایین وارد شده و به دیسک های کمپرسور وارد می شود. یک دیسک ثابت خواهد بود در حالی که دیگری چرخانده می شود تا فریون را در فضای تنگ تر فشرده کند. فریون در حین حرکت دیسک به اطراف مارپیچ فشار می‌یابد که باعث فشرده شدن آن می‌شود، سپس از بالا خارج می‌شود و به سمت شیر ​​انبساط می‌رود.

 


کمپرسورهای گریز از مرکز چیلر (سانتریفیوژ)


کمپرسورهای سانتریفیوژ به نیروی گریز از مرکز برای فشرده سازی بخار فریون متکی هستند. اینها برای پروژه های پیچیده با بارهای خنک کننده متوسط ​​تا بزرگ مانند بیمارستان ها، دانشگاه ها یا کشتی های نیروی دریایی ایده آل هستند. اولین موردی که می خواهیم به آن نگاه کنیم کمپرسور نوع گریز از مرکز است. کمپرسور از نوع گریز از مرکز بسیار شبیه به این است و به راحتی قابل تشخیص است زیرا کمپرسور بالای چیلر قرار دارد و یک لوله پیچ‌دار بزرگ در اطراف کندانسور پیچیده شده است.

فریون از طریق خط مکش به داخل جریان می یابد، به مرکز پروانه برخورد می کند، جایی که توسط تیغه ها هدایت می شود. تیغه ها می چرخند و این سرعت زاویه ای را به ذرات فریون می دهد. این سرعت زاویه ای باعث می شود که ذرات فریون با سرعت بالا در همه جهات به بیرون پرواز کنند و در گذر دوار جمع می شوند و در آنجا فشار ناشی از انرژی جنبشی افزایش می یابد و سپس به کندانسور می رود. این نوع کمپرسور چیلر راه اندازی بسیار متداول برای یک کارخانه مرکزی در ساختمان های بزرگ است.

 


کمپرسور توربوکر


نوعی از کمپرسور سانتریفیوژ ، کمپرسور Turbocor است. کمپرسورهای توربوکر واحدهای بسیار کوچکتری هستند که در بالای چیلرها نیز نصب می شوند. اینها بسیار شبیه به نوع گریز از مرکز هستند، اما در داخل آنها کمپرسورهای دو مرحله ای دارند. فریون از جلو جریان می یابد، از دو کمپرسور مختلف عبور می کند و سپس فریون خارج شده و به کندانسور می رود. اینها معمولاً دارای یاتاقانهای مغناطیسی و موتورهای الکترونیکی هستند که این واحدها را بسیار کارآمد می کند. Turbocor بسیار رایج تر می شود و آنها قرار است این روند را ادامه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.