تعمیر چیلر هوا خنک ترین

چیلر ترین، یکی از بهترین نمونه‌های چیلر در بازار ایران و بسیاری از کشور‌‌های دنیا است. با این‌ وجود اما مانند همه دستگاه‌های صنعتی، این مدل هم با گذشت زمان خراب شده و نیاز به تعمیر چیلر پیدا می‌کند. تعمیر چیلر ترین امری تخصصی است که نیاز به مهارت زیادی دارد.

اگر تمایل به تعمیر چیلر خود با کمترین هزینه دارید، باید این کار را به فردی ماهر بسپارید. تمامی قطعات این دستگاه دارای عمر مشخصی بوده که پس از آن دستگاه نیاز به تعمیر پیدا می‌کند. در این بخش با یکی از برند‌های تولیدی چیلر یعنی شرکت ترین آشنا می‌شوید. سپس در ادامه رایج‌ترین خرابی‌های چیلر مانند کمپرسور و نحوه درست‌کردن آن‌ها را یاد می‌گیرید که می‌تواند بسیار مفید باشد.

 


درباره برند ترین و تاریخچه آن چه می‌دانید؟


برای افرادی که در زمینه خرید و فروش تجهیزات سرمایشی فعالیت می‌کنند برند ترین نام آشنایی است. این شرکت معتبر در سال ۱۹۱۳ توسط فردی نروژی به نام جیمز ترین تأسیس شد. اولین دستگاه تهویه هوا ترین در سال ۱۹۳۱ تولید و روانه بازار شد. در ادامه شرکت ترین توانست همکاری‌های نزدیکی با برند جنرال الکتریک برقرار کند که به پیشرفت آن کمک زیادی کرد. دوام بالا و پایین بودن هزینه تعمیر چیلر ترین از جمله عواملی هستند که باعث محبوبیت زیاد این برند در دنیا شدند. هم‌اکنون سیستم‌های تهویه هوا ترین در بسیاری از کشور‌های دنیا به فروش می‌رسد که ایران هم جزو این کشور‌ها، است.

 


با انواع چیلر ترین موجود در بازار آشنا شوید


مانند اکثر چیلر‌های بازار، انواع چیلر ترین شامل مدل‌های جذبی و یا تراکمی می‌شود. شیوه خنک‌کردن آب در این دو دستگاه با یکدیگر تفاوت دارد؛ از این‌ رو میزان مصرف انرژی و سایر ویژگی‌ها در این دو مدل یکسان نیست. هر دو مدل دارای کارایی زیادی هستند به‌شرط اینکه در جای مناسب خود به کار گرفته شوند. البته علاوه بر موارد گفته شده، برخی تفاوت‌ها در قطعات چیلر‌های ترین هم مشاهده می‌شود. این موضوع باعث شده است تا تعمیر چیلر ترین با توجه‌ به طراحی دستگاه انجام شود. در حقیقت برای همه این دستگاه‌ها نمی‌توان از نسخه یکسانی استفاده کرد.

چیلر ترین TRANE در دسته بندی های مختلف وجود دارد که از لحاظ کمپرسور به پنج دسته تقسیم می شود:

 1. چیلر تراکمی ترین با کمپرسور اسکرو
 2. چیلر تراکمی ترین با کمپرسور پیستونی golbey 88190
 3. چیلر تراکمی ترین با کمپرسور اسکرال
 4. چیلر تراکمی ترین با کمپرسور سانتریفیوژ
 5. چیلر تراکمی ترین با کمپرسور توربوکُر بدون روغن
چیلر تراکمی ترین با کمپرسور اسکرو
چیلر تراکمی ترین با کمپرسور اسکرو
تعمیرات چیلر ترین 88190 GOLBEY
چیلر تراکمی ترین با کمپرسور پیستونی 88190 GOLBEY
چیلر تراکمی ترین با کمپرسور اسکرال
چیلر تراکمی ترین با کمپرسور اسکرال
چیلر تراکمی ترین با کمپرسور سانتریفیوژ
چیلر تراکمی ترین با کمپرسور سانتریفیوژ
چیلر تراکمی ترین با کمپرسور توربوکر بدون روغن
چیلر تراکمی ترین با کمپرسور توربوکر بدون روغن

 

چیلر ترین TRANE از لحاظ کاربری به پنج دسته تقسیم می شود :

 1. چیلر تراکمی ترین با کندانسور هوایی
 2. چیلر تراکمی ترین با کندانسور آبی
 3. چیلر تراکمی ترین تهویه مطبوع
 4. چیلر تراکمی ترین صنعتی
 5. چیلر تراکمی ترین ماژولار
چیلر تراکمی ترین با کندانسور هوایی
چیلر تراکمی ترین با کندانسور هوایی
چیلر تراکمی ترین تهویه مطبوع
چیلر تراکمی ترین تهویه مطبوع
چیلر تراکمی ترین صنعتی
چیلر تراکمی ترین صنعتی
چیلر تراکمی ترین ماژولار
چیلر تراکمی ترین ماژولار

 


تعمیر چیلر ترین چگونه انجام می‌شود؟


چیلر ترین یکی از بهترین چیلر‌های بازار است که به همین دلیل برخی از مصرف‌کنندگان تصور می‌کنند چنین دستگاهی نیاز به تعمیر ندارد. اما بهترین مدل‌های بازار هم روزی نیاز به تعمیر پیدا خواهند کرد. تعمیر چیلر ترین با توجه‌ به نوع خرابی انجام‌ می‌شود. گاهی علت خرابی دستگاه، استفاده نادرست مصرف‌کننده است.

در این شرایط عمدتاً دستگاه در زمان کوتاه‌ تری از حد انتظار خراب می‌شود. نکته مهم این است که باید کار تعمیر چیلر ترین خود را به یک فرد حرفه‌ ای و با مهارت بسپارید. تعمیرات چیلر ترین TRANE به 2 بخش الکتریکی و مکانیکی تقسیم شده و چیلر ترین یکی از بهترین چیلرها در عرصه بین الملل بوده که از سال 1931 فعال در زمینه تولید چیلر و تجهیزات تهویه مطبوع است.

 


انواع خرابی در کمپرسور چیلر ترین چیست؟


کمپرسور یکی از مهم‌ترین قطعات یک چیلر تراکمی است. این دستگاه می‌تواند به شیوه‌های مختلفی خراب شود که در این بخش با انواع خرابی در کمپرسور چیلر ترین آشنا می‌شوید. توجه داشته باشید که با رعایت برنامه زمانبندی شده سرویس چیلر می توانید از خرابی چیلر ترین جلوگیری نمایید.

 • بالانس نبودن فن کندانسور
 • خراب‌شدن قطعات داخلی و حساس خود کمپرسور به دلایل مختلف
 • اشکال در سیم‌پیچی دستگاه و یا قطع سیم‌پیچی‌ها
 • مجاز نبودن تلورانس کمپرسور و لق بودن آن
 • لرزش بیش از حد کمپرسور در حین کار
 • طبیعتاً شیوه تعمیر چیلر ترین در این موارد متفاوت است که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید.

 


تعمیر کمپرسور چیلر ترین


در بخش قبلی با خرابی‌های رایج کمپرسور در چیلر ترین آشنا شدید. به‌ طور کلی بیشتر مراحل تعمیر چیلر، مربوط به بخش کمپرسور دستگاه می‌شود. برای تعمیر کمپرسور چیلر ترین ابتدا باید نوع خرابی مشخص شود. در ادامه باید اجزای این بخش جدا شده و مورد بررسی قرار بگیرند. شست‌ و شوی قطعات یکی‌ از روش‌های تعمیر کمپرسور چیلر است. در تعمیر این بخش، عمدتاً قطعات معیوب جایگزین شده و در مراحل پایانی دستگاه مجدد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

تکنسین های آگاه آرسان سرویس با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده از تجربیات با مشتریان در سراسر ایران، تجهیزات چیلر ترین TRANE شما را عیب یابی می کنند. کارشناسان ما فراتر از خرابی فوری نگاه می کند و نقاط ضعف یا زمینه های بالقوه عدم اطمینان را شناسایی کرده و آنها را رفع عیب میکند. خدمات تعمیر واحد چیلر ترین TRANE بر اساس فرآیندهای اختصاصی حاصل از تخصص سال ها تجربه به عنوان پیشروترین مرکز تعمیرات و راه اندازی چیلر دریافت خواهید کرد.

در دنیای چیلر های ترین TRANE دانش کافی و تجربه برای موفقیت در راه اندازی و تعمیر چیلر ترین بسیار مهم است. ما از اعتماد آشکار مشتریان خود در انتخاب آرسان سرویس برای تعمیر چیلر ترین TRANE قدردانی می کنیم. می توانید اطمینان حاصل کنید که هرگونه خدمات تعمیرات چیلر و سیستم تهویه مطبوع توسط تکنسین های آرسان سرویس در اولین بار بلافاصله و به درستی انجام شده و به شما این امکان را می دهد از قابلیت اطمینان بیشتری برخوردار شوید و خطر بروز خرابی در آینده را کاهش دهید.

تعمیر چیلر ترین

 


نکات مهم برای نگهداری صحیح از چیلر ترین


مراقبت درست از دستگاه به شما کمک می‌کند تا کمتر نیاز به تعمیر چیلر  پیدا کنید. در کنار نحوه ساخت، چگونگی نگهداری چیلر ترین می‌تواند تأثیر زیادی بر عمر آن بگذارد. این موضوع نشان می‌دهد که همه مصرف‌کنندگان باید با نکات نگهداری چیلر به طور صحیح و استاندارد آشنا باشند. در ادامه این نکات بررسی می‌شوند.

 • راه‌اندازی اولیه دستگاه باید توسط فردی متخصص انجام شود.
 • بهتر است در فصول سرما دستگاه سرویس و تعمیر شود.
 • میزان روغن کمپرسور در هر دوره باید تنظیم شود.
 • بخش‌های داخلی دستگاه مانند لوله‌ها باید به‌خوبی تمیز شده تا از گرفتگی آن‌ها جلوگیری شود.
 • دمای آبی که به کندانسور وارد می‌شود باید پایین باشد.
 • سرعت جریان آب باید در محدوده مشخص حفظ شود.

 


هزینه تعمیر چیلر ترین با توجه‌ به تعرفه‌های موجود، چقدر تمام می‌شود؟


بسیاری از مصرف‌کنندگان مایل هستند قبل از اقدام برای تعمیر چیلر ترین، از هزینه‌های آن آگاه بشوند. گاها آسیب وارده به دستگاه زیاد بوده و به همین دلیل شاید در این موارد تعمیر روش چندان به صرفه‌ای نباشد. عمدتاً در شروع کار تنها مبلغی حدودی از هزینه‌ها گفته می‌شود تا مصرف‌کننده نسبت به تعمیر و یا عدم تعمیر چیلر، تصمیم بگیرد.

به‌ طور کلی هزینه تعمیر چیلر بسته به عوامل مختلف می‌تواند متفاوت باشد. یکی از این عوامل، مهارت مرکزی است که کار تعمیر را به آن‌ها سپرده‌اید. برخی مراکز به دلیل عدم داشتن مهارت کافی، کار تعمیر را با هزینه‌ های بیشتری انجام می‌دهند. ضمناً گاها برخی مراکز، از نا آگاهی مراجعه‌کنندگان سوءاستفاده کرده و مبلغی بسیار بیشتر از هزینه تعمیر چیلر ترین طلب می‌کنند.

در حقیقت هزینه تعمیر چیلر ترین تا حد زیادی وابسته به مرکزی است که این کار را به آن‌ها سپرده‌اید. علاوه‌ بر این، میزان آسیب دستگاه ‌هم در تعیین هزینه تعمیر چیلر بسیار مهم است. طبیعتاً هر چه آسیب بیشتر باشد، هزینه انجام این کار بیشتر خواهد بود. وجود تعداد زیادی از عوامل متغیر باعث شده است تا نتوان رقم دقیقی را برای همه خرابی‌ها بیان کرد.

امروزه مراکز مختلفی، خدمات متنوعی را برای تعمیر چیلر ترین به شما ارائه می دهند. شما می توانید با در نظر گرفتن یک سری از بخش های کاربردی، نسبت به تعمیر چیلر ترین خود اقدام نمایید. توجه داشته باشید زمانی که قصد استفاده از خدمات این مراکز را دارید، از سابقه آن ها در زمینه تعمیر چیلر آگاه شوید و سپس نسبت به استفاده از آن ها اقدام نمایید.

تعمیر چیلر هوا خنک ترین

 

سخن پایانی

چیلر ترین جزو مطمئن‌ترین مدل‌های این دستگاه است که در غالب موارد دارای کارایی بسیار بیشتری از رقبای خود است. با وجود این کیفیت اما طبیعی است که دستگاه پس از مدتی نیاز به تعمیر پیدا کند. در این میان، کمپرسور از جمله قطعاتی است که معمولاً بیشتر از بخش‌های دیگر خراب می‌شود. تعمیر چیلر ترین می‌‌تواند با کمترین هزینه انجام بشود، به شرطی که یک مرکز مناسب برای این کار انتخاب کنید. انتخاب یک مرکز مناسب هرچند که ممکن است ساده به نظر برسد، اما جزو سخت‌ترین مراحل تعمیر چیلر ترین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *