تصویر اصلی تعمیر چیلر اسکرو

تعمیر چیلر اسکرو

چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرو دارای ویژگی هایی است که آن را از سایر چیلرها متمایز می کند. تعمیر چیلر اسکرو (تعمیر چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرو) جزو پیچیده ترین و تخصصی ترین تعمیرات چیلر است. این چیلرها دارای بالاترین تکنولوژی در مدار مکانیکال و تابلو برق هستند. همچنین اگر کمپرسور چیلری از نوع اسکرال باشد، باید جهت تعمیر چیلر اسکرال اقدام نمود.

تعمیر چیلر اسکرو شامل اقدامات تعمیرات کمپرسور اسکرو چیلر، اصلاحات و سرویس تابلو برق چیلر، کالیبره و تعویض سنسورها, ، نشت یابی چیلر، شستشوی پره های کندانسور یا لوله های کندانسور پوسته لوله است. چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرو در ظرفیت های مختلفی طراحی و ساخته می شوند. جهت صنایع تولیدی و تهویه مطبوع ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند. این چیلر با توجه به کمپرسور آن از ظرفیت 50 تن تبرید تا ظرفیت چند هزار تن تبرید تولید می شود.

چیلر تراکمی کمپرسور اسکرو به دلیل کمپرسور آن از سنسورهای متعددی استفاده می شود و مهمترین مساله در تعمیر چیلر اسکرو، شیر برقی و آنلودر کمپرسور اسکرو است. این چیلر ها با توجه به کندانسور در دو مدل چیلر تراکمی کمپرسور اسکرو با کندانسور آبی و چیلر تراکمی کمپرسور اسکرو با کندانسور هوایی ساخته می شوند. تعمیرات چیلر اسکرو شامل بخش ها و روش های مختلفی است که با توجه به فناوری بالای آن به دانش و تجربه کافی برای تعمیرات آن نیاز است.

تعمیر چیار اسکرو

 

تعمیر چیلر اسکرو آب خنک 

چیلر های تراکمی با کمپرسور اسکرو و با کندانسور آبی دارای شرایط طراحی خاصی هستند. با توجه به اینکه کندانسور این چیلر آبی است، جهت خنک کردن آب در گردش کندانسور باید از برج خنک کننده استفاده کرد. این چیلرها معمولا دارای تابلو برق هوشمند plc هستند و همچنین در برخی از چیلرها از برد الکترونیکی استفاده می کنند.

تعمیر چیلر اسکرو با کندانسور آبی (چیلر اسکرو آب خنک) در هنگامی انجام می گیرد، باید شامل مواردی باشد که در برگیرنده تمامی تجهیزات چیلر است. این چیلر از چهار بخش اصلی کمپرسور اسکرو، کندانسور آبی، اکسپنشن الکترونیکی ( به ندرت اکسپنشن ترموستاتیکی )، اواپراتور آبی و به همراه تابلو برق است. تابلو برق این چیلر شامل مدار قدرت و فرمان است که از کلیدها و کنتاکتور ها در مدار قدرت و کنترل کننده ها و سنسورها در مدار فرمان استفاده شده است.

تعمیر چیلر اسکرو آب خنک

 

تعمیر چیلر اسکرو هوا خنک

تعمیرات ماشین آلات سرمایشی دارای قوائد و روش های منحصر به فردی است که نیاز به توان علمی و سابقه اجرایی فراوانی دارد. تعمیر چیلر اسکرو با کندانسور هوایی از اقداماتی است که کارشناس یا تکنسین اجرایی میبایست علوم ترمودینامیک، انتقال حرارت و مکانیک سیالات را فرا گرفته باشد و از آن در عیب یابی استفاده نماید.

چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرو و کندانسور هوایی چیلری یکپارچه است که امکان نصب در هر مکانی که جریان هوای طبیعی وجود داشته باشد و تامین برق مصرفی شود، امکان نصب فراهم است. تعمیر چیلر اسکرو هوا خنک در مراحل مختلفی صورت می گیرد که تعمیر کمپرسور اسکرو چیلر، نشت یابی چیلر، سرویس فن کندانسور و شستشوی پره های کندانسور چیلر، کالیبراسیون و تعویض سنسورهای نشان دهنده چیلر، تعویض مبدل اواپراتور و یا کندانسور چیلر، شارژ فریون و راه اندازی چیلر را شامل می شود.

چیلر اسکرو هوا خنک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.