در اکثر چیلرهای تراکمی از کمپرسور های برند بیتزر نوع پیستونی یا اسکرو استفاده شده است. این چیلرهای تراکمی در ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و … جهت تهویه مطبوع محیط و از چیلر های تراکمی نوع صنعتی برای خنک کاری خط تولید کارخانجات کاربرد دارد. اگر قصد تعمیر کمپرسور چیلر نوع اسکرو یا سیلندرپیستونی بیتزر را دارید، پیشنهاد ما به شما این است که این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

همچنین جهت دریافت خدمات تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر تراکمی با ما تماس بگیرید. 09192002194

تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر

 

چیلر

برای خنک کردن محیط ابزارهای مختلفی در نظر گرفته شده است که چیلرها یکی از این ابزارها هستند. قلب تپنده هر چیلر نیز کمپرسوری است که اگر به‌ خوبی تعمیر یا نگهداری نشود، مانع از عملکرد درست این تجهیزات می‌شود. تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر یکی از راه‌هایی است که بتوانید این تجهیزات را در محل کار خود یا در خانه خود برای سال‌های طولانی استفاده کنید.

چیلرها اغلب ابزارها یا ماشین‌هایی هستند که به کمک یک چرخه ترمودینامیک می‌توانند محیطی را به‌واسطه گرفتن گرمای آن خنک کند. این روش به کمک یک مبرد و یک مبدل حرارتی انجام می‌شود. در این شیوه گرما از محیط گرفته و به مبرد منتقل می‌شود؛ سپس با کمک ابزاری به‌عنوان مبدل حرارتی مبرد خنک شده و سرما را به محیط گرم منتقل می‌کند.

 

کمپرسور چیلر

چیلرهایی که تراکمی هستند برای عملکرد بهتر باید اجزای مختلفی داشته باشند. کمپرسور را می‌توان اصلی‌ترین بخش این چیلرها دانست. اگر تصمیم داشته باشید تا راندمان چیلر خود را افزایش دهید، باید بتوانید کمپرسور خود را از جهت نوع و ساختمان ارتقا دهید و با کمک تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر عمر آن‌ها را افزایش دهید. البته کمپرسورها انواع مختلفی دارند که بسته به راندمان و شرایطی که مورداستفاده قرار می‌گیرند، متمایز می‌شوند. به‌صورت کلی، اگر کاربرد یا عامل تحریک‌کننده کمپرسور را در نظر نگیرید، بر اساس جابه‌جایی مثبت و دینامیک آن‌ها را طبقه‌بندی می‌کنند.

کمپرسور چیلر برند بیتزر

برند بیتزر

یکی از کمپانی‌های اصلی که محصولات برودتی و البته کمپرسورهای تولیدی آن حرف اول را در این زمینه می‌زند، برند بیتزر آلمانی است. این کمپانی با تولید کمپرسور پیستونی کار خود را آغاز کرد و امروزه توانسته طیف وسیعی از کمپرسورها شامل نوع اسکرو، نوع 2 مرحله ای و … را با کیفیت بسیار بالایی در اختیار مشتریان خود قرار دهد. برای خرید این محصول تنها داشتن لوگو را به‌عنوان تضمین در نظر نگیرید. سعی کنید از فروشگاه معتبر که بتواند تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر را نیز انجام دهد این محصولات را تهیه کنید.

جهت تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر باید بدانیم که در چیلر های تراکمی از کمپرسور های پیستونی بیتزر و اسکرو بیتزر استفاده می شود. بیتزر یکی از بهترین سازندگان کمپرسور فریونی است که در کمپرسور های پیستونی از ظرفیت 1.5 تن تبرید تا کمپرسور بیتزر 40 تن تبرید مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین کمپرسورهای اسکرو بیتزر نیز از ظرفیت 50 اسب بخار تا 300 اسب بخار تولید می شوند.

 

انواع کمپرسور بیتزر در چیلرها

اکنون‌که برند بیتزر را شناختید به‌خوبی می‌دانید که این برند توانسته کمپرسورهای مختلفی را تولید کند. کمپرسورهای این برند شامل کمپرسورهای سمی هرمتیک رفت و برگشتی، کمپرسورهای کامپکت اسکرو، کمپرسورهای سمی هرمتیک اسکرو، کمپرسورهای سیلندر پیستونی تسمه‌ای، کمپرسورهای سیلندر پیستونی سمی هرمتیک (دومرحله‌ای) و کمپرسورهای هرمتیک اسکرال است. در ادامه با دو نوع اصلی این کمپرسورها آشنا خواهید شد.

پرکابردترین نوع کمپرسور بیتزر در ایران، نوع پیستونی بیتزر، و نوع اسکرو بیتزر است. در چیلر ها با توجه به کاربری, ظرفیت و تکنولوزی مورد استفاده، از انواع این کمپرسورها استفاده می شود. کمپرسورهای بیتزر به کارکرد نرم و بی صدا معروف هستند. این کمپرسورها در ظرفیت های مختلف و جهت سرکننده های صنعتی و تهویه مطبوع تولید می شوند.

 

کمپرسور پیستونی یا رفت و برگشتی بیتزر

کمپرسور پیستونی بیتزر را به نام کمپرسور رفت و برگشتی نیز می‌شناسند. البته این کمپرسورها هم از رایج‌ترین نوع کمپرسور هستند و هم طرفداران بسیار زیادی دارند. این کمپرسورها برای اینکه بتوانند سیالات را فشرده کنند باید به نحوی عمل کنند که چند پیستون مدام در آن در حال رفت‌ و آمد باشند. گازهای مبرد متفاوتی در این کمپرسور مورداستفاده قرار می‌گیرند. با گذشت زمان این برند توانسته موتور الکتریکی و صفحات سوپاپی را ارتقا دهد و با این کار کمپرسور عملکرد بهتری خواهد داشت. اگر کمپرسور بتواند به بهترین شکل عمل کند تا دوازده درصد بهبود کیفیت خواهد داشت. با رعایت منظم برنامه نگهداری چیلر، به احتمال زیاد نیاز به تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر نخواهید داشت.

کمپرسور پیستونی بیتزر

 

کمپرسور اسکرو بیتزر

در ساخت چیلر، کمپرسور اسکرو بیتزر بیشترین استفاده را دارد. البته علاوه بر چیلر در پمپ‌های صنعتی نیز از آن کمک می‌گیرند. این کمپرسورها که به شیوه سمی هرمتیک عمل می‌کنند، به‌سادگی امکان تعمیر حتی یک بخش از کمپرسور را برای تعمیرکاران فراهم می‌کند. در چیلر های تراکمی نوع تهویه مطبوع و نوع صنعتی از این این کمپرسور بیتزر استفاده می شود.

این کمپرسور از نظر عملکرد چند گام بالاتر از سایر کمپرسورهای موجود در بازار است و این به کمک قطعات کمتری است که در ساخت آن مورد استفاده قرار گرفته است. این قطعات کمتر باعث اتلاف انرژی می‌شوند و عملکرد آن‌ها با کمک سیستم کنترل مکانیکی افزایش چشم‌گیری خواهد داشت. با این ویژگی تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر نیز راحت‌تر می‌شود. گازهای مبرد مختلفی در این کمپرسور مورد استفاده قرار می‌گیرند و چون روغن‌های کمپرسور باکیفیتی در آن استفاده می‌شود عملکرد کمپرسور ارتقا پیدا می‌کند.

کمپرسور اسکرو برند بیتزر

 

اصول نگهداری کمپرسور بیتزر در چیلرها

اگر کمپرسور چیلر تراکمی را به‌درستی انتخاب نکنید به‌سرعت شاهد خراب شدن آن خواهید بود. برای اینکه عمر کمپرسور را افزایش دهید باید مراقب باشید تا در هنگام کار، لرزش رخ ندهد و ساییدگی اتفاق نیفتد. برای جلوگیری از این اتفاق باید ظرفیت چیلر و کمپرسور متناسب یکدیگر باشد و از سرویس چیلر به صورت دوره ای غافل نشوید تا نیاز به تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر پیدا نکنید.

 

علت خرابی کمپرسور بیتزر چیلر

یکی از علت های خرابی کمپرسورهای بیتزر عدم طراحی مناسب چیلر تراکمی است. در صورتی که چیلر تراکمی به صورت اصولی و مهندسی طراحی نشده باشد، به دلیل کارکرد بالای کمپرسور و یا اختلال در سیستم، کمپرسور چیلر دچار خرابی می شود. خرابی کمپرسور بیتزر چیلر تراکمی به عوامل مختلفی بستگی دارد که این خرابی ها شامل قسمت الکتریکال و مکانیکال شده و گاهی اتفاق می افتد که تمامی بخش های کمپرسور بیتزر دچار خرابی می شود و نیاز به تعمیرات اساسی دارد.

یکی از اقدامات متداول در تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر تراکمی، تعویض سیم پیچ سوخته آن است که معمولا بر اثر نوسان برق ورودی به چیلر، رخ می دهد. همچنین ممکن است در اثر نشتی روغن و یا فرار روغن کمپرسور به کندانسور، اصطحکاک فزاینده و ساییدگی بدون روانکاری روغن صورت گیرد که این اتفاق باعث داغ شدن سیم پیچ و در نهایت سوختن سیم پیچ می شود.

 

چگونگی تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر

کمپرسورهای بیتزر حساسیت بالایی از نظر تلورانس دارند. البته آب‌بندی کمپرسور نیز باید با حساسیت بالایی انجام شود. تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر اصلاً نباید توسط خود شما انجام شود. اگر متوجه هرگونه صدا، لرزش، پرش فیوز یا هر اتفاق دیگری شدید باید بدانید که کمپرسور با مشکل روبه‌رو است؛ به همین دلیل باید به‌سرعت آن را به کمک یک تعمیرکار تعمیر کنید تا از آسیب‌های بعدی که ممکن به این وسیله وارد شوند، جلوگیری کنید.

مانند همه ی کمپرسورهای فریونی، برگشت مایع مبرد قاتل اصلی این کمپرسورهاست که باعث وارد شدن ایرادات اساسی به سیم پیچ و مکانیکال این سیستم می شود. در صورت مشاهده کوچک ترین صدای غیرعادی، لرزش های نوسان دار و غیر عادی و پریدن فیوز بلافاصله کمپرسور را خاموش کنید تا از آسیب دیدن بیشتر آن جلوگیری گردد.

 

تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر تراکمی

چیلرهای تراکمی از چهار جز اصلی کمپرسور, کندانسور, شیر انبساط و اواپراتور تشکیل شده است؛ کمپرسور چیلر به عنوان قلب تپنده چیلر نقش سازنده ای دارد. کمپرسور چیلر به دو مدل روتاری (اسکرو، اسکرال) و سیلندر پیستونی (بسته ای , نیمه بسته و بسته) تقسیم می گردد. تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر یکی از تخصصی ترین تعمیرات کمپرسور است که باید توسط افراد تحصیل کرده صورت گیرد و هیچ زمانی نباید تعمیرات این کمپرسور برودتی که تحت شرایط خاصی کار میکند ساده گرفته شود.

کمپرسورها در حالت عادی دارای صدای طبیعی هستند و اگر چیلری دارای شاسی استاندارد و لوله کشی مناسب باشد, نباید کمپرسور دچار لرزش و صدای غیرطبیعی گردد و اگر کمپرسور چیلر دچار صدای غیر عادی و لرزش بود، قطعات داخلی آن آسیب دیده است.

 

تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر در تهران

تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر را نباید به هر کسی بسپارید. تنها افرادی باید این کار را انجام دهند که در این زمینه متخصص هستند. اگر در تهران ساکن هستید با خیال راحت می‌توانید این کمپرسور را به دست متخصصان حرفه‌ای آرسان سرویس بسپارید. کمپرسور بیتزر از حساسیت بالایی برخوردار است و البته به دلیل کیفیتی که دارد، نگهداری از آن تأثیر بسیار زیادی هم در عمر خود کمپرسور و هم در عمر چیلر خواهد داشت. از آرسان سرویس کمک بخواهید و با خیال راحت کمپرسور خود را به دست آن‌ها بسپارید.

تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر با توجه به ویزگی خاص این کمپرسور کاری حساس و نیازمند تخصص و تجربه همراه با دانش فراوان است. ایراداتی مانند سوختگی سیم پیچ یا اشکالات مکانیکال کمپرسور بیتزر باید با دقت مورد بررسی قرار بگیرند تا از تکرار موارد این چنینی جلوگیری شود. آرسان سرویس با سال ها تجربه در زمینه تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر دراین زمینه به شما کمک خواهد کرد تا با خاطری آسوده تعمیرات کمپرسور بیتزر را به ما بسپارید.

تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر به علت حساسیت فاصله بین قطعات، تلرانس و نوع گاز بندی، کاری تخصصی و حساس است. آرسان سرویس از قطعات با کیفیت اصلی و اورجینال و همچنین روغن اصلی در سرویس تعمیرات و راه اندازی کمپرسور استفاده می کند. کمپرسوری که پس از تعمیرات و نصب و راه اندازی توسط آرسان سرویس نصب شود از پشتیبانی فنی برخوردار است.

اگر کمپرسور بدون عیب یابی و کشف علت تعمیر شود و عوامل خرابی رفع نشود و سیستم خنک کننده با این شرایط نصب و راه اندازی گردد . حتما در مدت کوتاهی مجددا کمپرسور خراب خواهد شد. تامین قطعات اصلی کمپرسور بیتزر چیلر جهت تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر، توسط کارشناسان ما با دقت فراوانی انجام می شود.

تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر تراکمی

 

کلام پایانی

یکی از برندهای معروف در دنیای چیلرها و کمپرسورهای آن‌ها، برند بیتزر BITZER است. اگر شما هم برای چیلر خود از محصولات این کمپانی تهیه کرده‌اید باید بدانید که تعمیر کمپرسور بیتزر چیلر درست است که کار سخت و پرهزینه‌ای نیست؛ اما نباید آن را به دست افرادی بسپارید که با این برند و جزئیات آن آشنایی ندارند. بهتر است کمپرسور بیتزر خود را به متخصصان آرسان سرویس بسپارید و مطمئن باشید که سال‌ها می‌توانید از این محصول استفاده کنید.