تعمیر کمپرسور سردخانه و چیلر

تعمیر کمپرسور برودتی

 

چیلر تراکمی و سردخانه از چهار جز اصلی کمپرسور , کندانسور , شیر انبساط و اواپراتور تشکیل میشوند ؛ کمپرسور در این سیکل فریون به عنوان قلب تپنده  کار میکند و در کیفیت فرآیند سرما سازی نقش سازنده ای دارد. کمپرسور مورد استفاده در چیلر تراکمی به دو مدل روتاری ( اسکرو , اسکرال و سانتریفیوژ ) و پیستونی ( باز , نیمه بسته و بسته ) تقسیم میشود.

تمامی کمپرسورهایی که توسط کارخانه به صورت پلمپ ( یکپارچه ) تولید میشوند، غیر قابل تعمیر هستند، مثل کمپرسورهای پیستونی یخچال و کمپرسور کولرگازی و کمپرسور های هرمتیک مینی چیلر و همچنین کمپسورهای اسکرال و منیروپ بسته. تعمیر کمپرسور برودتی و تعمیر چیلر حتما باید توسط افراد متخصص انجام شود.

 

تعمیر کمپرسور برودتی

 


تعمیر کمپرسور برودتی (سردخانه فریونی)


کمپرسور سردخانه به دو مدل تک مرحله و دومرحله ( دابل استیج ) تقسیم می شود و کمپرسور دابل استیج برای سرمای منفی 40 مورد استفاده قرار میگیرد که اسم این سردخانه , تونل انجماد است. در سردخانه ها از کمپرسور روتاری ( اسکرو , اسکرال , سانتریفیوژ ) استفاده نمیشود و کمپرسور کوپلند DWM  و بیتزر جزو پر مصرف ترین ها است.

 

تعمیر کمپرسور سردخانه فریونی

 


تعمیر کمپرسور برودتی (چیلر تراکمی)


از چیلر تراکمی به عنوان ماشین سرماساز استفاده میشود و چیلری که با کمپرسور ایجاد خنک کنندگی میکند را چیلر تراکمی میگویند و کمپرسور دارای قطعاتی مکانیکی میباشد که توسط روغن روانکاری میشود هم در کمپرسور پیستونی و هم در کمپرسور اسکرو و اسکرال روغن با فریون در حال اختلاط است و همیشه کمپرسور دارای حجم معینی روغن است.

کمپرسورها در حالت عادی صدای معقولی دارند و اگر چیلر دارای شاسی مناسب و لوله کشی استانداردی باشد، نباید کمپرسور دچار لرزش غیر عادی باشند و این یعنی اگر کمپرسور چیلر دچار صدای غیر طبیعی و دچار لرزش گردد قطعات داخلی آن آسیب دیده است و همچنین عدم طراحی مناسب کمپرسور برای چیلر نیز میتواند خرابی را افزایش دهد.

 

تعمیر کمپرسور چیلر تراکمی

 

خرابی کمپرسور چیلر تراکمی به عوامل مختلفی بستگی دارد که این خرابی شامل قسمت سیم پیچ و مکانیکال میشود و گاهی اتفاق میفتد که دو قسمت کمپرسور آسیب میبیند و نیاز به تعمیرات اساسی دارد؛ یکی از مواردی که باعث میشود تعمیر کمپرسور برودتی یا تعمیر کمپرسور چیلر تراکمی صورت گیرد قسمت الکتریکی کمپرسور است که معمولا بر اثر دوفاز شدن کنتاکتور اتفاق میافتد.

مورد بعدی نشتی روغن و یا فرار روغن است که باعث میشود اصطکاک و ساییدگی بدون روانکاری روغن پیش بیاید که این امر باعث داغ شدن سیم پیچ و در نهایت سوختن سیم پیچ میشود و پس از تعویض سیم پیچ حتما باید ایرادات مکانیکی که باعث گیرپاچ شده است را شناسایی و تعویض و تعمیر کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.