تعمیر چیلر کریر

اگر چیلر کریر شما به طور غیر منتظره ای از کار بیفتند و یا خراب شود و نیاز به تعمیر چیلر کریر پیدا کند، احتمالاً با اتفاقاتی ناراحت کننده و غیر قابل تحمل مواجه خواهید شد. با سرویس چیلر کریر و نگهداری پیش بینی شده چیلر کریر، قبل از وقوع خرابی از مشکلات احتمالی مطلع خواهید شد.

رسیدگی به چیلر کریر و تعمیر به موقع آن، باعث کاهش ناراحتی مصرف کنندگان چیلر کریر می شود. پیشنهاد ما به شما این است که سرویس، نگهداری و تعمیر چیلر برند کریر خود را برنامه ریزی کنید. این چیلر ها دارای ساختاری منحصر به فرد بوده و برای تعمیر کمپرسور کریر حتما باید از تعمیرکاران حرفه ای و با تجربه کمک بگیرید.

تعمیر چیلر کریر

 

چیلر تراکمی برند کریر

چیلری که در آن از کمپرسور استفاده می شود را چیلر تراکمی گویند. چیلر تراکمی کریر یکی از اولین چیلر هایی است که توسط بنیانگذار علم سرمایش، ویلیس کریر طراحی و ساخته شد. این چیلر ها با کمپرسور های سیلندر پیستونی که رنگی سبز ملایم و یا طوسی دارند ساخته می شوند. در تعمیر چیلر کریر باید بدانید چیلر تراکمی کریر دارای ساختاری ساده و منحصر به فردی است و در عین سادگی حتی پس از سال ها تولید و عرضه، دارای کیفیت بالایی می باشد و برای مصارف تهویه مطبوع و صنعتی از آن استفاده می شود.

 

ساختار منحصر به فرد چیلر کریر

این چیلر ها نیز همانند سایر ماشین آلات صنعتی تراکمی دارای 4 بخش اصلی کمپرسور، کندانسور، اکسپنشن ولو و اواپراتور است. تابلو برق این چیلر در گذشته بصورت رله ای بوده و تمامی کنترلر ها بصورت مکانیکی قطع و وصل را انجام می دادند. یکی از خاص ترین کنترلر چیلر در دستگاه های برند کریر بکار برده شده است که ترموستات یا استپ کنترل نامیده می شود. ما برای اینکه تولید سرما را کنترل کنیم باید نحوه روشن و خاموش شدن کمپرسور را به خوبی برنامه ریزی کنیم و با توجه به میزان نیاز سرما، چیلرکریر را روشن و خاموش کنیم.

برای افزایش طول عمر کمپرسور چیلر کریر و کاهش استهلاک و نیاز به خدمات تعمیر چیلر کریر آن، ما باید کمترین روشن و خاموش شدن کمپرسور را اعمال کنیم. شرکت کریر به همین منظور کنترل ظرفیت کمپرسور را برای چیلر های خود طراحی کرده که با شیر برقی که در سیلندر قرار داده شده این کار انجام می شود. استپ کنترل نام ترموستاتی است که ظرفیت کمپرسور را افزایش و یا کاهش می دهد و در نهایت اگر به هدف دمای تعیین شده برسد، کمپرسور را خاموش می کند.

تعمیر چیلر کریر

 

چیلر کریر نوع صنعتی

محصولاتی که ما در روزمره خود از آن استفاده می کنیم تحت فرآیندی در کارخانجات تولید و بدست ما رسیده است. به طور مثال در صنعت غذا، دارو، رنگ، مواد شیمیایی، نفت و پتروشیمی و سایر صنایع تولیدی. دارو مهم ترین خوراکی است که م یتواند جان انسانی را نجات دهد. اگر همین دارو در دمای بالاتری از حد مجاز تولید شود اصطلاحا به آن می گویند سیاه شده و غیر قابل استفاده می شود، این یعنی کل خط داروسازی به خنک کنندگی چیلر صنعتی ارتباط دارد.

در سایر صنایع غذایی و تولیدی نیز این مقدار حساسیت در زمان تولید وجود دارد. در زمانی که فرآیند خنک سازی متوقف شود، اپراتور به فکر تعمیر چیلر کریر می افتد که این مورد به پیش نیازهایی همچون عیب یابی چیلر احتیاج دارد.

در صنعت و کارخانجات ما برای تولید محصولات نیاز به سرمای کافی جهت تولید نیاز داریم. برای تامین این سرما از دستگاهی به نام استفاده می کنیم. این چیلرها در انواع و اقسام مختلفی ساخته می شوند. یکی از بهترین چیلرهای صنعتی، چیلر صنعتی برند کریر است. چیلرهای صنعتی به مراتب دارای تعداد ساعات کارکرد بیشتری نسبت به سایر چیلرها هستند. این چیلر ها گاهی بصورت شبانه روزی و گاهی بصورت تک شیفت کار می کنند.

این کارکرد مداوم در صورتی می تواند مستمر باشد که چیلر دارای بالاترین کیفیت باشد. چیلر کریر صنعتی برای بیشترین ساعات کارکرد طراحی شده است و اگر به خوبی سرویس چیلر و نگهداری شود سال ها بدون خرابی می تواند کار کند.

 

چیلر کریر نوع تهویه مطبوع

به طور کلی برای خنک کردن هوای ساختمان ها ما باید دمای ساختمان را کاهش دهیم. از فن کویل و یا هواساز برای خنک کردن ساختمان استفاده می کنیم. این تجهیزات توزیع کننده سرما نام دارند و برای تولید سرما به ماشین سرمایی نیاز داریم که بهترین آن چیلر تهویه مطبوع برند کریر است. چیلر هایی که برای خنک کردن هوای ساختمان های مسکونی و تجاری و … استفاده می شود چیلر تهویه مطبوع نام دارد. در تعمیر چیلر کریر نوع تهویه مطبوع باید بدانید این چیلر ها دارای انواع مختلفی هستند که به 2 نوع آب خنک و هوا خنک تقسیم می شوند.

تعمیر چیلر برند کریر

 

علت خرابی چیلر کریر

نکته قابل توجه در تعمیر چیلر کریر خرابی چیلرها به چند عامل مختلف بستگی دارد که بیشترین تاثیر در خرابی را دارند که شامل طراحی نادرست، ساخت و راه اندازی غیر اصولی، و عدم رعایت برنامه نگهداری چیلر می شود. اگر هر یک از این 4 مرحله ( طراحی، ساخت، راه اندازی و نگهداری ) دچار نقص باشد، چیلر خراب می شود.

در چیلرهای کریر از نظر طراحی و ساخت در بهترین حد ممکن اقدام شده است و اگر خرابی پیش آید، بدلیل راه اندازی غیر استاندارد و غیر اصولی است. همچنین عدم سرویس و نگهداری مناسب و استفاده از افراد غیر متخصص جهت تعمیر چیلر تراکمی می تواند باعث بروز خرابی چیلر کریر شود. این چیلر ها دارای کنترلر های کارآمد و همچنین سیستم فریون کاملا اصولی هستند.

 

تعمیر چیلر کریر

خرابی چیلر کریر بیشتر بر اثر ناکارآمدی برج خنک کننده و استهلاک تابلو برق اتفاق می افتد که موجب سوختن سیم پیچی کمپرسور و خرابی مکانیکال کمپرسور کریر می شود. همچنین بدلیل عدم استفاده از سختی گیر، کندانسور چیلر دچار رسوب شده و اگر این روند ادامه دار باشد در تعمیر چیلر کریر باید جهت بازکردن لوله های کندانسور رسوبزدایی مکانیکی صورت بگیرد که دارای ریسک بالایی برای سلامت لوله های چیلر کریر است.

پس از مدت زیادی کار کردن چیلر کریر، بر اثر استهلاک، قطعات تابلو برق چیلر نیز باید سرویس و یا تعویض گردند. این قطعات شامل کنتاکتور قدرت و کلید های قطع و وصل کننده می شود. گاهی بر اثر عدم نگهداری مناسب و یا تعمیرات اشتباه، مبدل های چیلر دچار خرابی می شوند که در این مرحله در صورت ترمیم کندانسور و اواپراتور چیلر کریر تعمیر می شود و در صورتی که امکان تعمیر نباشد مبدل چیلر تعویض می گردد.

تعمیرات چیلر تراکمی کریر

 

تعمیر کمپرسور چیلر کریر

کمپرسور هایی که بر روی چیلر کریر نصب می شوند، یا ساخت خود شرکت کریر و یا ساخت شرکت کارلایل هستند. این کمپرسور چیلر کریر از نوع سیلندر و پیستونی می باشد. یکی از اصلی ترین بخش های تعمیر چیلر کریر، تعمیر کمپرسور آن است. تعمیر کمپرسور چیلر کریر به 2 بخش مکانیکال و الکتریکال تقسیم می شود. تعمیرات مکانیکال کمپرسور چیلر کریر، شامل سیلندر پیستون و شاتون و گژنپین و اویل پمپ و… است و سیم پیچی کمپرسور مربوط به بخش تعمیرات الکتریکال می شود.

 

تعمیرکار چیلر تراکمی کریر در تهران

زمانی که قصد دارید برای تعمیر چیلر کریر خود اقدام نمایید، ممکن است برای شما سوال پیش آید که از چه افرادی و چه کسانی در این زمینه استفاده نماییم. در پاسخ می توان گفت، بهتر است از افرادی که تجربه کافی در تعمیر انواع چیلر به خصوص تجربه در زمینه تعمیر چیلر کریر دارند، استفاده نمایید. امروزه مراکز مختلفی خدمات متنوعی را برای تعمیر چیلر تراکمی به شما ارائه می دهند. شما می توانید با در نظر گرفتن مواردی از بخش های کاربردی، نسبت به تعمیر چیلر تراکمی کریر خود اقدام نمایید.

توجه داشته باشید زمانی که قصد استفاده از خدمات این موسسات را دارید، از سابقه آن ها در زمینه تعمیر چیلر کریر آگاه شوید و سپس نسبت به انتخاب آنان اقدام نمایید. تعمیر چیلر کریر باید توسط فردی متخصص، با تجربه و با دانش انجام شود. یکی از ویژگی های تعمیرکار چیلر این است که این فرد باید الفبای چیلر را بصورت آکادمیک فرا گرفته باشد و با تجربه و دانش اندوزی نسبت به عیب یابی چیلر اقدام کند.

تعمیر چیلر تراکمی کریر بسیار پیچیده است و نیاز به صبر و حوصله دارد و افرادی که در این زمینه به شما ارائه خدمات می‌دهند باید آگاهی کامل نسبت به انجام تعمیر چیلر کریر را داشته باشند. در کل می ‌توان گفت که تعمیر چیلر تراکمی امروزه در صنعت رواج پیدا کرده و دلیل این رواج استفاده روز افزون از چیلر تراکمی در صنایع تولید و بسته بندی و تهویه مطبوع ساختمان های متفاوت است. در کل باید گفت که در زمینه تعمیر چیلر کریر بهتر است از خدمات مراکز حرفه ای استفاده شود تا بتوان از بهترین کارایی بهره برداری کرد.

برای تعمیر چیلر تراکمی کریر روش های مختلف وجود دارد که آرسان سرویس با اتکا بر تجربه چندین ساله خود روشی با کمترین هزینه و بهترین کارایی را برای سرویس و تعمیرات استفاده میکند. یکی از مهم ترین بخش تعمیر چیلر تراکمی؛ عیب یابی پیش آمده است که این نیازمند تجربه و دانش فراوان کارشناس چیلر بوده و در مرحله بعدی تجربه تعمیرکار چیلر نیز نقش عمده ای در پروسه سرویس و تعمیرات به حساب میاید. در بخش تعمیر چیلر کریر Carrier ، آرسان سرویس بر روی چند نکته بیشترین تاکید را دارد و یکی از مهمترین آنان استفاده از قطعات اورجینال و تعمیرات مقدم بر تعویض قطعات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *