تصویر اصلی تعمیر چیلر پیستونی

تعمیر چیلر پیستونی

چیلر های سیلندر پیستونی یکی از اولین چیلر هایی هستند که توسط کارخانجات طراحی و ساخته می شدند. این چیلرها دارای شکلی ساده از چیلرهای امروزی بودند که شامل اجزای اصلی کمپرسور سیلندر پیستونی، کندانسور آبی، شیر انبساط و اواپراتور هستند. در این مقاله قصد داریم به تعمیر چیلر پیستونی بپردازیم. همچنین می توانید جهت اطلاع بیشتر از اقدامات تعمیر چیلر اسکرو به مقاله مربوط به آن مراجعه کنید.

کمپرسور سیلندر پیستونی از لحاظ بدنه به 3 دسته تقسیم می شود که شامل کمپرسور بسته یا هرمتیک (hermtic)، کمپرسور نیمه بسته یا سمی هرمتیک ( semi hermtic) کمپرسور باز یا اوپن (open) است. در چیلرهای کوچک از کمپرسور هرمتیک یا قابلمه ای که بیشتر در یخچال ها استفاده می شود، در مینی چیلرهای ظرفیت پایین نیز استفاده می شود. این کمپرسورها در هنگام تعمیر چیلر پیستونی، تعویض می گردد.

کمپرسور هرمتیک غیرقابل تعمیر است. در تعمیر چیلر پیستونی با کمپرسور سیلندر پیستونی باز، اقدامات شامل قسمت های مختلفی است که سیم پیچی الکتروموتور کمپرسور نیز به آن اضافه می شود .بدلیل اینکه ساختار کمپرسور فریونی باز به گونه ای است که کمپرسور و الکتروموتور توسط شفت و کوپلینگ بهم متصل شده اند.

تعمیر چیلر پیستونی

 

تعمیر چیلر پیستونی هوا خنک

چیلر تراکمی با کندانسور هوایی که کمپرسور آن سیلندر پیستونی باشد دارای روش های منحصر فردی جهت تعمیر دارد. در تعمیر چیلر پیستونی هوا خنک نکته قابل توجه این است که این چیلرها به صورت یکپارچه و کامپکت طراحی و ساخت می شوند و نیازی به برج خنک کننده ندارند، زیرا کندانسور آن هوایی و توسط فن خنک می شود.

تعمیر چیلر تراکمی پیستونی هوا خنک به دلیل اینکه تمامی تجهیزات چیلر در یک جا است، ساده تر و در مدت زمان کمتری صورت می گیرد. این چیلر در ظرفیت های مختلفی ساخته شده و در گذشته بسیار مورد استقبال مصرف کنندگان قرار میگرفت و از لحاظ کیفی و میزان بهره برداری در ساده ترین حالت قرار دارد و تعمیر چیلر پیستونی هوا خنک نسبت به سایر چیلرها در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد.

تعمیر چیلر پیستونی هوا خنک

 

تعمیر چیلر پیستونی آب خنک

چیلر های تراکمی آب خنک که کمپرسور فریونی آن سیلندر پیستونی باشد در گذشته در تعداد بالایی مورد استفاده قرار می گرفتند. این چیلرها دارای کندانسور آبی از نوع پوسته لوله (shell & tube)  هستند. یکی از اولین چیلرهایی که در ایران مورد استفاده قرار گرفت این این نوع مدل چیلرها بود که شرکت کریر یا سرما آفرین با کمپرسور کریر یا کارلایل می ساخت. همچنین شرکت ساراول نیز چیلر با کندانسور آبی و کمپرسور سیلندر پیستونی با استفاده از کمپرسور دی وی ام کوپلند را تولید می نمود.

تعمیر چیلر پیستونی آب خنک شامل بخش های متعددی است که شامل تعمیر کمپرسور پیستونی چیلر , سرویس و اصلاحات تابلو برق، شستشوی شیمیایی ( اسید شویی چیلر) و مکانیکی کندانسور ( سیخ زدن کندانسور چیلر)، نشت یابی چیلر و یا تعمیرات اساسی، سرویس اورهال چیلر می شود. تعمیرات کمپرسور سیلندر پیستونی شامل دو بخش سیم پیچی و مکانیکال است.

مکانیکال کمپرسور سیلندر پیستونی همانظور که از اسمش پیداست شامل دو عضو اصلی سیلندر و پیستون است که اویل پمپ نیز از قطعات اصلی آن می باشد. شاطون و گژنپین، بلبرینگ و… هم سایر قسمت های کمپرسور را تشکیل می دهند. سیم پیچ کمپرسور دائما در معرض برخورد با فریون برگشتی از اواپراتور است که جهت خنک نمودن سیم پیچ این طراحی صورت گرفنه است. اگر در سیکل سرمایش فریونی دچار برگشت مایع شویم و به سیلندر ورود پیدا کند پیستون ها بدلیل عدم تراکم پذیری فریون مایع دچار شکستی و در نهایت آسیب دیدن کمپرسور و تعمیر چیلر پیستونی می گردد.

تعمیر چیلر پیستونی آب خنک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.