تعمیر سردخانه

تعمیر سردخانه فریونی

 

تعمیر سردخانه فریونی در صنعت جزو موارد تعمیرات فورس ماژور است و در هنگام از کار افتادگی نباید لحظه ای درنگ کرد. آرسان سرویس با دارا بودن نیروهای مجرب و تحصیلکرده همواره آمادگی تعمیرات و راه اندازی سردخانه فریونی و تعمیر کمپرسور های برودتی در کمترین زمان ممکن را دارا میباشد و بدین شکل که پس از اولین تماس تیم تعمیرات فوری آرسان سرویس آمادگی اعزام به محل سردخانه فریونی را دارند.

تعمیرات سردخانه در بخش های مختلفی انجام میگردد و با روش های مختلف صورت میگیرد که هر کارشناسی برای خود روشی جداگانه را اجرایی میکند که در آرسان سرویس تمامی تعمیرات و راه اندازی سردخانه فریونی تحت الگویی از پیش تعین شده است که بتواند عملیات اجرایی را با هزینه اقتصادی کمتر و کیفیت بیشتر صورت بگیرد.

  1. راه اندازی سردخانه فریونی
  2. سرویس سردخانه فریونی
  3. تعمیرات کمپرسور سردخانه فریونی
  4. تعمیرات تابلو برق سردخانه فریونی
  5. رفع یخ زدگی سردخانه فریونی
  6. نشت یابی سردخانه فریونی
  7. تعمیر و نگهداری پیشگیرانه سردخانه فریونی

 


تعمیرات کمپرسور سردخانه فریونی 


یکی از اجزای اصلی سردخانه فریونی کمپرسور پیستونی میباشد که به عنوان قلب سردخانه از آن نام میبرند , انتخاب سازندگان سردخانه اکثرا کمپرسور بیتزر تک مرحله و دو مرحله در تونل انجماد و سپس کمپرسور DWM کوپلند میباشد. و در سردخانه های زیر صفر و بالای صفر کاربرد دارد.

خرابی کمپرسور پیستونی سردخانه به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از عوامل طبیعی آن استهلاک میباشد این مساله نیز به شرایط مختلفی مثل طراحی استاندارد و محاسبه سوپرهیت و سابکول، ظرفیت مناسب، شرایط نصب و شیوه راه اندازی بستگی دارد. و یکی از مهم ترین عوامل خرابی کمپرسور سردخانه فریونی نیز میتواند عدم نگهداری مناسب و راهبری غیر استاندارد باشد و همچنین عوامل مختلفی همچون ایرادات برقی نیز میتوانند در سوختن سیم پیچ کمپرسور دخیل باشن که سوختگی سیم پیچ خود نیز به دو فاز شدن کنتاکتور و گیرپاچ کردن قطعات مکانیکی نیز مربوط میشود.

 

تعمیر سردخانه فریونی

 

از سردخانه برای انبار کردن مواد غذایی و مواد صنعتی  استفاده میشود و خراب شدن آن میتواند آثار مخرب و هزینه های گذافی به بار آورد ؛ به همین دلیل آموزش تعمیر سردخانه فریونی به اپراتور سردخانه ها الزامی میباشد تا حدی که بتواند از کار افتادن سردخانه جلوگیری کند و همچنین برای جایگزینی و تعمیر سردخانه فریونی آمادگی کافی داشته باشد برای اینکه اپراتور برای راهبری سردخانه دانش کافی را دارا باشد و باید نکات تعمیر سردخانه فریونی را با دقت کامل فرابگیرد.

سردخانه ها از لحاظ سردکننده به دو نوع فریونی و آمونیاک تقسیم میشوند و امروزه این سردخانه در اقصی نقاط کشور ساخته و مورد بهره برداری قرار میگیرند, سردخانه آمونیاکی در ابعاد کوچک وجود ندارند و این بدین معنی میباشد که سردخانه هایی بزرگ از آمونیاک که سرمازای ارزان تر و قابل حصول تر میباشد استفاده میشود.

سردخانه ها در دو کاربری مختلف استفاده میشود یکی برای نگهداری مواد غذایی و دیگری برای مواد صنعتی استفاده میشود و همچنین به سردخانه های بزرگ تر نیز سردخانه صنعتی میگویند در سردخانه های صنعتی از کمپرسور و تجهیزات بزرگتری استفاده میشود که شامل کمپرسور , تله روغن , فیلتر درایر , سایت گلاس , شیر سرویس و شیرانبساط و همچنین از اواپراتور هیتر دار و تله مایع هم استفاده میشود و بنا به ملاحضات اقتصادی و تقاضای کارفرما تکنولوژی تابلو برق متغیر میباشد هم میتوان از تابلوبرق رله ای و هم میتوان از تابلوبرق PLC  با شیر انبساط  الکترونیکی استفاده نمود.

سردخانه ها معمولا همیشه پر از مواد فاسد شدنی هستند و هیچگونه خللی نباید در روند فرایند باشد. همچنین تمام سردخانه های فریونی باید دارای تجهیزات ثانویه باشند که در زمان لازم سریعا برای تعمیرات سردخانه فریونی مورد استفاده قرار گیرند.

 


همه چیز درباره تعمیرات سردخانه فریونی


برای نگهداری برخی از محصولات فاسد شدنی به امکانات انبار سرمایشی مورد نیاز است. یکی از این امکانات سردخانه است. چنانچه کارایی سردخانه فریونی دچار مشکل شود، قطعا مواد فاسد گردیدهو دیگر قابل استفاده نیستند. تعمیرات سردخانه فریونی موضوعی است بسیار پر اهمیت که در این مطلب به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت.

 

همه چیز درمورد سردخانه فریونی

 


تعمیر و نگهداری سردخانه فریونی


برای سردخانه های فریونی در حجم بزرگ معمولا باید یک یا چند نفر مستقر حضور دائمی داشته باشند تا روند سرماسازی سردخانه را پیگیری و رصد نمایند و در صورت نیاز تعمیرات سردخانه فریونی را انجام دهند. سرویس و تعمیرات نگهداری مدون سردخانه فریونی امری اجتناب ناپذیر است که ممکن است بسیاری از افراد الزام آن را تا زمانی که نیازمند تعمیر سردخانه فریونی می شوند و متحمل هزینه های سنگین می گردند، درک نکنند.

پیگیری و چک کردن دائمی و برنامه ریزی شده سبب می شود احتمال بروز ایراد و اختلال در کارکرد سردخانه کاهش یابد. همچنین با بررسی ساعتی و روزانه ، احتمال اختلال در عملکرد کاهش یافته و در نتیجه ایرادات پیش آمده آسان تر و در مدت زمان کمتری برطرف می گردد.

اگر بررسی های از پیش تعیین شده به موقع صورت نگیرد ، به ایرادات جزئی پی برده نخواهند شد. در نتیجه سیستم همچنان به صورت ناقص ادامه کار می دهد تا جایی که منجر به ایست کامل و خرابی های سنگین تر شود. با میزان معقولی هزینه منظم برای رسیدگی و سرویس های دوره ای می توان از هزینه ها و خسارات سنگین ناگهانی پیشگیری کرد.

 

توصیه آرسان سرویس برای شما عزیزان

سردخانه های فریونی همیشه پر از مواد فاسد شدنی میباشند و هیچگونه اشکالی نباید در کار باشد. همچنین در مواقعی که تعمیرات سردخانه فریونی انجام می شود تجهیزات پشتیبانی و استندبای سردخانه مورد سرویس  قرار میگیرد تا در زمان لازم از آن استفاده گردد. مطمئناً در این مقاله نکات مرتبطی با تعمیرات سردخانه فریونی ارائه خواهد شد که به کار شما خواهد آمد.

از سردخانه برای انبار کردن مواد شیمیایی و غذایی استفاده می شود و فاسد شدن آن میتواند موجب از بین رفتن مواد انبار شده گردد. به همین دلیل آموزش تعمیرات سردخانه فریونی به اپراتور های سردخانه ها الزامی است تا حدی که بتواند از کار افتادن سردخانه فریونی جلوگیری کند و همچنین برای جایگزینی و تعمیر سردخانه فریونی آمادگی لازم را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.