• 15 اسفند 1400
  • Meysam Seyjani
  • 0

تعمیر چیلر هوا خنک

چیلر تراکمی که کندانسور آن هوایی است، کندانسور هوا خنک نام دارد. تعمیر چیلر هوا خنک دارای بخش های مختلفی است که در اینجا به شرح آن می پردازیم. این چیلرها به دلیل اینکه از کندانسور هوایی استفاده می کنند به برج خنک کننده و لوله کشی و شیر آلات و … نیازی ندارند. برای هر محلی که برق مورد نیاز داشته باشد و همچنین جریان هوای طبیعی وجود داشته باشد این چیلر قابل استفاده می باشد. این چیلرها قیمت بالاتری نسبت به چیلرهای آب خنک دارند و معمولا کمپرسور این چیلرها دارای استهلاک بیشتری نسبت به چیلرهای که با کندانسور آبی کار میکنند دارند. و یکی از دلایل آن طراحی دمای کندانسور می باشد.

 


مقاله تعمیر چیلر پیستونی را نیز مطالعه کنید.


تعمیر چیلر هوا خنک

چیلر تراکمی هوا خنک با انواع کمپرسور سیلندر پیستونی، کمپرسور اسکرو و کمپرسور اسکرال طراحی و ساخته می شود. همچنین در ظرفیت های مختلف امکان ساخت و بهره بردرای این چیلر ها فراهم است. در اینجا به شرح نمونه های مختلفی از تعمیرات چیلر تراکمی هوا خنک میپردازیم.

 

تعمیر چیلر هوا خنک با کمپرسور سیلندر پیستونی

در برخی مناطق به علت عدم دسترسی به آب کافی و یا محدودیت فضا از چیلرهای هوا خنک با کمپرسور سیلندر پیستونی استفاده میشود که این چیلرها دارای ساده ترین شکل طراحی و راهبری دارا می باشند. تعمیر چیلر هوا خنک با کمپرسور سیلندر پیستونی دارای بخش مختلفی میباشد که مهترین آن تعمیر کمپرسور پیستونی می باشد. این چیلرها به صورت یکپارچه طراحی و تولید میشوند و امکان بهره برداری از این چیلر در جاهای مختلف امکان پذیر میباشدو برق مصرفی و هوای در گردش طبیعی دو تا از مهمترین موارد امکان سنجی استفاده ازین چیلر میباشد.

تعمیر چیلر هوا خنک پیستونی

 

تعمیر چیلر هوا خنک با کمپرسور اسکرو

تعمیرات چیلر تراکمی با کندانسور هوایی و کمپرسور اسکرو هنگامی صورت میگیرد که چیلر از کار افتاده و دیگر نمیتواند خنک کند. مهمترین بخش تعمیرات چیلر , عیب یابی از چیلر میباشد. هنگامی که کیفیت خنک کنندگی چیلر کاهش پیدا میکند این معنی را میدهد که چیلر دچار مشکل گردیده است و باید قبل از آسیب بیشتر جهت تعمیرات آن اقدام نمود. تعمیرات چیلر تراکمی هوایی با کمپرسور اسکرو از قسمت های مختلفی تشکیل شده که شامل تعمیرات کمپرسور اسکرو چیلر , شستشو و تمیزکاری کندانسور, اصلاحات تابلو برق چیلر و تعمیرات اساسی چیلر هواخنک با کمپرسور اسکرو میشود.

تعمیر چیلر هوا خنک اسکرو

 

تعمیر چیلر هوا خنک با کمپرسور اسکرال

چیلرهای تراکمی که با کندانسور هوایی و کمپرسور اسکرال طراحی و ساخته می شوند دارای شکلی ساده و تکنولوژی بالا هستند. این چیلرها در ظرفیت های مختلفی طراحی و ساخت می شوند که کمپرسور آن موازی بوده و کمپرسورهای دوتایی ( تندم Tendem ) موازی شده اند و کمپرسورهایی که سه تایی موازی شده اند ( تریوز Trios ) می گویند.

این چیلرها دارای کمترین صدا و لرزش ممکن میباشند و بهترین گزینه برای ساختمان های مسکونی و اماکنی که صدا و لرزش کم اهمیت دارد استفاده میشود. این چیلرها دارای تابلو برقی کاملا هوشمند و الکترونیکی میباشند. تعمیر چیلر هوا خنک با کمپرسور اسکرال شامل تعویض کمپرسور , اصلاحات تابلو برق چیلر و تعمیرات اساسی چیلر میباشد.

تعمیر چیلر هواخنک اسکرال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − دو =