تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر

جهت تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر باید بدانیم که در چیلر های تراکمی از کمپرسور های پیستونی بیتزر و اسکرو بیتزر استفاده می شود. بیتزر یکی از بهترین سازندگان کمپرسور فریونی است که در کمپرسور های پیستونی از ظرفیت 1.5 تن تبرید تا کمپرسور بیتزر 40 تن تبرید مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین کمپرسورهای اسکرو بیتزر نیز از ظرفیت 50 اسب بخار تا 300 اسب بخار تولید می شوند. پیشنهاد ما این است که درصورت نیاز به تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر، این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید همچنین برای مطالعه آگاهی از نکات مربوط به تعمیر کمپرسور چیلر کلیک کنید.

تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر با توجه به ویزگی خاص این کمپرسور کاری حساس و نیازمند تخصص و تجربه همراه با دانش فراوان است. ایراداتی مانند سوختگی سیم پیچ یا اشکالات مکانیکال کمپرسور بیتزر باید با دقت مورد بررسی قرار بگیرند تا از تکرار موارد این چنینی جلوگیری شود. آرسان سرویس با سال ها تجربه در زمینه تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر دراین زمینه به شما کمک خواهد کرد تا با خاطری آسوده تعمیرات کمپرسور بیتزر را به ما بسپارید.

پرکابردترین نوع کمپرسور بیتزر در ایران، نوع پیستونی بیتزر، و نوع اسکرو بیتزر است. در چیلر ها با توجه به کاربری, ظرفیت و تکنولوزی مورد استفاده، از انواع این کمپرسورها استفاده می شود. کمپرسورهای بیتزر به کارکرد نرم و بی صدا معروف هستند. این کمپرسورها در ظرفیت های مختلف و جهت سرکننده های صنعتی و تهویه مطبوع تولید می شوند.

 

تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر

 

مانند همه ی کمپرسورهای فریونی، برگشت مایع مبرد قاتل اصلی این کمپرسورهاست که باعث وارد شدن ایرادات اساسی به سیم پیچ و مکانیکال این سیستم می شود. در صورت مشاهده کوچک ترین صدای غیرعادی، لرزش های نوسان دار و غیر عادی و پریدن فیوز بلافاصله کمپرسور را خاموش کنید تا از آسیب دیدن بیشتر آن جلوگیری گردد.


با آرسان سرویس تماس بگیرید تا دراولین فرصت جهت تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر اقدام شود.


تعمیر و بازسازی کمپرسور بیتزر چیلر به علت حساسیت فاصله بین قطعات، تلرانس و نوع گاز بندی، کاری تخصصی و حساس است. آرسان سرویس از قطعات با کیفیت اصلی و اورجینال و همچنین روغن اصلی در سرویس تعمیرات و راه اندازی کمپرسور استفاده می کند. کمپرسوری که پس از تعمیرات و نصب و راه اندازی توسط آرسان سرویس نصب شود از پشتیبانی فنی برخوردار است.

یکی دیگر از خدمات ما تعیین علت خرابی کمپرسور و ایراد وارد شده است و همچنین بررسی صحت عملکرد کمپرسور بیتزر را در آخر کار به صورت مکتوب ارائه مینماییم . اگر کمپرسور بدون عیب یابی و کشف علت تعمیر شود و عوامل خرابی رفع نشود و سیستم خنک کننده با این شرایط نصب و راه اندازی گردد . به طور حتم تنها در مدت کوتاهی مجددا کمپرسور خراب خواهد شد. تامین قطعات اصلی کمپرسور بیتزر چیلر جهت تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر، توسط کارشناسان ما با دقت فراوانی انجام می شود.

تعمیرات کمپرسور بیتزر چیلر از سراسر ایران پذیرفته می شود. تنها کافیست کمپرسور چیلر را بوسیله ی باربری برای ما ارسال نمایید. پس از بررسی و اعلام هزینه کمپرسور چیلر، تعمیر و بازسازی شده و پس از تست فشار (مکانیکال) و تست سلامت الکتریکال تحویل داده می شود.

 

تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر تراکمی

 

تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر یکی از تخصصی ترین تعمیرات کمپرسور است که باید توسط افراد تحصیل کرده صورت گیرد و هیچ زمانی نباید تعمیرات این کمپرسور برودتی که تحت شرایط خاصی کار میکند ساده گرفته شود. امروزه آرسان سرویس با سال ها تجربه جهت اهداف افزایش کیفیت بهره برداری چیلر های تراکمی، کارگاه مجهز و کاملی را جهت تعمیرات کمپرسور بیتزر چیلر راه اندازی نموده تا تمامی فرآیند سرویس و تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر به نحو احسن صورت گیرد.

چیلرهای تراکمی از چهار جز اصلی کمپرسور, کندانسور, شیر انبساط و اواپراتور تشکیل شده است؛ کمپرسور چیلر به عنوان قلب تپنده چیلر نقش سازنده ای دارد. کمپرسور چیلر به دو مدل روتاری (اسکرو، اسکرال) و سیلندر پیستونی (بسته ای , نیمه بسته و بسته) تقسیم می گردد.

تمامی کمپرسورهایی که توسط کارخانه به صورت پلمپ و یکپارچه تولید می شوند, غیر قابل سرویس و تعمیر هستند؛ مثل کمپرسورهای پیستونی یخچال و  کمپرسور کولرگازی و کمپرسور های هرمتیک مینی چیلر و همچنین کمپرسورهای اسکرال و منیروپ بسته که این کمپرسور ها به عنوان کمپرسور یکبار مصرف به بازار عرضه می شوند.

 


تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر تراکمی


از چیلر تراکمی به عنوان یکی از ماشین های سرمایشی استفاده می شود و چیلری که توسط کمپرسور ایجاد سرما کند را چیلر تراکمی می گویند. کمپرسور دارای قطعات مکانیکال است که توسط روغن جهت کاهش اسطحکاک روانکاری می شود. در کمپرسور سیلندر پیستونی و کمپرسور اسکرو و اسکرال روغن با فریون در حال اختلاط است و همیشه کمپرسور باید دارای حجم معینی از روغن باشد.

کمپرسورها در حالت عادی دارای صدای طبیعی هستند و اگر چیلری دارای شاسی استاندارد و لوله کشی مناسب باشد, نباید کمپرسور دچار لرزش و صدای غیرطبیعی گردد و اگر کمپرسور چیلر دچار صدای غیر عادی و لرزش بود، قطعات داخلی آن آسیب دیده است.

یکی از علت های خرابی کمپرسورهای بیتزر عدم طراحی مناسب چیلر تراکمی است. خرابی کمپرسور بیتزر چیلر تراکمی به عوامل مختلفی بستگی دارد که این خرابی ها شامل قسمت الکتریکال و مکانیکال شده و گاهی اتفاق می افتد که تمامی کمپرسور دچار خرابی می شود و نیاز به تعمیرات اساسی دارد. یکی از مواردی که باعث می شود تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر تراکمی را انجام دهیم سیم پیچی آن است که معمولا بر اثر ایرادات برق ورودی ست و مورد بعدی نشتی روغن و یا فرار روغن کمپرسور به کندانسور است که باعث می شود اصطحکاک فزاینده و ساییدگی بدون روانکاری روغن صورت گیرد که این اتفاق باعث داغ شدن سیم پیچ و در نهایت سوختن سیم پیچ می شود.